V obraně nás tlačí bota, říká Svatoš!

Ve dvanáctém kole Tipsport Superligy měli sparťané na programu výjezd na půdu favorita z Mladé Boleslavi. Po úvodní dobré třetině začali sparťané kupit zbytečné chyby a znovu tak vysoko prohráli.

Do první třetiny vstoupili sparťané dobře. S favoritem dokázali držet krok. V jedenácté minutě navíc poslal Spartu do vedení Zouzal, který tak vstřelil svou první branku ve své superligové kariéře. O minutu později už ale bylo srovnáno, když Beneše prostřelil Salát. Chvíli po Salátově brance využil nabídnutou šanci Chroust a poslat tak domácí do vedení. S odpovědí nečekali sparťané dlouho. Už dvacet jedna vteřin po Chroustově gólu vystihl Časar rozehrávku domácích a přízemní střelou prostřelil Rytycha. Domácí si své vedení vzali zpět na konci devatenácté minuty, kdy se prosadil Bouška. Patnáct vteřin před koncem třetiny fauloval kapitán domácích Jelínek Časara a sparťané tak měli ideální možnost skóre opět srovnat. Svatoš se sice ještě dostal ke střele, ale Rytycha neprostřelil. Víc už Sparta za patnáct vteřin nestihla a tak se šlo do šaten za stavu 3:2 pro domácí. K první třetině Svatoš říká: „Ač to může znít po konečném výsledku zvláštně, tak jsme na soupeře byli dobře připraveni. Začali jsme odhodlaně, plnili jsme taktické pokyny, které jsme před utkáním dostali. Škoda jen obdržených gólů, které jsme soupeři darovali našimi chybami.“

Na začátku druhé části měla tedy Sparta téměř celé dvě minuty výhody jednoho hráče v poli navíc. Bohužel se opět potvrdilo, že přesilové hry v podání Sparty zatím velkou zbraní nejsou. Od konce sparťanské přesilovky drželi více balónek na svých holích hráči domácích. Sparťané sice hrozili z nebezpečných brejků, ale góly padali pouze do jejich klece. Nejprve ve dvacáté čtvrté minutě využil chyby v obraně Sparty Novotný. Pět minut po Novotného gólu potrestal další chybu v obraně Fojta a stanovil tak stav po druhé třetině na 5:2 pro domácí. „Druhá třetina byla ve znamení boje. Bojovali jsme, ale góly padaly jen do jedné sítě. Je to jednoduché, v obraně nás tlačí bota. Navíc jsme letos slabí v přesilovce,“ zhodnotil druhou třetinu Svatoš.

Pokud si sparťané pomýšleli na obrat ve skóre, tak Boleslav jejich naděje odvála hned na začátku třetí třetiny. Nejprve se ve čtyřicáté druhé minutě prosadil Tomáš Chroust a chvíli po něm, po další chybě v rozehrávce Natov. Do konce zápasu pak boleslavští přidali ještě další tři branky a nadělil tak sparťanům na cestu domů, stejně jako Ostrava, nepěknou desítku. Navíc další branku domácích mohl po Časarově faulu přidat z nařízeného nájezdu Bína, ale Beneše nepřekonal. „Ve třetí třetině se nám nedařilo plnit pokyny a soupeř už byl rozjetý, při chuti a vytvářel si tak brankové příležitosti, které proměňoval. Boleslav je na špici, má v týmu několik reprezentantů a vysoké ambice. To neomlouvá naši prohru, nicméně není třeba věšet hlavy a soustředit se na další zápas. Když se dobře připravíme, černou sérii prolomíme,“ uzavírá Svatoš své povídání k zápasu s Boleslaví.

Technology Florbal MB - ACEMA Sparta Praha 10:2
branky: 12. Petr Salát, 16. Tadeáš Chroust, 19. Jiří Bouška, 24. Petr Novotný, 29. Ondřej Fojta, 42. Tomáš Chroust, 43. Jan Natov, 51. Petr Novotný, 55. Tadeáš Chroust, 57. Jan Natov - 11. Marek Zouzal, 16. Luka Časar; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 405; zásahy brankářů: David Rytych 16 - Martin Beneš 21; po třetinách:3:2, 2:0, 5:0;