Starší žáci Barrandova stoupají stále výše

Hrači větve Barrandov prošli svým sobotním turnajem jako nůž máslem a opět postupují o koš výše

Sobota 9.11.2013 Sportovní hala Děkanka, starší žáci, koš D

Kolem budovy České televize prosvištěli borci Blues ve snaze navázat na postupové tažení výkonnostními koši pod vedením trenéra Michaela Blažíka.

Úvodní sestava: Kaminski – obrana Veber, Pliska, Gregor, Malát – centři Lang, Plný – křídla Krsek, Žďárský, Štěpánek, Beneš, Škoda, Vlček.

Sparta Praha BLUE – SKP Olympia Kutná Hora  3 : 0 ( 2 : 0 , 1 : 0 )

Blues vlétli na soupeře jaksepatří. Úvodní formace kombinovala kolem brány soupeře, David Žďárský zadovkou vyzval Honzu Langa ke zteči 1:0! Druhá formace napodobuje tu první, po střele Honzy Gregora důrazně doráží u brankoviště Patrik Beneš. Za 68 vteřin vedeme 2:0!! Vedení nás ukolébalo a již po třech minutách se nese halou Dave, Dave, Dave! Trenér burcuje tým a přeci jen máme převahu, ale Hora Kutná je Hora Kutná a jde se do šaten za těsného vedení. Po přestávce soupeř ožil a ještě několikrát nechává vyniknout našeho gólmana. Ten je však opět v pohodě a drží čisté konto. To tentokrát strhlo i pana Kaminského, jež překonal srdíčko a začal skandovat s kotlem Sparta, Sparta. Vysvobození přinesl až důraz Tomáše Vlčka u brankáře, z jehož příhry se nemýlil Honza Lang na 3:0.

Sparta Praha BLUE – FbŠ Bohemians Bay-Leaves B  4 : 2 ( 2 : 1 , 2 : 1 )

Ochraptělý kotel z prvního zápasu podpořila příjezdem rodina Plisků a je to znát, kotel žene borce Blues do útoku, tentokrát však na opačné straně stojí soupeř vyššího vzrůstu, dobře fyzicky vybavený a podstatně florbalovější.  Z přemíry snahy o rychlé rozehrání si ukázkově bek zelenobílých dává bekhendem vlastní gól v polovině třetí minuty. Z následného rozehrání je srovnáno. Snažíme se útočit otvíráme zadní vrátka. V páté minutě se řítí rychlík Bohemky sám na Davida a ten vychází ze souboje vítězně. Dnes mimořádně aktivní Tomáš Vlček odebírá míčky soupeři, snaží se dorážet, společně s Ríšou a Langošem rozjíždějí kombinační manévry, ale ujímá se až v osmé minutě nenápadná střela Denise Škody tečovaná ještě nohou jednoho z obránců. Po přestávce si udělá výlet Honza Gregor z pozice beka, prochází středem hřiště, střílí, gólman vyráží jen k Šimonovi Štěpánkovi a je 3:1. Hned po buly Tomáš Pliska pálí z dáli, míček se ocitá v brance, Kuře zvedá ruce a je okraden, rozhodčí si toho nevšímá. Jenže to znáte, Kuře se nažhavil ještě o sto procent víc, dere se za míčkem, rozehrává na kapitána Luky Vebera a je rozhodnuto o postupu do finále. V závěru ještě zelenobílí snižují po hře nahoru dolů na 2:4 ale to nic nemění na dalším zlepšení borců Blues.

Sparta Praha BLUE – Tempish Orka  10 : 1 ( 5 : 0 , 1 : 0, 4 : 1 )

Stejný soupeř jako na minulém turnaji, avšak tentokrát trenér Blažík výtečně připravil Sparťany na začátek zápasu. Vše načal ve druhé minutě aktivním presinkem Tomáš Vlček, po vybojovaném míčku trefuje vingl soupeřovy brány. A pak to jde ráz na ráz. Co buly to gól. Nejdříve Lang po příhře Vebera, pak Škoda po centru Gregora, Žďárský od Krska a opět Honza Lang od Vlčka. Na světelné tabuli pro finále svítí v čase 3.30 neskutečné skóre 5:0!!! Ze samé radosti si typický hrotový hráč Šimon Štěpánek vyzkouší pozici beka, tolik se chtějí klasičtí beci také zapojit do skórování. Ríša Plný ještě trefuje tyč. Otevíráme záda, zazvoní tyč také u naší brány, Pliskova rána projíždí brankáři pod nohama, ale sviští těsně vedle tyče. Hráči a trenéři Bohemky D, která po třech postupech výkonnostními koši za sebou, právě dnes padla s tímto soupeřem 0:6!, nevěřícně žasnou. I po přestávce jsou hráči Orky nezvykle zaražení, naši borci předvádí jednu akci za druhou, zkouší si parádičky, až je trenér musí krotit. Jediný gól druhé části vsítil Honza Gregor po přiťuknutí Denise. Do závěrečné části jde Sparta v proházené sestavě, obránci se mění v útočníky. Na bránu pálí i Kuba Malát . Denis Škoda pošle do Běhu Luky Vebera na 7:0. Denis je při chuti obírá dvojici soupeřů o míček, je sražen na zadní síť branky, ale rozhodčí už nic pískat nebudou, jen góly. A ty přidali Beneš po centru Krska. Pak z brejku Orka zaznamená čestný úspěch. Pak Žďárský po centru Vebera zvyšuje na 9:1. Ozývá se deset deset. A kdo jiný než kapitán Lukáš Veber po příhře Patrika Beneše vyslyší přání publika. Kluci postupují do třetího výkonnostního koše. Je zúročena neúnavná trenérská péče pod Vedením Michaela Blažíka. Bravo hoši, hoši děkujem!!