Sparťané se v sobotu postaví pernikářům z Pardubic!

Sobotní odpoledne bude ve znamení souboje Sparty s Pardubicemi. Od 18:00 se ve sportovní hale Dašická utkají dva týmy, které usilují o postup do play-off. Lepší výchozí pozici má aktuálně Sparta, která má na Sokol Pardubice náskok 3 bodů.

V letošním prvním střetnutí vyhráli sparťané na domácí půdě 7:3. Utkání bylo po dvou třetinách rozhodnuto, za stavu 5:0 se poslední část už pouze dohrávala. Na své palubovce pardubičtí Sokolové ale bojují do posledního dechu a dá se tak očekávat velká bitva před skvělou kulisou. V loňském roce sparťané na půdě Pardubic vyzráli na nadšeně hrající domácí až po samostatných nájezdech, které tak porazili 4:5.

Do roku 2015 vstoupili sparťané výhrou v Otrokovicích, kterou potvrdili jednoznačným vítězstvím nad Libercem. Plzeňské dobývání divokého západu však ovládl soupeř z Mladé Boleslavi. Ze tří lednových utkání si tak tým z Podvinného Mlýna připsal 6 bodů.

Stejný bodový zisk si připsali Východočeši, potřebovali k tomu však o utkání navíc. Nejprve po Novém roce vysoko porazili Vinohrady, následovala porážka v prodloužení s Otrokovicemi, další vysoká porážka ve Vítkovicích a senznační výhra na nájezdy proti Mladé Boleslavi, kdy Pardubice využili kocoviny vítěze českého poháru.

Klíčem ke sparťanskému úspěchu bude si pohlídat pointmakera domácích Martina Zozuláka, ten s přehledem vede klubové kanadské bodování, zároveň je čerstvým majitelem bronzové mediale z MS. Zdatně mu sekundují parťáci z útoku, Jakub Burian a Ivo Teichman.

Krátce po utkání v Pardubicích se Sparta představí také na domácí půdě, ve čtvrtek 5.února doma na Podvinném Mlýně přivítáme Sokol Královské Vinohrady. Utkání startuje od 19:55 a všichni jste srdečně zvání! Doraz a podpoř svůj tým!