1364839501_IMG_9406.JPG

Velkou přestřelku zvládli lépe Sparťané a vedou v sérii 2:0!

V obrovskou přestřelku se změnil druhý zápas série proti Havířovu. V zápase padlo celkem 19 gólů a přesnější mušku měli i napodruhé Sparťané.

Gólově velmi bohatý zápas mohli vidět diváci v neděli ve sportovní hale v Králově Dvoře. Sparťané se tu podruhé postavili proti havířovskému Torpedu a po prvním vítězném utkání chtěli hráči v rudých dresech získat druhý havířovský skalp a dva mečboly pro utkání na hřišti Havířova.

Oba týmy vlétly do utkání ve vysokém tempu a o poznání důrazněji než v prvním vzájemném střetnutí. První tvrdé souboje na sebe nenechaly čekat dlouho. Už v 50. sekundě vlétl Hynek Plášek do souboje u mantinelu tak tvrdě, že byl za atak na Jiřího Šimůnka potrestán na dvě minuty za nedovolené vrážení. Na přesilovku vyslal trenér Václav Culka st. osvědčené komando Svatoš-Marvánek-Duchek-Križko-Perušič a právě Jan Marvánek v čase 1:10 natáhl ke střele a téměř z poloviny hřiště propálil vše, co mu stálo v cestě. Obdržená branka donutila havířovské hráče více se tlačit dopředu a být ještě důraznější, ale rozhodčí nasadili v tomto utkání přísný metr a všechny nedovolené zákroky trestali. Druhou šanci předvést se dostala sparťanská přesilovková pětice v 9. minutě, když byl za opakované přestupky vyloučen Gabriel Mertha a i napodruhé byli domácí úspěšní. Už po šestnácti vteřinách zvyšoval na 2:0 Radek Križko. Havířov se po nepovedeném začátku utkání dostal do útlumu, čehož domácí okamžitě využili. V rozmezí necelých tří minut vsítili další tři branky a ujali se jednoznačného vedení 5:0. Zdálo se, že utkání už je rozhodnuté, ale Havířov je známý tím, že se nevzdává, a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. V patnácté minutě první třetiny vyslal dělovku ze své hokejky Tomáš Bajgar a snižoval na 5:1, o tři minuty později ho napodobil Lukáš Jurčík a dostal hosty zpět do utkání.

Druhá třetina odstartovala náporem Havířova a Sparta byla nebezpečná především z rychlých protiútoků, ke slovu se dostaly také brankové konstrukce. Nejdříve Václav Linhart trefil břevno havířovské branky a z protiútoku nastřelil Tomáš Bajgar tyč té sparťanské. Ještě větší dramatičnosti nabylo utkání ve 27. minutě, kdy po vyloučení Ondřeje Havlase proměnil přesilovku Torpéda svým druhým gólem Tomáš Bajgar a svůj hattrick dokončil tento hráč o necelé dvě minuty později a snižoval už na 5:4. Fanouškům Sparty v té chvíli létaly hlavou černé myšlenky, ale hráči už větší drama připustit nechtěli. Postupně sparťané opět přebírali iniciativu na hřišti a i díky troše štěstí se jim podařilo brzy odskočit na bezpečný náskok. Nejdříve se prosadil Petr Němeček a po něm získal hattrick  díky dvěma rychlým gólům i Václav Linhart. Havířov ještě před koncem druhé třetiny stačil snížit a na výsledkové tabuli svítil po 40. minutách stav 8:5.

Třetí dějství už se až na závěr utkání odehrávalo pod taktovkou Sparťanů. Hned v úvodu třetiny se krásnou střelou prezentoval Ondřej Svatoš a chvíli po něm našel Petr Duchek přihrávkou úplně volného Radka Križka, ten před prázdnou bránou nezaváhal a sparťanští fanoušci už začínali slavit. Do konce třetiny přidali domácí ještě dvě branky a třetí hattrick v zápase si připsal nejzkušenější kanonýr Radek Križko. Hosté ještě v samotném závěru díky nekoncentrovanosti Sparty snížili na 12:7, ale to bylo z jejich strany vše.

Sparta si tak z Králova Dvora odváží dvě vítězství a rozhodnout tuto sérii může už tento víkend v utkáních na hřišti svého soupeře.