Starší žákyně i v oslabené sestavě postoupily do prvního koše

Desátý turnaj už ve znamení Velikonoc.

"Velikonoční" turnaj jsme zahájili s tradičním soupeřem, kterým byl Chodov white. Úvod zápasu patřil nám, kdy jsme se dostali do vedení o dva góly. Holky z Chodova se s tím nechtěly smířit a začaly snižovat. Jenže my jsme si celý zápas hlídali a vždy dokázali gólově odskočit. Skóre se zastavilo na výsledku 8:4. Svůj první gól v sezoně si dala Viola a zároveň to byl náš dvoustý gól ;-)

Do dalšího zápasu jsme nastupovali s tím, že výhra nám může zajistit postup do prvního koše. Čekaly nás soupeřky z Vinohrad. Nástup do zápasu nám zrovna nevyšel, když jsme inkasovali už po osmi vteřinách. Zanedlouho jsme vyrovnali, ale soupeřky šly opět do vedení. Bylo to však naposledy, protože potom už jsme spustili náš brankostroj, jehož výsledkem bylo vítězství 13:4, na čemž se šesti góly podepsala Bára.
Na tento zápas dorazilo několik našich juniorek s trenérem. Jejich podporu jsme měli i v posledním zápase, díky ;-)
A této podpory bylo potřeba, protože tak jako v minulém zápase jsme opět dostali rychlý gól, tentokrát už po pěti vteřinách. Budeme si muset ty úvody zápasů lépe pohlídat. Ani ne do minuty přišel další gól. A v polovině první třetiny jsme prohrávali 0:3. Nebyli jsme schopni se střelecky prosadit. Šance jsme na to měli. Ovšem góly střílela Rudná, přesněji jedna hráčka, která byla k neuhlídání. Nakonec nám ještě do poločasu přidala Anežka tři góly a vypadalo to na pořádný debakl. Nechtěli jsme se s tím smířit a tak do druhého poločasu byl jasný úkol, uhlídat Anežku a pokusit se o zvrat. Poprvé snížit se nám podařilo dvěma slepenými góly v rozmezí 17 vteřin. Pak se k nájezdu postavila Bára a po jeho nekompromisním proměnění to rázem bylo jen o tři góly.
Soupeřovic Anežka to tak ale nechtěla nechat a přidala postupem času další tři góly, takže nám celkem nasázela všech osm gólů soupeře. My přidali dva a na víc už nám nezbyl čas, takže jsme nakonec prohráli 5:8.
I tak musím všechny holky pochválit za bojovnost, díky které to nebyl debakl, na který to za stavu 0:6 vypadalo.
Mám moc rád takovéto zápasy, protože se v nich holky naučí hodně. A už se těším na příští turnaj v prvním koši, který přinese další náročné zápasy.

Děkuji rodičům, kteří se zapojili do pořádání. Opět jsme to skvěle zvládli. A taky těm, co reagovali na to, že turnaj pojmeme opět tématicky, tentokrát jako velikonoční viz. foto :-)

Průběh jednotlivých zápasů si můžete přečíst zde:

Sestava: G-Červenková, Jelínková Bára, Lukovská Stela, Břeská Verča, Luklynska Lída, Knappová Klára, Kratochvílová Vila, Ronovská Inka, Křečková Anička