1393789746_DSC_0168.JPG

Vyrovnání série bylo na dosah! Ve čtvrtek to už dotáhneme, hlásí Sparta a těší se na Podvinný Mlýn!

V sobotu se mladý sparťanský tým otrkával v bojích play-off. V první části utkání byla Sparta dokonce lepším týmem, střešovičtí však dokázali trestat chyby v řadách Sparty a jednoznačně úvodní střetnutí ovládli. V nedělní odvětě bylo srovnání série na 1:1 na dosah, pět minut před konce základní části však přetlačil misky vah směrem na Střešovice Kolíska. Stav série 0:2.

Sobotní utkání se od úvodních minut neslo ve velkém tempu a byli to sparťané, kteří tlačili Tatran až před svého golmana. Kafka však svůj tým několikrát podržel a ukázal tak, že to bude jeho večer. Sparta postupně pohrdla přesilovou hrou, trestným střílením a znovu přesilovou hrou. Tatran poté odskočil na dvoubrankový náskok a převzal iniciativu. Hned z úvodu druhé části se podařilo Tatranu vsítit dokonce třetí branku, Sparta však kontrovala na 3:1. Když netrefil zcela prázdnou branku po Kafkově chybě Svatoš, domácí z protiútoku trestali a poté navyšovali vedení až do konce utkání. Sparťané tak dostali velkou lekci z bojů play-off.

Tatran Omlux Střešovice - AC Sparta Praha Florbal 11:2
branky:
14. Marek Vávra, 20. Ondřej Riebauer, 21. Miroslav Mayer, 34. Tomáš Vávra, 35. Miroslav Mayer, 40. Martin Richter, 48. Michal Podhráský, 50. Milan Garčar, 52. Marek Vávra, 52. Ondřej Riebauer, 58. Ondřej Riebauer - 32. Ondřej Svatoš, 39. Ondřej Kašpárek; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 5:3 + Michael Rodina 5; využití: 1:0; diváků: 248; zásahy brankářů: Tomáš Kafka 28, Tomáš Kafka 0, Michal Rebro 0 - Michal Kotouček 4, Martin Beneš 3; po třetinách: 2:0, 4:2, 5:0;

To nedělní utkání bylo jiné kafe. Stejně jako v sobotu začala Sparta velmi zostra, avšak kvalitu hry držela na velmi vysoké úrovni po celých 60 minut a co bylo nejdůležitější, vypracované šance začala proměňovat! Hned ve třetí minutě se prosadil "Kovboj" Strachota a poslal svůj tým do vedení.  Tatranu se podařilo skóre otočit, když se prosadili Řehoř a po ném i Deutsch. V závěru třetiny dostala Sparta možnost přesilové hry, Marvánkova střela skončila na tyči, Vrtiškova šance na boční síťce.

"Kovbojův slalomový průnik a zakončení, které nás poslalo do vedení si pamatuju velmi dobře. Škoda, že jsme náskok ještě nezvýšili, já jsem tam promáhl obrovskou šanci," glosuje prvních dvacet minut Kuba Vrána.

Hned na začátku druhé části se ze "svého" brankoviště prosadil Ondra Kašpárek a dostal svůj tým do mírného tlaku. V půlce utkání však zůstal trestuhodně zapomenut před brankou Kotoučka Natov a v situaci tváří v tvář golmanovi si poradil efektivně a poslal tak své barvy do vedení. Skvělý víkendový výkon gólem korunoval o pár chvil také Ondra Svatoš a napověděl tak, že po dvou třetinách bude sázkařská "nula". Domácí se s tím nechtěli smířit, zamkli Spartu na obranné polovině, ta však tlaku odolala a čekalo se na závěrečnou část.

"Bylo to hodně vyrovnané, pořád to bylo o gól a nikdo nechtěl udělat chybu. Remízový stav po dvou třetinách byl zasloužený", komentuje prostřední část hry Honza Marvánek.

Třetí třetina se nesla v nervózním duchu, oba týmy chtěli strhnout vedení na svou stranu.To se podařilo Heřmanskému, který využil nepozornosti sparťanské zdi. Minutku po jeho góle však opět udeřila Sparta. Na 4:4 srovnával pumelicí k tyči Luka Časar! Další úder Tatranu využil Tomáš Vávra a nasměřoval Střešovice k vítězství v utkání. To však rázně odmítl povedeným trestným střílením slovinec Časar, který vymíchal Rebra v brance hostí a pohodlně zavěsil pod horní tyč. Čtyři minuty před vypršením základní hrací doby se dostal Tatran do protiútoku třech proti dvou a střelou Kolíska se opět měnilo skóre. 6:5. Sparta Střešovice sevřela před brankou, domácí však odolali v deset vteřin před koncem kosmeticky upravili na 7:5.

"Jsme rádi, že jsme zlomili střeleckou deku ze soboty, kdy nám tam nespadlo vůbec nic. Je ale škoda, že se po vstřelené brance přestaneme soustředit a polevíme, což soupeř tvrdě trestá. Ta prohra mrzí, ale odmakali jsme to jako tým a pomáhali si navzájem, pokud to zopakujeme v dalším zápase a minimalizujeme naše chyby, tak ta výhra přijde", ohodnotil vývoj série Jakub Vrána.

Honza Marvánek k tomu dodává: "Ve čtvrtek bude hrát v náš prospěch domácí prostředí, větší hřiště a naši lepší fanoušci, tudíž věřím, že tentokrát dáme více gólů my".

PŘIJĎTE SPARTU POVZBUDIT JIŽ TENTO ČTVRTEK, OD 18:00 DO ARÉNY SPARTY NA PODVINNÉM MLÝNĚ!

Tatran Omlux Střešovice - AC Sparta Praha Florbal 7:5
branky:
12. Jan Řehoř, 16. Marek Deutsch, 30. Jan Natov, 41. Petr Heřmanský, 48. Tomáš Vávra, 56. Jiří Kolísko, 60. Petr Heřmanský - 3. Michal Strachota, 22. Ondřej Kašpárek, 34. Ondřej Svatoš, 43. Luka Časar, 54. Luka Časar; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 229; zásahy brankářů: Michal Rebro 14 - Michal Kotouček 14; po třetinách: 2:1, 1:2, 4:2;