Sparťanské derby v Kutné hoře

Starší žáci Barrandova a Podvinného mlýnu vyvezli své derby až do Kutné hory

Sobota 7.12.2013 Sportovní hala BIOS Kutná Hora, starší žáci, koš C

I přes zhoršené povětrnostní podmínky dorazili borci Blues ve stanovený čas do haly s kluzkými parketami pod vedením trenéra Michaela Blažíka s velmi prořídlou sestavou.

Úvodní sestava: Kaminski – obrana Gregor, Kokrment, Škoda, Malát – centři Lang, Žďárský – křídla Beneš, Štěpánek, Zeman, Stibor, Vlček.

Sparta Praha BLUE – DDM Horní Počernice ORKA  3 : 1 ( 2 : 0 , 1 : 1 )

Kapitán Patrik Beneš přivedl nabuzený tým, plný provizorií v sestavě. Chybějící opory nahradili mladší žáci doplněni o Sama Kokrmenta z Podviňáku, kterému tímto děkujeme za výtečný výkon. Gólman Dave pro změnu vyměnil rodinnou oslavu za skvělou reprezentaci na turnaji. Skóre otevřel tradičně Honza Lang po třech minutách skákavým náhozem na Martina Zemana, jenž se od čísi hole odrazil do branky. I nadále jsou Blues při střelecké chuti, avšak střely hráčů Malát, Gregor, Žďárský, Štěpánek, Vlček, končí u gólmana Orky. Až v šesté minutě centruje Beny na Štěpánka, od něj se míček šťastně odráží k Langovi a ten ví kam zamířit. Posila Sam Kokrment několikrát prosviští kolem mantinelu, krásně centruje na Zemana, ale ten to tam zkrátka dnes nedorazí. Po přestávce Orka zrychluje, Žďárský si pomáhá sekáním a jde pykat na trestnou lavici. V oslabení držíme míč, Langoš proniká až před gólmana a ten chytá. Po té Orka zorganizuje zámek, posílá na naši bránu spršku střel, ale v bráně máme Davida, který si do hory Kutné přivezl plný pytel štěstí. Nakonec kapituluje. Vše řeší dovršením hattricku Honza Lang, když přihrávkou hledal opět Zemiho před brankou, nakonec od hole obránce končí míček v síti. Denis dnes plnil úkoly beka a v tomto zápase obstál se ctí.

Sparta Praha BLUE – Sparta Praha RED  2 : 3 ( 0 : 2 , 2 : 1 )

První poločas prvního sparťanského derby starších žáků zvládli lépe hoši z Podvinného mlýna. Byli vždy o krůček dříve na balónku a tak nebylo divu, že odcházeli do kabin s dvougólovým náskokem (Kavan a Herzog). Když po 22 vteřinách druhé půle přidali Reds třetí gól nádhernou střelou Vachudy ze střední vzdálenosti, zdálo se být rozhodnuto. Avšak borci Blues zrychlili, začali lépe napadat. Po jednom závaru před brankou soupeře Matěj Stibor důkladně kryje soupeře, ten chybuje v rozehrávce a David Žďárský se nemýlí. Najednou je hráčů Blues plné hřiště, Šimon jde dvakrát do zakončení, zkouší Vršovický dloubák až míček těsně přeplachtí branku soupeře. V závěru si Beny narazí o Šimona Štěpánka do běhu a s bravurou překonává. Nakonec oba týmy vytvoří obrazec a dojde i na společné focení Sparty, zápas byl první prohraný pod pod trenérem Blažíkem v letošní sezoně. Reds jdou do finále, Blues do souboje o třetí místo.

Sparta Praha BLUE – Wizards DDM Praha 3 : 2 po nájezdech ( 0 : 1 , 1 : 1, 1 : 0 – 1 : 0 )

Trenér posílá obránce do útoku a naopak. Soupeře zpočátku svíráme, ale stačí přesná střela do růžku a prohráváme. V páté minutě předvádí Dave v bráně akrobatické číslo dne. Svým příkladem spoluhráče motivuje. Denis bojuje u mantinelu, Žďárský pálí ze všech pozic, Lang předvádí sérii kliček. V posledním útoku první třetiny Denis Škoda uniká, je podražen a rozhodčí nabízí přesilovku. Ta se přelévá i do druhé části. Zůstává nevyužita. Vše likviduje vytáhlý gólman Wizardů. V páté minutě zvyšuje opět stejný hráč soupeře. Pak se dvakrát dostane do zakončení Matěj Stibor. V sedmé minutě vybízí Denis ke skórování Honzu Gregora a je 1:2. Pokračujeme v tlaku, otvíráme zadní vrátka, soupeř utíká do brejků, které likviduje tradičně David v bráně. V polovině poslední třetiny vybojuje Honza Lang důležitý míček, je tísněn i při signalizované výhodě, rozezní břevno. Wizardi opět faulují, Gregor rozehrává standardku narychlo do soupeře a nutí rozhodčího k vyloučení za malou vzdálenost. Po necelých třiceti vteřinách posílá David Žďárský zápas do rozhodujících nájezdů. Jako první jde Honza Gregor, předvádí blafák doprava a bekhendem překonává brankáře. Střelou nad rameno vyrovnává ostrostřelec Wizardů, Denis Škoda je při obdobném triku vytlačen mimo bránu. Další Wizard jen vypráší naše betony, Honza Lang volí blafák do stejné strany jako Gregi a dává rozhodující gól. David vychytává exekutora soupeře, obsadíme třetí místo na turnaji. Není náhodou, že náš gólman je s obdrženými třiceti góly v osmnácti zápasech nejúspěšnější v celé soutěži. Příště se utkají v derby zase obě střediska, protože Sparta PM nezvládla úvod finalového zápasu se Startem a obsadila druhou příčku.