Vrána: Prohra v tomto zápas by se při tak vyrovnané tabulce rovnala sebevraždě! Sparta zvítězila 5:3

Po dvou zápasech s týmy z elitní čtyřky Sparta doma hostila tým z opačných pater tabulky - neoblíbený FBC Liberec. Čtyřicet minut Liberec zaslouženě po jednoduché a efektivní hře vedl, Sparta však mohutným a konstatním tlakem v poslední části dokázala zápas otočit čtyřmi přesnými záasahy a vyhrála 5:3!

Velmi nabitý je program pražské Sparty. Před 12 dny v úterý Sparta hrála pohár v Liberci, v neděli jsme hostili Chodov, tento čtvrtek se odehrál vypjatý zápas s Tatranem Střešovice a dnes extraligový match proti Liberci. Sparta do utkání nastoupila velmi ospale a Liberec naopak kontroval precizní obranou a rychlými brejky.

V úvodní dvacetiminutovce se prosadil hostující Marek a poslal Liberec do vedení. Vyrovanou pasáž hry přetavil do vyrovnaní při signalizované výhodě Jan Marvánek, který vystřelil nechytatelnou dělovku a pokračuje ve svých parádních výkonech z posledních zápasů. Stav po první třetině byl tedy 1:1. "První třetina byla bída, bída a šeď", stručně zhodnotil sparťanskou hru v úvodu zápasu Jakub Vrána.

Kdo čekal, že do druhé části nastoupí Sparta odhodlaná přetlačit svého soupeře, tak se spletl. Druholigové tempo Sparty na soupeře nestačilo a Liberec dvěma slepenými góly odskočil na 3:1. Prosadil se exsparťan Pastor a střelou po zemi Lukáš Veselý. Sparta ze svého platonického tlaku nic nevytěžila a zcela zaslouženě prohrávala a koledovala si o velké nepřijemnosti.

"Myslel jsem si, že druhá třetina už nemůže být horší než ta první, ale stalo se. Do poslední třetiny nám nezbývalo, než se probrat a zápas otočit. Věděli jsme, že v takto vyrovnané lize by se prohra rovnala sebevraždě a dost bychom si situaci zkomplikovali,"
pokračuje v hodnocení Vrána.

Poslední dvacetiminutovka byla ovšem o něčem jiném. Trenérské duo Berka-Medal stáhlo sestavu na dvě pětice a Liberec se bránil pouze za cenu lobovaných balónku na polovinu domácích. Čekalo se, kdy se domácí prosadí a udělají z utkání drama. To se povedlo bekhendovou střelou Kubovi Vránovi a odstartovalo sparťanské peklo.  V 53. minutě srovnal kapitán Vrtiška a čtyři minuty před koncem přetáhl vedení na stranu Sparty Michal Strachota. Liberec v závěru odvolal golmana, ale nevytvořil si ani šanci a kosmetickou tečku za utkáním udělal  Luka Časar, který opuštěné brance hostí zasadil pátý a poslední zásah.

Sparta si tak připisuje povinné vítězství a tři body, které v promrzlém listopadovém večeru hřejou více než předvedená hra.

"Asi na nás zabralo, když nám kouč Míra Medal slíbil během druhé přestávky za otočení výsledků hodnotnou prémii tekutého chleba. Naštěstí se povedlo, sám nevím, jaktože to z naší strany bylo takové ospalé," uzavíra nepříjemné, byť nakonec úsměvné hodnocení Jakub Vrána.

Již toto úterý sehraje Sparta pohárové utkání proti Chodovu. Od 19:45 v hale Sparty na Podvinném Mlýně.