Stylové zakončení roku 2014 po Sparťansku!

V posledním ligovém turnaji letošního roku si Sparta připsala 3. a 4. místo v A-koši soutěže starších žáků! Podviňáci, i kluci z Barrandova odehráli velmi povedený domácí turnaj. Barrandovští starší žáci navíc zakončili skvělý podzim třetím místem v našem kraji s celkovou bilancí v první polovině sezóny 11-1-3. Vynikající úspěch této kategorie a nejlepší vysvědčení toho, že jdeme na Spartě ve výchově mládeže správnou cestou.

Sobota 6. 12. 2014 SH X3M Arena Barrandov, starší žáci, koš A

Sestava: brankář Vojtek – obrana Gregor, Zeman, Štěrbák, Krsek, Stibor – útok Beneš, Riley, Veber, Žďárský, Dvořáček, Štěpánek, Jílek, Machoň.

Pátý turnaj pořádají Sparťani z Podvinného Mlýna v hale na Barrandově. Trenér Petr Bína měl k dispozici prořídlou sestavu, stavěl dvě kompletní formace a třetí kombinovanou. Martin Zeman vytvořil úspěšnou obrannou dvojici s Honzou Gregorem a kapitán Lukáš Veber se přesunul do prvního útoku.

AC Sparta Praha „B“ – Tatran Střešovice Red  4 : 2 ( 3 : 1 , 1 : 1 )

Se stejným soupeřem se hráči v rudém potkali ve vítězném pondělním zápase NFL. Poznatky si přenesli i do tohoto zápasu, pokryli klíčové hráče soupeře a od začátku diktovali tempo. Skóre zápasu otevřel v čase 2:29 výpadem před bránu David Žďárský, který posílil druhý útok. V šesté minutě vystřelil tvrdě Veber do gólmana, který míč jen vyrazilI před číhajícího Dana Rileye, 2:0. Za minutu střešovičtí snížili po závaru před naší brankou na 1:2. 46 vteřin před sirénou vyslal Martin Machoň do běhu Dana Dvořáčka a ten využil nastalé skrumáže před brankovištěm v třetí gól. Po tomto gólu byl brankář Tatranu ošetřen a mohl pokračovat ve hře. Hráči Tatranu se chovají fair-play a přiznávají sporné teče míčků za mantinely. Barrandovští přebírají iniciativu a vedou jeden útok za druhým. Šimon Štěpánek třikrát ohrozí branku, ale bez efektu. Vše mění šestá minuta. David Žďárský je vyloučen za hru bez hole. V oslabení čtveřice Sparťanů úspěšně brání, avšak po návratu Davida z trestu Střešovice snižují na 3:2 a jejich trenéři si berou time-out. Trenéři zvolili hru bez brankáře, která vede k soustavnému tlaku. Brankář Luky Vojtek drží prapor nahoře, v poslední minutě nejdříve Patrik Beneš přestřeluje břevno, 13 vteřin před koncem vypichuje míč Dan Riley a pohodlně uzavírá účet do prázdné brány na 4:2.

AC Sparta Praha „B“ – TJ JM FAT PIPE Chodov  1 : 3 ( 0 : 0 , 1 : 3 )

Vítěz posledního turnaje se pustil ihned do útoku, Riley mu však sebral míček, prošel středem hřiště, vyzval ke skórování Benyho a ten přestřelil. O chvíli později se postavil skálopevně útoku Chodova Matěj Stibor, soupeře odzbrojil, rychle rozehrál, našel Dana Rileye a ten rozezněl tyč, odražený balon ještě trefil Beny vedle. Po dalším útoku Chodova poslal Žďárský do útoku Dvořáčka, který ani na dvakráte nepřekonal brankáře. V závěru poločasu útočil soupeř, ale dvěma výkopy čaroval v bráně Lukáš Vojtek. Do druhé půle vlétl favorit z ostra, naše obrana je přetížena, po sérii akcí v čase 3:44 poprvé Lukáš kapituluje. V 5:38 vyústí soustavný tlak Chodova v další branku. Naši to nevzdávají, pálí Beneš, pálí Riley, gólman vytahuje skvělé zákroky. V čase 6:35 svitne jiskřička naděje, Riley sehrává standardku na Beneše, ten nahazuje před bránu, kde cloní Gregor s Veberem tak důrazně, až si zmatený obránce dává vlastní gól. Stačí chvilka nepozornosti a brejk Chodova končí na tyči naší branky a od ní se odráží do sítě, je rozhodnuto 1:3. Ještě se pokusili Štěpánek a Štěrbák s výsledkem cosi udělat. Chodov je kompaktní tým, proti kterému povyroste výkon každého soupeře. Tentokrát to ještě Spartě nevyšlo. Příznivci domácích přesto vyprovázejí poražený tým potleskem.

Sparťani z Podviňáku porazili minulé finalisty Black Angels a tak přichází na řadu derby v boji o třetí místo na turnaji. Ve finále poráží Bohemka našeho posledního soupeře z Chodova 3:2.

AC Sparta Praha „B“ – AC Sparta Praha  3 : 2  ( 2 : 0 , 1 : 0 , 0 : 2 )

Před zápasem je možné na Barrandově vidět málo vídanou věc. Týmy, které za pár okamžiků odehrají utkání o 3.místo v elitním koši, se společně rozcvičují. Krásný pohled pro všechny sparťanské příznivceJ.

Po společné rozcvičce však již jako soupeři na obou střídačkách soustředění na utkání. Tým z Podviňáku prohodil částečně obranné a útočné řady. Této situace Barrandovští využívají k soustavnému tlaku. Už po minutě přehazuje svým klasickým „dloubákem“ ze standartní situace Šimon Štěpánek brankáře a otvírá skóre 1:0. Z následného výpadu trefuje nejdříve Dan Riley břevno a v čase 1:41 přihrává Tomáši Jílkovi na druhý gól. Pokračuje tlak, narůstá nespočet kombinací, ale Lukáš Veber ani nikdo jiný už v první třetině své šance nepromění. I po přestávce pokračují borci v rudém v tlaku, Štěpánek trefuje břevno. Pak se začínají osmělovat Sparťani ve žlutém. Za Lukášem se rozezní tyč, Hurt pálí ze všech pozic snad čtyřikrát, všechen střelný prach však vyčerpal ve vítězném souboji s Black Angels. V čase 8:30 předvedl Dan Riley nádhernou akci, potáhl míček celým hřištěm, před bránu nabil ostrým Dvořáčkovi a bylo 3:0. Hned z protiútoku znovu zvoní za Lukášem tyč. V třetí třetině zvýšili žlutí obrátky, naši nevěděli kam skočit, proto trenér Bína vybral time-out. Hned po domluvě vyzval Martin Machoň ke gólu Rileye, ale ani on netrefuje síťku. V šesté minutě se zápas zdramatizoval po chybě v rozehrávce za naší brankou. Pak Hurt uvolnil Eisenkolba, který snížil na 3:2. Hned po buly prosvištěl míček kolem naší opuštěné tyčky. Borci v rudém nezůstali nic dlužni, Kuba Krsek projel kolem mantinelu, přihrál Dvořáčkovi a ten trefil tyč. Rozhodnout chtěl Štěpánek, zopakoval svůj „dloubák“, tentokrát bez efektu. 70 vteřin před koncem si vybral time-out trenér Skalička. Žlutí hrají bez brankáře, ženou se do posledního útoku, naštěstí Lukáš zachytává poskakující míček na brankové čáře. Je rozhodnuto.

Borci z Barrandova končí kalendářní rok 2014 na skvělém třetím místě! Borci z Podvinného Mlýna obsazují čtvrtou příčku, Sparťanská výchova se osvědčila. Martin Zeman zakončuje děkovačku klasickým skluzem do mantinelu. Trenér Petr Bína je fanoušky oslavně vyhazován nad hlavy hráčů. Následuje společné focení obou větví florbalové Sparty. Dojdeme ještě dále? Následuje turnaj 17.ledna 2015. Užijte si vánoční svátky a po švédské Gothii, Na Shledanou.