Třetí turnaj barrandovských elévů a radost z postupu

V neděli 10. listopadu odehrál tým elévů z Barrandova svůj třetí turnaj, tentokrát v Králově Dvoře. Po čtyřech zápasech slavil vítězství a návrat zpět do koše E, ze kterého v minulém turnaji sestoupil.

V sestavě se poprvé objevili 3 noví hráči, kteří byli zapsáni na soupisku Sparty od září 2013: Klára Tošovská, David Volf a Yevhen Shlosar, všichni se velmi úspěšně zapojili do hry týmu a všichni si během turnaje připsali alespoň jednu asistenci na gól. GRATULUJEME!  Tímto turnajem se tak podařilo, že všichni barrandovští elévové si v této sezoně zahráli alespoň na jednom turnaji.

Sestava: Klárka Tošovská, Tonda Houška (G), Nikolas Ramža, David Volf, Marek Koliha, Yevhen Shlosar, Honza Třešňák, Lukáš Dvořáček, Tadeáš Meixner a Kuba Kárník

AC Sparta Praha Florbal BLUE - BLACK ANGELS 05                      7:2 (6:2,1:0)
Turnaj jsme zahájili zápasem s nakonec druhým týmem turnaje ve velkém stylu. Po 19 sekundách dal gól Lukáš Dvořáček a po dalších 35 sekundách Kuba Kárník. Pak se role střelce ujal Honza Třešňák a zaznamenal hattrick góly v 3., 6. a znovu 6. minutě. A když přidal gól Lukáš Dvořáček v čase 6:00, na ukazateli svítilo skóre 6:0. V poslední minutě první půle pak soupeř snížil dvěma góly. Po přestávce už padl jen jeden gól.  Konečné skóre 7:2 stanovil Lukáš Dvořáček v 15. minutě, a to ještě před tím Kuba Kárník neproměnil trestné střílení.

AC Sparta Praha Florbal BLUE - Floorball Club Falcon B                3:5 (0:2,3:3)
Ve druhém zápase jsme se střetli s týmem Falcon B z Brandýsa nad Labem. V prvním poločase nás opustilo střelecké štěstí a žádná z našich střel neskončila v soupeřově síti, naopak dvakrát jsme inkasovali. V druhé půli jsme se nadechli k velkému obratu a ve 3. minutě bylo srovnáno na 2:2 po gólech Kuby Kárníka a Lukáše Dvořáčka. Pak nám ale soupeř opět dvěma brankami výsledkově odskočil. V 6. minutě jsme opět neměli štěstí při trestném střílení Honzy Třešňáka. V 7. minutě ještě vykřesal jiskřičku naděje na dobrý výsledek Lukáš Dvořáček, ale v poslední minutě ale uzavřel soupeř gólem skóre na 3:5. Navíc jsme přišli o Lukáše Dvořáčka, který kvůli zraněnému kotníku nemohl v turnaji pokračovat.

AC Sparta Praha Florbal BLUE - T.B.C. Králův Dvůr                         3:0 (3:0, 0:0)
V dalším zápase nás čekal domácí tým z Králova Dvora. O naše góly se podělili Kuba Kárník ve 4. minutě, Honza Třešňák v 6. minutě a Nikolas Ramža v 7. minutě, a to po přihrávkách Tadeáše Meixnera. Hrdinou zápasu se ale stal brankář gólman Tonda Houška, který udržel v tomto zápase čisté konto. Vynikající zákroky předváděl během všech čtyř zápasů a právem si zasloužil obdiv všech svých spoluhráčů.

AC Sparta Praha Florbal BLUE - Floorball Club Falcon C                3:1 (1:1,2:0)
Před posledním zápasem bylo jasné, že hrajeme o první místo v turnaji, a tak do toho dali naši borci všechno.  Soupeřem nám byl tým Falcon C tentokrát z Lysé nad Labem. Od 4. minuty jsme však prohrávali 0:1. V 6. minutě však vyrovnal Nikolas Ramža a rozhodnout se mělo ve druhém poločase. Hra se po přestávce odehrávala převážně na polovině soupeře a z našeho tlaku pramenily i góly: nejprve gól Nikolase Ramžy a minutu a půl před koncem gól Honzy Třešňáka. Když Tonda Houška vychytal 72 sekund před koncem trestné střílení soupeře a ubránili jsme oslabení, mohli jsme se radovat z vítězství.