Starší žáci Barrandova ve finále nestačili na Králův Dvůr

Těsně pod vrcholem skončili borci Blues, kdy jim ve finále při pokusu o postup do druhého výkonnostního koše vystavilo stopku družstvo TBC Králův Dvůr

Sobota 08.02.2014 Sportovní hala ZŠ Kunratice, starší žáci, koš C

Únor bílý pole sílí říká pranostika, ale tentokrát bylo vedro a slunečno, po sněhu ani památky. Trenér Dan Wertheim přivedl tuto sestavu:

Kaminski – obrana Gregor, Veber, Machoň – centři Lang, Škoda – křídla Žďárský, Beneš, Ucháč, Ernýgr

Sparta Praha BLUE – Florbalová akademie Mladá Boleslav  6 : 0 ( 1 : 0 , 5 : 0 )

Kapitán Honza Lang přivedl tým v hodně prořídlé sestavě. Do brány se postavil spolehlivý David Kaminski, který udržel čisté konto. V obraně byli připraveni jen tři beci. Martin Machoň se po minulém debutu v útoku úspěšně rozkoukal a s přehledem zvládl i tento post. Vedro venku i v hale způsobilo oboustranně pomalý rozjezd, občasné střely borců v rudých dresech naznačili cosi o problému mladoboleslavských na tomto postu v souvislosti s právě doznívajícími jarními prázdninami ve městě automobilů. Až v deváté minutě získal Lukáš Veber míček ve středu hřiště, obešel si protivníka a z dálky zavěsil 1:0. Trenér Werty o přestávce nabudil tým Blue. Nejdříve David Žďárský zatáhl míček za bránu, zvedl hlavu a naservíroval gólovku Honzovi Langovi. Po další minutě se z obecenstva ozývá „Noso není hráč, Noso je bůh!“ To když Michal Ernýgr předvádí svůj typický výpad po křídle, nejdříve trefuje rameno brankáře a z následné dorážky ještě tyčku. Po té Patrik Beneš bojuje ve středu hřiště o míček, vydoluje jej Langoš a trefuje se podruhé. 3 minuty před koncem předvádějí útočníci Blues nádhernou kombinaci, Žďárský si narazí do běhu, posílá Benyho za bránu a centr před prázdnou branku nachází Langoše, a je tu hattrick na 4:0. Za chvíli přichází sekera soupeře na Honzu Gregora, jdeme do přesilovky. Langoš se ujímá rozehrávky, naváže na sebe dva obránce, nachází volného Benyho před brankou 5:0. A to ještě není všechno. Posila z mladších žáků Kuba Ucháč napálí nádherně bekhendem z voleje míček za záda překvapeného brankáře.

Sparta Praha BLUE – Billy Boy Mladá Boleslav  6 : 1 ( 5 : 0 , 1 : 1 )

Další tým z Boleslavi, také oslaben prázdninami na postu brankáře. Hraje se oboustranně kvalitní kombinační florbal. Hned z první akce posílá Žďárský do běhu Benyho a je 1:0. O dvě minuty později si oba dva role vyměnili 2:0. Šance jsou i na druhé straně, zazvoní tyčka za Davidem. V sedmé minutě si kluci otevřeli střelnici, během chvilky vyslali 5 střel, nejprve Beny a nakonec Langoš našel skulinu u tyče. Potom Langoš znovu natáhne dva obránce na sebe a přihraje volnému Žďárskému. Hned po buly napřáhne z dálky Lukáš Veber a proměňuje zakoupený marcipán v nádherný gól na 5:0. Po přestávce se Sparťani spokojili s výsledkem, boleslavští kombinují, Dave dlouho odolává, ale v sedmé minutě už míčku na cestě do sítě nezabránil. Beny se pere před brankou tak usilovně až zouvá botu a jde střídat. Poslední slovo má Denis Škoda, uhání sám na bránu, zpracuje si skákavý míček a napálí k tyči 6:1.

Sparta Praha BLUE – TBC Králův Dvůr  2 : 11 ( 0 : 3 , 1 : 4 , 1 : 4 )

Ve finále se borci Blues postavili soupeři z vyšších výkonnostních košů. Honza Lang toho však nedbal a hned v jedenácté vteřině rozezněl tyč. Svůj zákrok předvádí pro změnu Dave, naši se znovu tlačí před bránu, ale soupeř uniká do brejku a je 0:1. Během půl minuty nás soupeř ukázkově přečísluje 0:2. Ječtě znovu se borci v rudém nadechují, pálí z dálky, Beny motá soupeři hlavu, ale bez efektu, následuje chyba v obraně 0:3. I do druhé třetiny jdou Sparťani s odhodláním otočit výsledek, ale to co stačilo na jiné, na borce od Berounky neplatí. Navíc v krátkém sledu David třikrát inkasuje a i s pocitem křivdy z nejasných výroků sudích je rozhodnuto. Borci v žlutomodrém jsou zkrátka tvrdší v osobních soubojích a naznačují nám vývoj florbalu ve vyšších kategoriích. Gólově kontruje jen Honza Lang. Z následné akce předvádí útočník soupeře svůj um, obchází naše tři hráče a obloučkem přes záda Davida zvyšuje již na 1:7. Ani v třetí třetině se obraz hry nemění, Blues jsou převálcováni, skóre uzavírá Langoš na konečných 2:11. Ti co byli dnes na hřišti v Kunraticích v rudém dresu odevzdali co uměli, účast ve finále je jejich letošní největší úspěch. Kde je však zbytek hráčské základny, chceme hrát o vyšší příčky?

Sympatické na pořadatelích ze Startu98 určitě bylo, že ač se jejich tým účastní bojů v nejvyšší skupině, odměnili po skončení turnaje nejlepší hráče každého týmu dárky.