Všichni makali a bojovali o každý balon, říká Svatoš! Sparta porazila Vítkovice 5:3!

K utkání 5. kola Tisport Superligy zavítaly na Podvinný mlýn Vítkovice a už před utkáním se dalo očekávat, že se bude jednat o velmi atraktivní duel sousedů v tabulce.

Do první třetiny vlétli sparťané jako uragán, když už po třiceti čtyřech vteřinách otevřel skóre Svatoš. Chvíli po tomto gólu ovšem přišly pro Spartu nepříjemnosti v podobě dvou rychlých oslabení za sebou. Naštěstí sparťané obě oslabení sehráli na výbornou a nedovolili tak Vítkovicím srovnat. V sedmnácté minutě dostali výhodu přesilové hry také sparťané, ovšem ta se jim vůbec nevyvedla, když chvíli po jejím začátku se nechal zbytečně vyloučit Časar. Hru čtyř proti čtyřem i následné oslabení sparťané zvládli a do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro Spartu. Nejproduktivnější hráč dnešního utkání, Ondra Svatoš, k první třetině říká: „Na zápas jsme byli dobře připraveni. Věděli jsme, s jakou hrou na nás Vítkovice přijedou a jak chceme hrát my. Začátek nám vyšel skvěle, ale pak jsme se hodně nechali vylučovat.“

Druhou třetinu začali lépe hosté z Vítkovic, naštěstí ze svého počátečního tlaku nic nevytěžili a tak se o slovo přihlásili opět sparťané. Po dobře sehrané brejkové situaci se Svatoš řítil sám na gólmana a hráči hostí nezbylo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu a Svatoše faulovat. K nařízenému trestnému střílení se postavil sám faulovaný Svatoš a s přehledem proměnil. Po obdržené brance se Vítkovice opět vrátily ke své aktivní hře ze začátku druhé třetiny a ta jim tentokráte přinesla úspěch. Nejprve se po křížné přihrávce prosadil Matejčík a chvíli po něm srovnal stav utkání Pešat. Po obdržených brankách hráli sparťané i nadále více bez míčku, naštěstí v bráně byl opět skvělý Beneš. Do konce druhé třetiny pak padly ještě tři branky. Nejprve se po výborném napadání prosadil Časar, minutu poté srovnával vítkovický Švajný. Už to vypadalo, že se do šaten půjde za vyrovnaného stavu, ovšem necelou minutu před koncem se prosadil Krejča a před třetí třetinou tak Spartě zajistil jednogólové vedení. Svatoš ke druhé třetině říká: „Ve druhé třetině nás soupeř podle mě přehrával. Byli jsme hodně pod tlakem a mohli jsme děkovat Benymu, že nás podržel. Když už jsme balon měli, tak jsme si ho moc nevážili. Naštěstí soupeř netrestal.“

Třetí třetina slibovala honbu Vítkovic za vyrovnáním, a to se dělo, ovšem sparťané dobře bránili a zároveň hrozili z brejkových situací. Tlak Vítkovic se vystupňoval ve čtyřicáté sedmé minutě, když na trestnou lavici putoval Čermák. I toto oslabení ovšem sparťané zvládli skvěle. V padesáté druhé minutě pak jeden z brejků využil Vrána a navýšil tak vedení Sparty na 5:3. Vítkovice poté ještě vystupňovali svůj nápor, ale obrana Sparty byla nadále pevná. V závěru utkání zkoušeli vítkovičtí hru s šesti muži v poli, ale i toto si sparťané pohlídali a mohou tak slavit výhru nad jedním z nejlepších českých celků! Ke třetí třetině Svatoš říká: „Třetí třetinu jsme hráli poctivou obranu. Všichni makali a bojovali o každý balon. Dokonce jsme si i vytvářeli šance na to, abychom soupeři odskočili na větší rozdíl. To jsme zase tyto šance neproměňovali my. Soupeř pak dal břevno a po chvíli jsme z brejku dali na 5:3 a poctivou obranou jsme si došli pro důležité vítězství.“

ACEMA Sparta Praha - 1. SC Vítkovice Oxdog 5:3
branky: 1. Ondřej Svatoš, 25. Ondřej Svatoš, 37. Luka Časar, 40. Jan Krejča, 52. Jakub Vrána - 28. Marek Matejčík, 31. Lukáš Pešat, 38. Lukáš Hájek; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 4:1; využití: 0:0; diváků: 282; zásahy brankářů: Martin Beneš 18 - Lukáš Souček 14; po třetinách: 1:0, 3:3, 1:0;