Starší žáci Barrandova v Kutné Hoře opět třetí

Borci Blues se jeli opět na své soupeře podívat do Kutné Hory a jako posledně, rozhodoval jejich poslední zápas nájezdy

Sobota 25.01.2014 Sportovní hala BIOS Kutná Hora, starší žáci, koš C

Jak je v této sezóně již tradicí, když se jede do Kutné Hory tak na sněhu a za tmy tam a po západu slunce zpět. Blues přivedl na klouzavou dřevěnou palubovku trenér Dan Wertheim.

Úvodní sestava: Pospíšil – obrana Pliska, Gregor, Krsek, Malát – centři Lang, Štěpánek – křídla Žďárský, Veber, Ernýgr, Machoň

Sparta Praha BLUE – FbŠ Bohemians Bay-Leaves B  2 : 0 ( 1 : 0 , 1 : 0 )

Kapitán Honza Lang přivedl tým v hodně prořídlé sestavě. V bráně vypomohl namísto nemocného Davida Kaminského Marek Pospíšil z Podviňáku. Svůj debut si odehráli také Michal Ernýgr a mladší žák Martin Machoň. Chvíli trvalo než se naši hoši rozkoukali a trošku sehráli. Bohemka nám v úvodu, na rozdíl minulého turnaje, zle zatápěla. Naštěstí si Marek přivezl dobrou formu a mnoha zákroky tým podržel. V závěru poločasu předvedl přehled Kuba Krsek, projel kolem pravého mantinelu, přihrál přes půl hřiště skvěle nabíhajícímu Michalovi Ernýgrovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl a umístil míček k tyči do síťky. Na postu druhého centra dnes odvedl výbornou práci Šimon Štěpánek, rozdával přihrávky a nebezpečně střílel. V polovině druhé půle předvedl kousek David Žďárský. Namísto zdlouhavého zpracování míčku nahodil volejem na brankáře, doběhl k brankovišti a skrz clonícího Langa prostřelil gólmana 2:0. Z následného útoku rozezněl Honza Gregor tyč. A když ani kapitán soupeře Dědek neskóroval, na rozdíl od předchozích vzájemných zápasů, zakončili Blues úvodní zápas děkovačkou.

Sparta Praha BLUE – Billy Boy Mladá Boleslav  2 : 4 ( 2 : 3 , 0 : 1 )

Dvouhodinovou pauzu vyplnili hráči načerpáním energie v šatně, zatímco část příznivců se vydala za jasného slunečného počasí na procházku historickou částí Kutné Hory až k Barboře. Do druhého zápasu nastoupili Sparťané proti silnému týmu z Boleslavi. Stejně jako v prvním zápase dlouho držel nulu na svém kontě jistými zákroky brankář Marek. Po pěti minutách nabízíme možnost chybou v rozehrávce a útočník Billy Boy nezaváhal. Při následném protiútoku uniká Lukáš Veber po levém křídle, přečísluje obranu dva na jednoho a servíruje tutovku na Honzu Langa 1:1. O dvě minuty později předvádí Honza Lang další ze svých sólových výpadů, je osekáván hned třemi protihráči. Rozhodčí pískají faul. Standartku provede Honza Gregor, naznačí střelu, ale lišácky rozehraje Langovi a ten se z šesti metrů nemýlí na 2:1. Boleslavští však stíhají ještě do poločasu otočit skóre na 2:3 v náš neprospěch. Hraje se kvalitní florbal plný kombinačních kousků. Tomáš Pliska předvádí hru tělem u mantinelu. Kuba Malát pálí z různých pozic. Honza Lang kvalitně presuje, dvakrát zachytává rozehrávku gólmana Boleslavi, poprvé trefuje břevno, podruhé těsně míjí tyčku branky. Z přemíry snahy o vyrovnání otevíráme obranu a soupeř utíká na 2:4. I přes prohru obecenstvo uznale tleská oběma týmům za kvalitní zápas.

Sparta Praha BLUE – TEMPISH Orka  4 : 3 po nájezdech ( 2 : 2 , 0 : 0 , 1 : 1 )

I před zápasem o třetí místo nás všechny čeká tříhodinová pauza. V úvodu nám Orka míček příliš nepůjčuje. Útočnou snahu zúročuje hrot soupeře střelou švihem již po dvou minutách. Obdržená branka tým Blue probudila. Nejdříve kombinují Gregor s Pliskou, poté se přidává kombinační akce Veber-Lang-Žďárský, zatím bez gólového efektu. Když tito zkušení borci nezakončí, přijde na řadu debutant Machoň, kterému gólovou střelu připraví aktivní Šimon Štěpánek z pozice centra. Napadáme rozehrávku soupeře, Lukáš Veber je vyloučen za sekání. V oslabení zachytává Lang rozehrávku beků, jde sám na branku, je faulován, rozhodčí signalizují výhodu, Langoš trefuje růžek branky, vedeme 2:1! Během dalších šesti vteřin však soupeř využívá přesilovku na 2:2. Druhá třetina byla charakteristická množstvím nevyužitých šancí na obou stranách, nejdříve pálí do tyče Pliska, pak je faulován, Blues neplodnou přesilovku nevyužívají, poté dvakrát trefují břevno borci Orky, tyč nastřeluje i Žďárský. Do třetí třetiny si týmy vyměňují strany kvůli oslnění jedné z branek sluncem těsně nad obzorem. Zápas graduje. Honza Gregor vysílá do brejku Lukáše Vebera a ten trefuje tyč. Kdo dá gól vyhraje, říkají příznivci. Ale není to tak. Nejdříve uniká soupeř ve dvou na našeho osamoceného gólmana čtyři minuty před koncem 2:3. S tím se nesmíří Honza Lang, přihrává Lukáši Veberovi před branku a je vyrovnáno. Tomáš Pliska ještě předvádí další hru tělem při bránění průniků. Rozhodnout musí až nájezdy. Orka proměnila jeden ze tří. Za spartu neproměnil Honza Gregor, Šimon Štěpánek trefuje tyč. Langoš si vychutná gólmana a bekhendem srovnává. V další sérii už Gregor i Štěpánek trefují, zatímco střelce Orky náš gólman Marek Pospíšil vychytává. Jsme třetí, stejně jako kolegové z Podviňáku ve druhém výkonnostním koši. Za dva týdny turnaje pokračují.