Vrtiška: Diváci byli v závěru skvělí! My na sobě budeme makat a příště to bude zase o level výše!

Sparta ve čtvrtém kole přivítala ve své aréně FBŠ Bohemians, kteří v úvodu sezóny prohráli pouze v Boleslavi, porazili Vítkovice i Kladno. Vyrovnané utkání už psalo tři body pro domácí, když hosté v závěru se štěstím vyrovnali a poslali zápas do prodloužení. Tam si ale druhý bod vzala Sparta!

Úvod utkání přinesl opatrný florbal z obou stran. Hra bez vážnějších šancí se odehrávala ve středním pásu hřiště, když z ničeho nic poslal hosty do vedení Kordoš. "Je fakt, že ta první třetina moc krásy nenabídla, nikdo nechtěl udělat chybu," hodnotil úvodní dvacetiminutovku Marvánek. I přesto Sparta po brankách Vrtišky a Vrány vedla 2:1.

"Druhá třetina byla z našeho pohledu tristní. Mohli jsme být rádi za to, že to bylo po 40 minutách 2:2," vrací se Marvánek k prostřednímu dějství, kde domácí v úvodu zahrozili při přesilovce, ale potom přenechali iniciativu Bohemce a bránili výsledek. Za hosty se trefil pouze Šárka a tak se do kabin odcházelo za vyyrovnaného stavu.

Zřejmě bouřka v kabině donutila sparťany přidat a na hře to bylo hned znát. Domácí přečkali zbytek oslabení a hnali se za vítězstvím. Aktivní a zlepšenou hrou šli po zásluze do vedení. Po individuální akci se parádně trefil Strachota. Branka za Rytychem se doslova otřásala v základech, když už byl brankář hostů překonán, zachránila ho tyč. Aktivita domácích pokračovala a po chybě v rozehrávce hostů přiblížil domácí ke třem bodům svou druhou brankou v utkání kapitán Vrtiška. Bohemka však šla do šesti a se štěstím po dvou odražených balónech dokázala srovnat, když vyrovnávací branku vstřelil 4 vteřiny před konce Martin Kisugite. "Měli jsme více zhustit prostor před brankou, zaloužené vedení jsme si nechali uniknout mezi prsty," litoval Marvánek.

Kapitán týmu Michal Vrtiška k tomu dodává: "Mrzí mě ztracený bod, jsem ale rád, že jsme ukázali charakter a ten druhý bod si urvali pro sebe. Škoda té druhé třetiny, kdy jsme přenechali hřiště soupeři, přizpůsobili se jejich hře. Místo toho jsme měli přidat a utkání rozhodnout v náš prospěch. Závěr už byl hektický, skvěle zachytali oba naši golmani a v závěru nás naši diváci hnali neskutečně dopředu. Už kvůli nim jsme museli po zpackaném závěru ten druhý bod vybojovat."

V prodloužení gól nepadl a tak rozhodovali samostatné nájezdy. Domácí Beneš, který po 65 minutách vystřídal Kotoučka, žádný nájezd nepustil a domácím druhý bod vystřelil povedenou kličkou Strachota.

"Doufám, že nás přijdou diváci podpořit i v dalším domácím zápase. Budeme na sobě makat a bude to zase o level lepší," dodává sparťanský kapitán!

Sparta tak brala dva body po vítězství 5:4 po nájezdech. Utkání sledovalo 255 parádních diváků!

AC Sparta Praha Florbal - FbŠ Bohemians 5:4p
branky:
8. Michal Vrtiška, 17. Jakub Vrána, 44. Michal Strachota, 55. Michal Vrtiška, 66. Michal Strachota - 3. Jakub Kordoš, 24. Jakub Šárka, 59. David Šimek, 60. Martin Kisugite; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 255; zásahy brankářů: Michal Kotouček 19 - David Rytych 18; po třetinách: 2:1, 0:1, 2:2, 1:0;