1455888921_DSC_0149.JPG

V neděli proti Otrokovicím o play-off!

Již tuto neděli 21. února od 17:00 odehraje A-tým své poslední domácí utkání v základní části této sezóny. Sparťani v něm na Podvinném mlýně vyzvou Panthers Otrokovice.

V nedělním utkání půjde opravdu o hodně. Ani jeden z týmů zatím nemá jisté play-off a jen výhra jim dodá jistotu bojů o titul. Sparta v prvním vzájemném utkání této sezóny dokázala na horké otrokovické půdě zvítězit 8:2, když se vydařila především třetí třetina, kterou ovládla 5:0. Sparťané se budou muset mít na pozoru především před otrokovickým Jaroslavem Vaňkem, který je kapitánem týmu a zároveň nejvíce táhne otrokovickou ofenzívu. Oba týmy si v roce 2016 drží výbornou formu. Otrokovice dokázaly z pěti utkání v novém roce zvítězit třikrát, Sparta dokonce čtyřikrát a v tabulce aktuální formy se drží na třetím místě za Chodovem a Mladou Boleslaví!

Na neděli jsme pro Vás kromě samotného superligového utkání připravili také spoustu dalších doprovodných akcí! Zajistili jsme zapůjčení poháru pro mistra Superligy, který bude umístěn ve fotokoutku, kde o každé přestávce bude k dispozici naše fotografka, která Vás s pohárem zvěční. Do fotokoutku Vám pro Vaše fotky hráči A-týmu zapůjčí své venkovní dresy a po utkání se do fotokoutku přijdou se zájemci vyfotit. Speciálně na toto utkání si pro Vás hráči také připravili tombolu, do které věnují různé cennosti, které nasbírali za svou kariéru. Například Martin Beneš věnoval dres, ve kterém čelil střelám nejlepšího týmu světa, švédskému Falunu. Každý divák, který na utkání přijde, dostane jeden lístek do tomboly ZDARMA! Držitelé Karet fanouška pak obdrží lístky dva! Na utkání nebude chybět ani fanshop do kterého jsme pro Vás připravili zcela nový sparťanský kulich a šálu! Ve fanshopu budou k dostání také lístky na dubnové Superfinále a speciálně na nedělním utkání si v něm budete moci “očíhnout“ zcela novou hokejku z limitované edice od společnosti Salming s názvem Salming Quest 5 TourliteTM Aero Black Edition!

Stejně jako hráči uzavírají utkáním s Otrokovicemi své domácí zápasy v základní části Tipsport Superligy 2015/2016, tak také Karty fanouška mají poslední možnost připsat si na svou kartu body do celosezónní soutěže. Utkání s Otrokovicemi je navíc hodnoceno jako prémiové a může tedy výsledným pořadím ještě pořádně zamíchat a přiblížit Vás tak hodnotným cenám, mezi které patří například replika dresu nebo lístky na Superfinále! O nedělním utkání s Otrokovice krátce pohovořil Martin Beneš.

Z Pardubic jste si přivezli poměrně vysokou výhru, o které jste však, i díky tvým dvěma asistencím, rozhodli až ve třetí třetině. Co se s týmem před třetí třetinou stalo, že jste v ní Pardubice doslova smetli?

Před 3. třetinou jsme si v kabině řekli, že jestli se naše hra nezmění, tak nemůžeme počítat s tím, že bychom si z Pardubic odvezli nějaké body. Opravdu byla 2. třetina z naší strany špatná, prohrávali jsme souboje, byli jsme pomalí, neplnili jsme předzápasové pokyny. Do závěrečné části jsme vstoupili velmi aktivně a vyplynul z toho i vedoucí gól na 4:3. Výhoz na Jardu byl předem domluvený, on byl přesně tam, kde měl být a pak stačilo samostatný únik proměnit. Pak přišel důležitý zákrok, kdy osamocený hráč Pardubic zakončoval ve velkém brankovišti. Následně jsme přidali další branky a o vítězi bylo rozhodnuto.

Před Vánoci se vám herně vůbec nedařilo, kdežto v novém roce jste vyhráli čtyři z pěti utkání. Změnili jste něco zásadního, že vám to nyní takto šlape?

Už před Vánocemi to z naší strany nebylo herně vůbec špatný, jen nepřicházely výsledky. Vinohrady jsme jasně přehráli, ale totálně jsme vyhořeli v koncovce. Bohemku jsme přes vyrovnaný průběh zápasu porazili výrazným rozdílem a s Tatranem jsme 55. minut drželi vyrovnaný výsledek. Tam stačilo být šikovnější v zakončení a body bychom domů přivezli. Z dalších 5 utkání jsme neodehráli kvalitně pouze azylové utkání v Karlových Varech s Brnem.

K jistotě bojů o titul potřebujete v neděli zvítězit. Vnímáte tedy toto utkání, jako kdyby to už bylo play-off?

Já to tak nevnímám. Každý zápas je důležitý, ať hrajeme s Chodovem nebo s Litvínovem, ty body se počítají stejně. Ale určitě si uvědomujeme, že vítězství v tomto našem posledním domácím zápase základní části nám může dodat klid do závěrečného kola.

V Otrokovicích jste ve čtvrtém kole zvítězili 8:2. Po dvou třetinách však utkání bylo naprosto vyrovnané. Očekáváš, že nedělní střetnutí bude podobně vyrovnané?

Zápas v Otrokovicích byl vlastně velmi podobný tomu s Pardubicích. Po dvou třetinách vyrovnané utkání, kdy i soupeř měl šance přesunout vedení na svou stranu. Nakonec nám ale vždy skvělý nástup do poslední třetiny dopomohl ke 3 bodům. Podobný průběh očekávám i v nedělním střetnutí.

Otrokovice v minulém kole porazily silné Brno. Napověděl vám tento zápas něco o jejich současné síle?

Samotný zápas s Brnem jsem neviděl, ale Otrokovice ukazují v posledních kolech velkou kvalitu. Věřím, že nedělní utkání bude divácky atraktivní a padne hodně branek. Na konci zápasu bych se rád těšil ze 3 bodů a jistoty play-off.

Touto cestou bych zároveň rád pozval v neděli od 17:00 všechny sparťanské fandy na Podvinný mlýn. Pomozte nám udělat ten poslední krůček, play-off je opravdu blízko. A všichni víme, že tam ta pravá soutěž teprve začíná!