Starší žáci Barrandova udrželi 3. koš

V kunratické hale odehráli hráči BLUES zatím svůj nejtěžší turnaj. Přes trnitou cestou se jim však podařilo těžce vybojovaný 3. koš udržet

Sobota 23.11.2013 Sportovní hala ZŠ Kunratice, starší žáci, koš C

Do nádherné haly v Kunraticích dorazili borci Blues ve snaze navázat na postupové tažení výkonnostními koši pod vedením trenéra Dana Wertheima.

Úvodní sestava: Kaminski – obrana Veber, Gregor, Pliska, Malát – centři Lang, Žďárský – křídla Krsek, Beneš, Ucháč, Štěpánek, Zeman, Vlček.

Sparta Praha BLUE – Wizards DDM Praha 10  1 : 1 ( 1 : 0 , 0 : 1 )

Začátek zápasu odstartoval kotelník Michal nástupem funclubu. Blues začali nadějně, první střelu vyslal Kuba Krsek, ale hned v zápětí soupeř dvakrát prověřil pozornost našeho gólmana Davida Kaminského. Slušně kombinujeme, Lukáš Veber vysílá do úniku Tomáše Vlčka, nadějná střela končí vedle tyče. Osmělují se také Wizards, takže Dave musí hlasitě dirigovat obranu z brankové čáry. Gól do šatny střílí z otočky Honza Lang po rozehrání standardky Kubou Malátem. Po přestávce vlétli Wizards na naše borce jako uragán. Výrazně přitvrdili osobní souboje, někdy i na hraně pravidel, těsně brání v rozehrávce. Hned v první minutě likviduje Dave souboj z očí do očí a kotel opět vyvolává několikrát jeho jméno. Až po čtyřech minutách se nadechl Luky Veber k útoku, přesně rozehrává na Benyho, kterému chybí klid v zakončení. Následuje střela soupeře do tyče, míček se odráží od Davidových zad na brankovou čáru, ale naštěstí Dave míček zkrotil, takže sudí rozpažil ruce. V závěrečném tlaku si Wizards berou time-out a 8 vteřin před sirénou srovnávají tečovanou střelou na konečných 1:1.

Sparta Praha BLUE – FBC Start98 Kunratice  1 : 3 ( 1 : 2 , 0 : 1 )

Po dvouhodinové pauze mezi zápasy se naši hoši nestačili vzpamatovat a už prohrávali 0:2 v čase 2.03. Pak to bere na sebe kapitán Honza Lang . Několikrát prochází hřištěm a po jedné z podobných akcí vymetá růžek branky domácích. Po přestávce namísto tlaku Blues přichází tlak Startu98. Jeho hráči nás předčili v rychlosti, v napadání. Ještě, že máme v zádu „Gólmana“, který dělá v bráně zázraky. V páté minutě proniká kolem mantinelu Tomáš Pliska, po střetu bourá mantinel, o hranu mantinelu si poraníl koleno. Naštěstí odkulhal na střídačku sám, ale v tomto zápasu již nenastoupil. V obraně jej narychlo nahrazuje novic v sestavě Martin Zeman. Z následné skrumáže před naší brankou jdou Kunratice do vedení 3:1. V závěru se nadechujeme k tlaku, po oddechovém čase hrajeme power-play, pálí Langoš, Šimon Štěpánek, ale míček si cestu do branky už nenajde. Přesto je třeba pochválit také dalšího novice v sestavě Kubu Ucháče, který skvěle na křídle zapadl do sestavy a byl rozhodně přínosem.

Sparta Praha BLUE – TJ X3M Sokol Královské Vinohrady  4 : 3 ( 1 : 2 , 0 : 1, 3 : 0 )

Při rozcvičce před zápasem láme střelec Zemi hokejku, zytek odehraje s náhradní. Úvod zápasu o udržení začal nadějně, hned z druhého útoku prošel David Žďárský nekompromisně celou obranou a zavěsil nad záda brankáře Vinohrad. Poté se Kuře nechá obehrát útočníkem, zatahuje záchranou brzdu a jde odpykat dvouminutový trest. Naše čtveřice v pohodě brání a v závěru dokonce uniká Lang. Tentokrát však přestřeluje. V plném počtu opět prohráváme osobní souboje. Soupeř do konce třetiny otáčí vývoj zápasu na 1:2. V prostřední části je patrná snaha o vyrovnání, na branku pálí několik střelců, ale bez výsledku. Naopak v závěru třetiny po brejku zvyšuje soupeř na 1:3. Trenér i Fun Club Sparty burcují o přestávce hráče, věří v obrat. Blues přání vyslyší. Nejdříve Luky Veber po kombinaci vysílá do běhu Patrika Beneše a ten uklízí míček k tyči 2:3. Poté si dělají výlety aktivní beci, nejdříve Luky Veber pálí těsně vedle a podobně Honza Gregor míří nad. V páté minutě přichází chvíle Tomáše Plisky. Kuba Krsek u mantinelu vybojuje míček, přistrčí zadovkou na Tomáše a ten pálí dělovkou z půli hřiště jako starej mazák, bolesti v koleni jsou zapomenuty. Akce se přelévají od branky k brance, borci Blues si počínají šikovněji. O záchraně rozhoduje nádherná kombinační akce po ose Lang-Beneš-Lang od vlastní branky 16 vteřin před koncem turnaje. Na nájezdy prostě spoléhat nebudeme. Vinohrady ještě zkouší hru bez brankáře, ale neúspěšně. Kluci udrželi třetí výkonnostní koš. Závěrečnou děkovačku okořenil Zemi svou typickou klouzačkou do mantinelu. Děkujeme početnému funclubu za neúnavnou podporu. Následuje poslední turnaj podzimu za dva týdny 7.prosince.