1449444950_DSC_0295.JPG

Srážely nás zbytečné chyby v obraně, říká kapitán Kadoch!

V utkání 13. kola Tipsport Superligy sparťané ve své domácí hale přivítali lídra tabulky z pražského Jižního Města, Chodov. Utkání bylo dlouho vyrovnané, nakonec se však z výhry radují hosté.

Sparťanům se podařilo do utkání vstoupit skvěle, když je už na konci páté minuty poslal do vedení Rodina. Ovšem netrvalo dlouho a Chodov skóre otočil. Dvakrát v rozmezí tří minut totiž zafungovala spolupráce dvou reprezentantů v dresu hostů, nahrávajícího Dóži a střílejícího Ondruška. Hra se po druhé brance Chodova uklidnila, a to až do šestnácté minuty, kdy po mantinelu potáhl míček Kalaš, našel před brankou volného Jaroše a ten svou šanci proměnil. Necelou minutu po vyrovnávací brance Sparty, chodovští faulovali na středu hřiště. Z nabídnuté standardní situace se krásně prosadil Svatoš a poslal tak Spartu do vedení 3:2. Bohužel ještě do konce první třetiny se Chodovu podařilo vyrovnat, když přihrávku Sýkory zužitkoval Ondrušek, který už tak v čase 17:04 zkompletoval hattrick. Kapitán domácí k první třetině říká:V první třetině jsme se byli střelecky aktivní a odměnou nám byly 3 vstřelené góly, ale srážely nás zbytečné chyby v obraně, které Chodov trestal.“

Do druhé třetiny se tedy vstupovalo za vyrovnaného stavu 3:3, ten však nevydržel dlouho. Už na konci dvacáté druhé minuty nechala obrana domácích trestuhodně prokráčet Strachotu, který připravil pozici Pražákovi a ten se v zakončení nemýlil. Po vedoucí brance se Chodov držel více na balónku a vypracoval si i několik dalších dobrých příležitostí, které však pochytal výborný Kotouček. Ten nestačil až na střelu Strachoty z dvacáté deváté minuty, která poslala hosty do dvoubrankového vedení. Po této brance se hra vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Víc ze hry ovšem pomalu začali získávat sparťané, pro které byl za jejich snahu odměnou gól z hole Časara, který tak necelé tři minuty před koncem třetiny snížil na rozdíl jediné branky. Po Časarově brance si Sparta vytvořila ještě další dobré příležitosti, ale žádnou z nich nevyužila a tak se šlo do šaten za stavu 5:4 pro Chodov. „Ve druhé třetině jsme zpřesnili hru, zlepšili jsme rozehrávku, ale i tak nám Chodov odskočil o jednu branku,“ říká Kadoch.

Sparťané se už od začátku třetí části hnali za vyrovnání a vypracovali si řadu dobrých příležitostí. Bohužel ani jednu z nich nedokázali využít. Na konci čtyřicáté šesté minuty dostali sparťané navíc výhodu přesilové hry, když fauloval hostující kapitán Sýkora. Sparta si v přesilovce vypracovala opět řadu dobrých příležitostí, ale střelec se nenašel. A tak si vzal slovo opět Chodov, konkrétně střelec večera Ondrušek, kterému opět přihrával Dóža. Chodov tak odskočil Spartě na rozdíl dvou branek. Sparťané se museli opět začít více tlačit do útoku, bohužel jejich snahu přerušil šest minut před koncem třetí třetiny faul Rodiny, za který putoval na trestnou lavici. Oslabení však domácí zvládli, a tak se opět mohli pustit do obléhání chodovské branky. Do konce utkání však zbývaly pouze čtyři minuty. Sparťané zkoušeli hru s šesti muži v poli. Bohužel ani ta jim gólovou radost nepřinesla. Půl minuty před koncem zápasu navíc přidal svou pátou branku v utkání Ondrušek a definitivně tak pečetil vítězství hostů, na kterém nemohlo nic změnit ani vyloučení hostujícího Bouši jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou. Třetí třetinu Kadoch zhodnotil takto: „Ve třetí třetině nás může mrzet nevyužitá přesilovka, která mohla znamenat vyrovnání na 5:5. Vyrovnání nepřišlo a tak Chodov ještě navýšil skóre. Prohra nás velmi mrzí, protože dnes byl Chodov hratelný.“

ACEMA Sparta Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:7
branky: 5. Michael Rodina, 16. Jaroslav Jaroš, 17. Ondřej Svatoš, 38. Luka Časar - 6. Tom Ondrušek, 9. Tom Ondrušek, 18. Tom Ondrušek, 22. Petr Pražák, 29. Michal Strachota, 52. Tom Ondrušek, 60. Tom Ondrušek; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení:1:2; využití: 0:0; diváků: 397; zásahy brankářů: Michal Kotouček 20 - Jan Barák 20; po třetinách: 3:3, 1:2, 0:2;