Svatoš: Dokážeme si to zkomplikovat sami! Kladno - Sparta 3:4

V pátém kole AutoCont extraligy zamířila Sparta na půdu Kladna. V takticky svázaném a defenzivně pojatém utkání ze strany domácích veze Sparta tři body po výhře 3:4. Po bodu z Vítkovic a dvou bodech proti Bohemce tak poprvé v sezóně Sparta vítězí v základní hrací době a posunuje se tabulkou vzhůru!

Do utkání vstoupily oba týmy velmi opatrně, mohli to být však domácí, kteří po dvou chybách v rozehrávce dostali šanci vstřelit úvodní branku, s příležitostma na změnu stavu však naložili mizerně. Opatrnou hru přerušil faul na Luku Časara a Sparta trestala. Po patnácti vteřinách se prosadil Svatoš - 0:1. I přesto to byli právě domácí, kdo odcházeli do šaten spokojenější, po dvou přesných zakončeních šli do šaten za stavu 2:1.

"Soupeř hrál to, co jsme čekali. Byli jsme na to připraveni a vědeli jsme, do čeho jdeme. Přišlo však z naší strany hluché místo a soupeř velmi lacině zápas otočil," zpětně hodnotí prvních dvacet minut střelec první branky Sparty Ondřej Svatoš.

Do druhé třetiny nastoupili sparťané aktivněji a v prostřední části nedovolili Kladnu ani šanci. Beneš kryl v této části pouze 2 střely domácích. Tlak své ovoce přinesl a úspěšnými střelci byli Šnajdr a Vrtiška. Po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 2:3 ve prospěch Sparty.

"Hráli jsme trpělivě a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Zvonily tam tyčky a jen škoda, že jsme neodskočili na rozdíl více gólů," komentuje Svatoš druhou část.

Ve třetí třetiny měli hru pod kontrolou sparťané, Kladno hrozilo z občasných individuálních akcí své první pětice. S nabídnutou druhou početní výhodou si poradil zkušeně Strachota, který našel mezeru na "bližší" domácího golmana a poslal Spartu do dvoubrankového vedení. V závěru utkání byl však vyloučen Kadoch a domácí dalekonosnou střelou trestali, páradně se pod břevno trefil Přívara. Ve vypjatém závěru však Sparta domácí k vyložené šanci nepustilo a i přes netrefenou prázdnou branku Duchka odváží z Kladna tři body za výhru 3:4!

"Třetí třetina z naší strany nebyla špatná, kdybychom proměnili šance, nemuseli jsme se strachovat o výsledek. Nakonec to ale dobře dopadlo,"uzavírá svůj pohled na utkání Svatoš.

A jak hodnotí první sparťanskou výhru motor druhé pětice - Michal Strachota?

"Základním stavebním kamenem naší první výhry za 3 body v této sezóně jsou rozhodně přesilovky. Měli jsme 2 a dali jsme z nich 2 góly. Tak by to mělo vypadat. Dále musím pochválit brankáře, a sice Martina Beneše. Odchytal výborné utkání a podržel nás.

Co podle Michala Strachoty bylo příčinou tak vyrovnaného utkání?
"Náš vstup do utkání nebyl nejlepší a to umožnilo Kladnu se dostat do zápasu a chvíli i v utkání vést. My jsme celou první třetinu prakticky nic nepředvedli. Skvěle jim také zachytal golman a měli i to štěstíčko, nám tam parkrát zvonila tyč a ne a ne to tam spadnout. Příště tyto šance musíme zakončovat lépe."

FBC Kladno - AC Sparta Praha Florbal 3:4
branky:
15. Karel Eichler, 17. Martin Holčák, 58. Dušan Přívara - 11. Ondřej Svatoš, 31. Miroslav Šnajdr, 36. Michal Vrtiška, 53. Michal Strachota; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 225; zásahy brankářů: Jakub Výtisk 30 - Martin Beneš 12; po třetinách: 2:1, 0:2, 1:1;