Sparťané si vynutili pátý zápas. V domácím utkání zvítězili 7:3

Pardubičtí se sice po první třetině ujali vedení, ale domácím florbalistům se podařilo nepříznivý stav zvrátit a přesto, že utkání bylo až do třetí třetiny velice vyrovnané, nakonec zvítězili jasným výsledkem. Vítěznou branku si připsal Petr Němeček. Rozhodující utkání o účast v extralize se hraje v neděli 5. května v hale na Podvinném mlýně.

Začátek utkání ovšem vůbec nenapovídal tomu, že by měli domácí zvítězit takto jasným výsledkem. Pardubičtí byli aktivnější a během první desetiminutovky si vytvořili několik slibných příležitostí. Hosté měli převahu nejen na hřišti, ale i v hledišti, kde mohutně fandila početná pardubická skupinka. Domácí se do hry dostávali pomaleji a k větší šanci se dostali až v druhé polovině první třetiny. Nicméně to byli pardubičtí, kteří se radovali jako první. Šestnáct vteřin před koncem třetiny se prosadil Brychta a hosté tak měli lepší výchozí pozici do zbývajících čtyřiceti minut.

Druhá část se od té první diametrálně lišila. Především její začátek. Domácí se chopili iniciativy, soupeře zatlačili hluboko do obranného pásma a po dvaadvaceti vteřinách bylo srovnáno, když Havlasovu střelu šikovně tečoval Duchek. Sparťané pokračovali v aktivní hře dopředu a neslo to své ovoce. V necelé polovině zápasu se prosadil přesnou střelou Perušič a poslal Spartu do vedení.

Ovšem pardubičtí se nevzdávali lehce. Po Perušičově brance si šel za sekání na dvě minuty sednout Marvánek a následnou přesilovku se hostům podařilo využít. Zápas od tohoto okamžiku nabral vysoké obrátky a hrála se agresivní hra stylem nahoru - dolů. Další branka padla z brejkové situace, když Pavel Dvořák vybídl k zakončení Davida Čermáka a ten prudkou střelou švihem propálil vše, co mu stálo v cestě.

Po Čermákově trefě nastaly pro domácí krušné časy. Nejprve byl vyloučen Michal Schwan a za jeho zákrok bylo souběžně nařízeno trestné střílení. Na Beneše se rozjel Ivo Teichman, ale nájezd neproměnil. Během následné přesilovky hostů byl navíc vyloučen Šnajdr a hosté hráli přes minutu trvající přesilovku 5 na 3. Během té ale domácí skvěle bránili a pardubickým se nedařilo vytvořit si pořádnou gólovou příležitost. Branka padla paradoxně až v klasické přesilovce 5 na 4, kde se prosadil Teichman a srovnal stav na 3:3. V úplném závěru druhé části byl znovu vyloučen sparťanský hráč, konkrétně Adam Smetana. Sparta se ale ubránila a zbytek přesilovky si hosté přenesli do třetí třetiny.

Třetí třetina tedy začala početní výhodou hostí, ale Sparťané bránili zodpovědně a k ničemu svého soupeře nepustili. Hra se ne chvíli trochu zklidnila. Oba týmy si uvědomovali vážnost situace. K další změně stavu došlo v sedmačtyřicáté minutě, když se, opět v únikové situaci, prosadil Petr Němeček. Jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná.

Pardubice se vrhly do zběsilého útoku, ale obrana domácích odolávala. Pět minut před koncem zápasu zvýšil na 5:3 Michal Schwan a domácí si výrazně oddechli a pomalu vyhlíželi nedělní rozhodující zápas. Hosté navíc hráli v úplném závěru pouze ve čtyřech a i když se pokoušeli o hru bez brankáře, branku se jim vstřelit nepodařilo. Naopak do prázdné branky se trefil Šimůnek a v úplném závěru zápasu pečetil výhru Sparty Jaroslav Berka.

Sparta tedy srovnala stav barážové série na 2:2 a rozhodující zápas o AutoCont extraligu se odehraje znovu v hale na Podvinném mlýně v neděli 5. května od 17:00.