Starší žácí Barrandova a Podvinného mlýnu opět změřili své síly

Při sobotním turnaji na hale SH EAGLES se opět střetly obě sparťanské větve

Sobota 11.01.2014 Sportovní hala Eagles Praha, starší žáci, koš C

Po vánočních svátcích naplněných reprezentací na švédském turnaji GOTHIA přijela sestava Blues pod vedením trenérského tandemu Michael Blažík a Jirka Zeman s ambicemi na postup do vyšších pater.

Úvodní sestava: Kaminski – obrana Zeman, Veber, Gregor, Malát – centři Lang, Škoda – křídla Beneš, Žďárský, Vlček, Krsek, Plný, Štěpánek

Sparta Praha BLUE – FbŠ Bohemians Bay-Leaves B 1 : 2 ( 1 : 1 , 0 : 1 )

Kapitán Honza Lang přivedl optimisticky naladěný tým v silné sestavě. Celé tři minuty bylo na hřišti vidět jen jedno mužstvo a to v rudých dresech. Dařila se kombinace, střely pršely jedna za druhou. To v zelenobílém se rozhodlo pro zanďoura a jak se později ukázalo, tak úspěšného. Přišel brejk soupeře a bylo 0:1! Z převahy ještě vytěžil Honza Gregor vyrovnání umístěnou střelou ze střední vzdálenosti. I nadále dobýváme prešovský beton, avšak ten odolává i za přispění skvělého gólmana Bohemky. I ve druhé půli pálíme ze všech stran, otevíráme obranu, stačí další brejk dva na jednoho a je 1:2. I když početný kotel žene hráče Blues do útoku, pro kotelníka je to další štace po včerejším hokejovém derby se Slávií, vyrovnání se už nedočká ani při dlouhé hře bez brankáře, kdy nejdříve Beny a pak Šimon tečují centry těsně nad.

Sparta Praha BLUE – Sparta Praha RED 2 : 4 ( 1 : 2 , 1 : 2 )

Do druhého sparťanského derby vedla Reds trenérská dvojice Berka-Skalička. První poločas zahájili lépe borci Blues. Na rozdíl od minulého derby v Kutné Hoře převzali iniciativu korunovanou gólem po akci Denise Škody, kterou vyrazil brankář Burian přímo na Toma Vlčka, jemuž stačilo šikovně dorazit míček do sítě. Během dvaceti vteřin předvedli borci z Podviňáku Tlapa a spol dokonalý obrat. Do druhé půle jdeme za stavu 1:2. Honza Lang najíždí na bránu, předkládá gólovku Davidu Žďárskému, ale i tentokrát prázdná brána odolala. Naopak z protiútoku trestá Půlpán. Borci z Podviňáku jsou lepší ve startu na míček a toho opět využívá Tlapa 1:4. Blues sice častěji drží míček, ale většina střel míří na bránu ze střední vzdálenosti a s tím si brankář poradil. 2 minuty před koncem vybojoval Beny míček za bránou, udělal výpad k mantinelu a k tyči prostřeluje na konečných 2:4. Na výsledku nic nezměnila ani power-play před koncem ani přesně provedený signál Gregor-Lang, který skončil střelou do masky gólmana. Blues to vyhráli jen v hledišti.

Sparta Praha BLUE – Viking Group TJ Kobylisy 5 : 4 ( 1 : 3 , 2 : 1, 2 : 0 )

I zápas o záchranu třetího koše začínáme aktivně. Snaha je po třech minutách zúročena sólovou akcí Honzy Langa 1:0. Nedlouho po buly nechávají borci z Kobylis poprvé vyniknout Davida v bráně, když střelu k tyči vykopne špičkou boty. Kobylisy zrychlují a po individuálních chybách prohráváme první třetinu 1:3! Trenér posílá obránce Vebera a Gregora do útoku a Krska a Plného do obrany. Změna se vyplatila. Luky Veber předvádí jak na to. Projíždí obranou soupeře, zajede za bránu, naváže obranu na sebe, servíruje míček před bránu a Patrik Beneš zkušeně skóruje. Hned z protiútoku přežíváme svou smrt. Sestava Kobylis roztáčí neskutečný kolotoč jak na Matějské, střela střídá střelu, David skáče po brankovišti, vyráží a zachraňuje čest Sparty, kotel nejdříve trne v obavách a pak se probouzí a skanduje Dave, Dave, Dave! Vyburcoval tím tým k obratu. Následně bojovník Šimon Štěpánek přehazuje ukázkově beka přes mantinel. Hrajeme aktivně soupeř fauluje, hrajeme přesilovku, ale bez gólového efektu. Ještě jednou nám utíká soupeř do brejku na 2:4. Po té se řítí Lang na bránu, trefuje gólmana, ten vyrazí míček k tradičně volnému Žďárskému a ten skákající míček zkrotí do sítě 3:4.

Poslední třetinu zahájil Šimon Štěpánek výletem za bránu, předložil míček Langovi jež se otočil okolo obránců jako kolem sloupu a z úhlu trefuje k tyči. V tomto zápase mimořádně aktivní Langoš rozjíždí další akci na dvojici Šimon-Gregor, která ještě skončila těsně vedle. To dvě minuty před koncem rozjel Langoš další výpad z vlastní poloviny před bránu, zahání Patrika Beneše k mantinelu a ten neskutečnou trefou ze šíleného úhlu trefuje vingl soupeřovy brány. Ve zbytku zápasu už soupeře k míčku nikdo nepustil, takže hráči Blue i následující turnaj za dva týdny odehrají ve stejném výkonnostním koši. To borci Red otočili vývoj finále s Orkou a konečně postupují o koš výše, kam určitě patří. Při závěrečné děkovačce byl tradičně aktivní Zemi, který se sklouzl k zemi u manťáku.