Sparťané padli i ve Vítkovicích.

Těžký víkend mají za sebou hráči Sparty. Ve dvou utkáních proti elitním soupeřům dokázali i přes zlepšené výkony vstřelit pouze jediný gól a připsali si dvě prohry.

Po náročném pátečním utkání proti Tatranu, kdy se sparťanům lepila střelecká smůla na hole cestovali včera naši hráči na horkou palubovku Vítkovic, aby se porvali o tři body a šanci proklouznout do play-off.
Začátek utkání byl velmi nervózní a ani jeden tým se nedokázal vypracovat žádnou vyloženou šanci. Soupeři se spíše oťukávali a k vidění bylo i mnoho nepřesností. V páté minutě mohli jít domácí do úniku, ale ani jeden z unikající dvojice Žydel, Sladký nedokázal zachytit míček a tak i tato šance zůstala nevyužita. Útočnou smršť asi neočekával nikdo z 210 příchozích diváků, ale když v 8 minutě bylo skóre na branku 1 - 1, tak  i domácí fanoušci nevěřili, že se dívají na leadra tabulky.

Dobrou příležitost skórovat dostali Vítkovice ve 12. minutě, kdy rozhodčí nařídili trestné střílení za hru v brankovišti sparťanského obránce Michala Rodiny. Michal Kotouček ale předvedl jeden ze svých skvělých zákroků a nájezd Petra Kološe vykryl. Následné vyloučení a přesilovka Vítkovic žádnou vyloženou šanci nepřinesla. Na první gól si museli diváci počkat do 16. minuty, kdy Heczkovu střelu dokázal sparťanský brankář vyrazit smolně na hůl Tomáše Sladkého a ten se ve vyložené šanci nemýlil. Po obdrženém gólu se sparťané jen těžko dostávali do hry, ale ani domácí v útočné fázi nedokázali dlouho nic vymyslet. Necelou minutu před koncem první třetiny dokázal Kološ najít volného Davida Matúše a ten poslal Vítkovice do dvoubrankového vedení.

První polovina druhé třetiny téměř kopírovala průběh té první. Sparta se snažila s utkání něco udělat, ale přihrávky a střely nenacházely svůj cíl a Sparta za druhou třetinu pouze jedenkrát trefila soupeřovu bránu. Zlom v utkání přišel v polovině druhé třetiny, kdy se svým druhým gólem prezentoval David Matúš. Jeho tvrdou střelu zastavila až síťka sparťanské brány. Do konce třetiny inkasovali hosté ještě dvakrát. Prosadili se Suchánek a Tokoš a bylo jasné, že pětigólový náskok budou hráči pražského týmu v závěrečné třetině stahovat jen těžko.

Domácí se ve třetí třetině soustředili především na defenzívu a nechtěli se pouštět do žádné přestřelky a útoky Sparty naráželi na zformovanou obranu domácích, kteří vyráželi do nebezpečných protiútoků. V 52. minutě se po zmatcích před brankou Michala Kotoučka nejlépe zorientoval Patrik Suchánek a svým druhým gólem zvyšoval na 6:0. Do konce utkání ještě padly dva góly a oba si připsal Vítkovický útočník Martin Tokoš, který tak dokončil svůj hattrick.

Dvě smolné víkendové utkání tak Spartě nepřinesli žádný bodový zisk a i kvůli nepříznivým výsledkům ostatních zápasů je jejich šance na postup do play-off již pouze teoretická. Vzdávání se ale rozhodně není sparťanská vlastnost a v utkání proti Tatranu sparťané ukázali, že umí hrát i proti nejlepším celkům, a tak i tento víkend nás čeká velmi zajímavý duel Sparty proti pražskému rivalovi, celku Chodova, který nutně potřebuje vyhrát, pokud pomýšlí na první příčku po konci základní části. Utkání startuje v neděli 17.2. od 18:00 na palubovce Sparta Arény. Přijďte nás podpořit a užít si skvělý florbal!