Starší žákyně si připsaly další výhru v prvním koši

Osmý turnaj v mrazivých Radlicích.

Náš osmý turnaj jsme začínali opět prvním zápasem. A nejen že jsme v mrazivých Radlicích turnaj zahajovali i ukončovali, ale chytli jsme i to nejhorší složení zápasů, kdy jsme hráli první zápas, pak tři pauza a po dalším zápase zase tři pauza. Stejně jako na minulém turnaji, takže už si pomalu zvykáme. Kdybychom zůstali v tomto koši i na příští turnaj, tak se vsadím, že to chytneme zase stejně:-) Ale nakonec nám to nehrozí, protože jsme sice poslední zápas o udržení vyhráli, ale systémově padáme do druhého koše.

Tak jako minule v tomto koši jsme opět narazili na Chodov blue. Cíl byl jasný, zlepšit výsledek oproti předchozímu zápasu, který jsme s nimi výrazně prohráli. A povedlo se. Zatímco minule jsme už po první půli jasně prohrávali, tentokrát jsme se drželi dobře a rozdíl byly jen tři góly. Konečných 3:11 nás sice netěšilo, ale zlepšení oproti minulému vzájemnému zápasu bylo jasné.

V dalším zápase nás čekaly soupeřky, se kterýma jsme jako jedinýma ještě nehráli. Že to bude těžký zápas bylo všem jasné. Tým FA Ml. Boleslav - D.Bousov patří k těm nejlepším a tak jsme nastupovali s respektem, ale odhodlaně, uhrát, co nejlepší výsledek. Nepodcenili jsme třízápasovou pauzu jako minule, holky zodpovědně dodržely trenérské pokyny k rozcvičkové přípravě na zápas a šly do boje. Po první půli vedl soupeř jen o gól, což byl pro nás skvělý výsledek. Holky dostaly úkol osobní obranou znepříjemňovat soupeřkám hru, což se jim dařilo a jen díky větším zkušenostem nás nakonec udolaly 3:7. Za tento výsledek se vůbec nemusíme stydět a naopak vzhledem k předvedené hře zaslouží holky velkou pochvalu.

Do posledního zápasu o udržení se v koši byl cíl taky jasný - vyhrát. Od samého začátku se holky vrhly do plnění cíle a po celý zápas nedovolily soupeřkám z Chodova white pomyslet na úspěch. Spustili jsme brankostroj a po první půli jsme vedli už 6:0. Ve druhé části zápasu proměňování šancí pokračovalo a střelecké hody zastavila až siréna časomíry.

Skvělé zákroky předváděla gólmanka Ája, která vychytala i nemožné a zasloužila by si čisté konto, o to ji připravil jediný obdržený gól - 11:1.

I když jsme poslední zápas vyhráli budeme z důvodu nastaveného systému hrát ve druhém koši.

Sestava: G - Červenková Ája, Jelínková Bára, Vachudová Kačka, Lukovská Stela, Ronovská Inka, Křečková Anička, Luklynska Lída, Břeská Verča, Mervartová Zuzka, Knappová Klára