Vydařený vstup do ligové sezóny elitních Barrandovských starších žáků!

Na výbornou zvládl úvodní turnaj nové sezóny A-tým Barrandovských starších žáků. Turnajem v Mladé Boleslavi naše mladé naděje projeli jako nůž máslem a nadělili třem soupeřům dohromady úctyhodných 21 branek, přičemž neinkasovali ani jeden jediný!

Sobota 27.9.2014 SH Gym. Dr. Pekaře Mladá Boleslav, starší žáci, koš D

Sestava: brankář Vojtek – obrana Zeman, Gregor,Krsek, Štěrbák, Innemann – útok Beneš, Riley, Žďárský, Štěpánek,  Jílek, Dvořáček, Trnka

Do prvního turnaje vstoupil barrandovský A-tým (v letošní sezóně vedený jako "B") pod vedením trenéra Petra Bíny jen s pěticí hráčů, která pamatuje loňské úspěšné zářijové tažení. Přesto působil tento výběr doplněný dvěma hráči Podviňáku nezvykle kompaktně.

AC Sparta Praha „B“ – Lhokamo Praha 2 : 0 ( 0 : 0 , 2 : 0 )

Opět se tyto týmy potkali v prvním turnaji, oproti loňsku o dva koše výše.  První střelu vyslali borci v rudém po jedné minutě a poté následovalo nepřetržité marné dobývání branky soupeře, Lhokamo se jen brání vyhazováním míčku z obranného pásma a když přeci jen vystřelí, tak z úctivé vzdálenosti,  nebo střely zblokují naši obránci, takže Luky Vojtek v bráně je bez práce. Střeleckou smůlu protrhli kluci až ve třetí minutě druhé půle. Štěpánek nachází přihrávkou volného Kubu Krska, jenž křižnou střelou do růžku rozradostnil sparťanskou obec. Borci v rudém skvěle forčekují a stále se ženou do útoku. V páté minutě David Žďárský z růžku od mantinelu uvolňuje Patrika Beneše před bránou a je 2:0! Trenér Lhokama si bere ještě time-out, ale na důležitém vítězství se už nic nemění.

AC Sparta Praha „B“ – TJ JM FAT PIPE Chodov „B“  7 : 0 ( 4 : 0 , 3 : 0 )

Chodov vyhrává úvodní bully, ale ve třinácté vteřině jdou do vedení borci v rudém, Beneš vybojuje míček v rohu a před bránou nachází naši novou akvizici Dana Rileyho 1:0. Hráči Chodova oplácejí protiútoky, ale pálí nad bránu. V čase 3.41 předvedl Šimon Štěpánek úspěšné napadání soupeře, bleskově přihrává Filipu Trnkovi před branku na 2:0. Znovu se dostávají do bleskových akcí hráči Chodova, ale nechají několikrát vyniknout našeho gólmana. Pak přichází chvíle Patrika Beneše. S hravostí jemu vlastní obchází čtyři protihráče a nekompromisně zvyšuje na 3:0 minutu před půlí. Pak předvádí důraz před brankou Riley, přistrčí na Davida Žďárského na 4:0. Po přestávce to soupeř ještě zkouší, Lukáš nebezpečné střely vytěsní mimo branku. Nedáš dostaneš platí v 2.54 Jílek přihrává na Benyho 5:0. Pak Trnka z dálky zvyšuje a Štěrbák vybojuje ve středu hřiště míček a dalekonosnou střelou k tyči stanovuje konečné skóre 7:0. Naši hráči postupují do finále, které zahajují po dohodě ihned po předchozím zápase.

AC Sparta Praha „B“ – Billy Boy Florbal MB „B“  12 : 0 ( 6 : 0 , 3 : 0 , 3 : 0 )

Sparťani se opět prezentují zvýšenou aktivitou, předvádějí pořádajícímu týmu skvělou kombinační hru. Skóre otevírá po třech minutách Žďárský po akci Rileyho. Pak už to jde ráz na ráz. Kuba Krsek skóruje o tyčku, hned z bully dává na 3:0 Riley. Důraz se vyplácí opět Kubovi, nachází debutanta Dana Dvořáčka 4:0. Štěrbák zvyšuje na 5:0. Pak ještě útočník soupeře trefuje Lukáše do masky, skóre první třetiny uzavírá Beny 6:0. 10 vteřin před sirénou zlomí hokejku Žďárský při souboji u mantinelu. Ve druhé minutě pálí s novou holí David do tyče a následně po centru Benyho i skóruje. Sparta zvolňuje tempo, přesto se ještě trefí Beny po centru Rileyho a na 9:0 zvyšuje Riley po příhře Štěpánka. Příznivci skandují deset-deset, přání je vyslyšeno v úvodu posledního dějství po rychlé kombinaci až do prázdné brány po ose Riley-Beny-Riley. Neúnavný Šimon pálí ze všech pozic , ale všechny střely těsně míjí konstrukci branky. V poslední minutě ještě prostřeluje Jílek gólmana a hned po bully 6 vteřin před koncem přehazuje Dan Riley lobem bezradného gólmana.

Děkujeme trenérům a hráčům za předvedený výkon a nový přístup k zápasům. Opravdu to byla paráda. Postupujeme do třetího výkonnostního koše a zahrajeme si za tři týdny zřejmě znova ve stejné hale pokud nedojde k výměně pořadatelství.