1416942585_DSC09146_141122.JPG

Vydařený víkend starších žáků!

Sparťanští starší žáci mají za sebou velmi úspěšný víkend. A-tým z Barrandova skončil ve své premiéře v elitním koši na 5.místě. A-tým podviňáckých stržů konečně také postoupil do prvního koše a příští turnaj tak budeme mít hned dva týmy v elitním koši starších žáků. A neztratil se nakonec ani druhý barrandovský tým, který v neděli také postoupil o koš výše.

V našem článku se budeme blíže věnovat týmu z Barrandova, který se po třech postupech zaslouženě objevil poprvé v "áčkovém" koši.

Sobota 22.11.2014 Unihoc Aréna Praha, starší žáci, koš A

Sestava: brankář Vojtek – obrana kapitán Veber, Gregor, Zeman, Krsek, Šterbák, Stibor – útok Beneš, Riley, Žďárský, Štěpánek, Škoda, Ucháč, Machoň, Dvořáček, Waldhauser

Tak jsme se všichni dočkali. Čtvrtý turnaj sezóny odehráli barrandovští starší žáci v elitním koši.  Trenér Petr Bína za podpory Michaela Blažíka točil pravidelně kompletní tři formace.

AC Sparta Praha „B“ – Black Angels  1 : 3 ( 1 : 1 , 0 : 2 )

Bez bázně a hany se od počátku borci v rudém tlačí do útoku, v čase 0:45 je nebývalý tlak korunován nádhernou akcí Dana Rileyho, když se prosmýkl kolem čtyř hráčů Angels a prostřelil gólmana. Bleci nám však hned vystavili lekci z rychlosti, forward se prohnal za bránou a k bližší tyči vyrovnal. Osobní obrana soupeře nám připomíná fakt, že sledujeme souboj v nejvyšším koši. Přesto Denis Škoda svou aktivitou zaměstnává obranu soupeře. Hraje se v obrovském tempu, kterému naši borci v první půli v pohodě stačí, máme tři formace, které to uběhají včetně obou mladších žáků Zemana a Waldhausera. A když už se Bleci protlačí před bránu zasahuje jistě Lukáš Vojtek. Po přestávce na nás hráči v černém vlétli správně namotivovaní a dvěma rychlými útoky během minuty utíkají do vedení 1:3! David Žďárský to nevzdává, projíždí po křídle, centruje před branku ale spoluhráči míček do síťky nedopraví. Bleci hru kontrolují a v závěru dvakrát rozezní naše tyče za Lukášem.

AC Sparta Praha „B“ – FbŠ Bohemians DDM Praha7  1 : 6 ( 0 : 4 , 1 : 2 )

Hráči Bohemky po předchozí prohře s B.A. byli motivováni k maximálnímu výkonu, po třech minutách v rozmezí padesáti vteřin třikrát po nádherných kombinacích rozebrali naši obranu, takže zápas pod vedením Juhy a Netrefy  rychle rozhodli. Naši hráči už nenalezli sílu na obrat. Ve druhé půli za stavu 0:6 alespoň Honza Gregor šumivkou ze střední vzdálenosti snížil na konečný stav. Poté ještě Honza a Dan Riley předvedli pár povedených zákroků tělem u mantinelu.

Po úterní výhře nad tímto soupeřem v NFL soutěži jsme tak další výhru nepřidali. A tak nás odpoledne čekal souboj o udržení.

AC Sparta Praha „B“ – Viking Group TJ Sokol Kobylisy  8 : 1 ( 1 : 0 , 2 : 0 , 5 : 1 )

Ve finále suverénně přehrál Chodov soupeře Black Angels. Naši hráči nastoupili do souboje o udržení. Od začátku si sparťani vytvořili mnoho gólových příležitostí, ale Patrik Beneš ani Kuba Ucháč své střely neproměnili. Pak musel nadvakráte zasáhnout Vojtek v bráně. Až v čase 4:06 předvedl Dan Riley ukázkovou akci, natáhl na sebe obranu soupeře, zadovkou vyzval Honzu Gregora ke střele a bylo 1:0! Hned záhy se debutant Martin Machoň obtočil kolem obránce a vystřelil těsně nad břevno. V sedmé minutě rozhodčí odpískal samostatný nájezd za faul Žďárského. Jenomže penaltový mág Luky Vojtek mazácky vytlačil útočníka do těžké pozice a vyrovnání nepřipustil. Hráči Kobylis se během dvouminutové přesilovky nedostali ke střele, zato paradoxně po návratu Žďárského dvakrát vyzkoušeli pozornost našeho brankáře. V poslední minutě Dan Riley vypracoval stoprocentní šanci pro Bleska Ucháče, ale ten přestřelil. Po přestávce se hnal Lukáš Veber do útoku, uvolnil Rileyho a ten přestřelil. Z protiútoku zazvonila tyč za Lukášem. Poté přebírají iniciativu hráči v rudém. Všechny tři formace se tlačí před bránu. V čase 6:18 zatáhne míček Denis Škoda a vyzve ke gólu Martina Machoně, jež se trefuje hned na svém prvním turnaji. Poté první útok předvádí obrovský závar před brankou soupeře, Riley nejdříve trefuje tyč a po dalším ataku skóruje na 3:0 minutu před druhou přestávkou. Trenér Kobylis hlasitě burcuje svůj tým k proměně, jeho svěřenci dvakrát ohrozí naší branku až obecenstvo přinutí k uznalému skandování „Luky Luky“. Utkání definitivně zlomí po kvalitním výkonu Matěj Stibor, jehož dalekonosnou střelu si obránce srazí do vlastní brány. Během dalších čtrnácti vteřin se trefuje Denis Škoda po příhře Machoně. Pak z protiútoku snižuje soupeř na 5:1. Po další akci je vyloučen Žďárský společně se svým sokem. Během hry čtyři na čtyři se stav sice nezměnil, zato hned po jejich návratu zvyšuje Škoda po přiťuknutí Waldhausera na 6:1. Hned po buly si oba role vymění a Honza se trefuje premiérovým gólem na 7:1. Po dalším buly je sražen pronikající Dan Riley. Stačí 2 vteřiny a po rozehrané standardce Lukášem Veberem uzavírá gólový účet Riley při přesilovce. Na závěrečné 3 góly stačilo hochům z Barrandova neuvěřitelných 14 vteřin. Úspěšný florbalový weekend hráčů Sparty podpořili borci z Podviňáku postupem do elitního koše. Příští turnaj by měl následovat 6.prosince. Děkujeme trenérům a hráčům za poctivý přístup k reprezentaci klubu za hlasité podpory fanynek a fandů.