Sparťané padli v posledních vteřinách, teď už nesmí zaváhat!

Vyrovnaný duel s nešťastným závěrem pro Sparťany - takový byl třetí barážový duel proti Pardubicím. Sparta prohrála gólem v 60. minutě a nyní musí pro záchranu vyhrát obě domácí utkání.

Třetí barážové dějství na palubovce Pardubického sokola bylo opět velmi vyrovnanou bitvou, která se rozhodovala v samém závěru. Zápas začal ve vysokém tempu, ale žádný z týmů neměl na palubovce převahu. Hráči se rvali o každý balónek a oba celky se snažily co nejvíce střílet především ze střední vzdálenosti. Žádný z pokusů ale nenacházel svůj cíl. Prvního gólu se tak 238 přihlížejících diváků dočkalo v závěru první třetiny. Povedenou Formánkovu zadovku poslal do branky Dlesk a Pardubice se i ve třetím utkání ujaly vedení.

Sparťané dokázali odpovědět v polovině utkání, kdy při vlastním oslabení opět zaúřadovalo duo Dvořák - Šnajdr. Domácí hnáni publikem se ale nevzdávali a o 4 minuty později dokázali opět získat vedení. Skákající míček trefil ze vzduchu Jakub Burian. Sparťané v následujícím průběhu zápasu dokázali ještě zvýšit tempo, ale i přes dvě nabídnuté přesilové hry se jim dlouho nedařilo srovnat stav. Vysvobození přišlo v 55. minutě, kdy si míček vzal Jan Marvánek a svojí pověstnou bombou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Spartu v tomto utkání opět trápila střelecká nemohoucnost a spoustu střel těsně míjelo Pardubickou bránu. Utkání už směřovalo do prodloužení a možná i polevení v koncentraci způsobilo 13 sekund před vypršením základní hrací doby pohromu pro Spartu. Ivo Teichman si dokázal mezi sparťanskou obranou najít cestu až před Kotoučka a ve vyložené šanci se nemýlil.

Sparta tak v sérii prohrává 1:2 a nyní už nesmí zaváhat. Série se stěhuje zpět do Sparta Arény a věříme, že tentokrát se Spartě podaří ubránit svojí pevnost a vybojovat si místo v příštím ročníku florbalové Extraligy. Čtvrté barážové utkání startuje tuto sobotu od 17:00 a budeme potřebovat podporu každého našeho fanouška, abychom dokázali zvrátit stav série. Nyní Vás potřebujeme nejvíce!