V Kobylisích premiérově za šest bodů!!

Sparťanské ženy čekal již čtvrtý turnaj sezóny, který se tentokrát konal v Kobylisích. Los k nám nebyl moc příjemný a tak jsme opět hráli první zápas celého turnaje. Do cesty se nám postavilo dosud nepoznané SKV "C", které také uzavíralo první polovinu soutěže a poté domácí Kobylisy.

Jelikož  jsme se sešli opět v hojném a krásné počtu, byl úkol pro hráčky na začátek utkání velmi lehký. My jsme chtěli být ti, kdo budou aktivní ihned od začátku zápasu, což se nám vyplatilo, jelikož po první odehrané minutě kdy úřadovalo duo Železná-Hrubá, svítilo na světelné tabuli 0:2 pro SPARTU! To nám dodalo potřebný klid na hole a holky si mohly začít zápas užívat. Hra plynula dál, až se na tabuli objevil čas 8:28 kdy hráčka SKV po špatném pokrytí rozvlnila síť za naší brankou - 1:2. Hra se poté přelévala za strany na stranu, ale žádný gól již nepadl a tak jsme mohli být spokojenější po první třetině.

Do druhé třetiny jsme šli s cílem nadále kontrolovat hru a nepouštět hráčky soupeře ke střelám nebo dorážkám z brankoviště a snažit se opět získat na naší stranu dvougólové vedení a tím i klid. Tento pokyn se nám podařilo dodržet pouze do střelení třetí branky, protože ihned po dalších 2 minutách loví Domča balónek ze své branky a po konci druhé třetiny tak opět vedeme pouze o jedinou branku 2:3.

Začíná třetí a také poslední třetina prvního dnešního zápasu. Hraje se opět ve velmi pěkném a slušném tempu, kdy si ani jeden tým na hřišti nic nedaruje a proto se snažíme vnést více klidu na naše hokejky a čekat, zda na nás SKV vlétne jako uragán a budeme to my kdo bude hrozit z brejku, ale nic takového se neděje.  Hra plyne a jsou vidět střelecké pokusy na  obou stranách, až do time-outu SKV. Rychlá porada a očekáváme hru bez brankáře, kterou velmi záhy trestá samostatným únikem Magda Železná a střílí čtvrtý gól! Bohužel SKV za necelou půl minutu po našem gólu přidává i svůj třetí gól, ale do konce utkání už žádná branka nepadne a my se tak můžeme radovat z dnešní první výhry 4:3!

Čekal nás ještě druhý zápas, kde se nám postavily do cesty domácí Kobylisy. Podle posledních výsledků nás nečekal vůbec lehký zápas, i když podle postavení v tabulce tomu nenasvědčovalo.

Bylo jasné, že nám domácí hráčky budou chtít vrátit  porážku a zároveň se i ukázat před domácími fanoušky. Proto jsem holky nabádal k uvolňování do volných prostor a k časté střelbě na branku vedle které to létalo jako u Verdunu, ale žádný míček se nedostal do branky. Po první třetině tak zůstalo skóre 0:0.

Do druhé třetiny jsme opět naskočili jako aktivnější tým a s tím souvisela i častá střelba na domácí branku, když se postupně trefily Bára Houšková a Káťa Nová 2:0! Bohužel nám vedení o dvě branky nevydrželo dlouho a po špatně přebraných hráčkách se prosazují i domácí hráčky a snižují na rozdíl jedné branky.  Blížil se konec třetiny, když nahození na branku pohotově doráží opět Káťa Nová a vedeme 3:1.

Ve třetí třetině byl výsledek hry stejný. Sparta většinu času s balonkem na hokejkách, s častou střelbou a domácí hrozí brejky se kterými si víme rady a proto se dostávají ke střelbě velmi sporadicky. Na konci zápasu jsme očekávali velký tlak od Kobylis, se kterým jsme počítali i přesto, že jsme vedli o 2 góly. Bohudík se žádný nekonal jelikož domácí hráčka neunesla odpískaný výrok sudího a byla odměněna 2+10. Zápas se tak dohrál na polovině soupeřek, kde i přes veškerou snahu holek už gól nepadl a tak dneska vyhráváme i druhý zápas 3:1!

Na konci bych rád holkám velmi poděkoval za předvedený výkon a jdeme se chystat na další turnaj, který nás čeká již za 14dní v Kostelci nad Černými lesy.