Sparťané ovládli G2 Cup Challenge 2016!

Ani jedna porážka a skvělé výkony, to je vizitka sparťanský dorostenců na letošním ročníku G2 Cupu, díky které mohou slavit svůj premiérový titul!

Jedinou ztrátu bodů připustili pouze v prvním utkání celého turnaje, kdy remizovali s Mladou Boleslaví, čtvrtým týmem konečného pořadí. Dalšími zápasy ve skupině prošli dorostenci s přehledem. Nejprve si poradili s houževnatým Hradcem Králové 5:2 a poté si s chutí zastříleli do sítě Otrokovic. Díky těmto výsledkům si dorostenci došli pro první místo ve skupině a jasný postup do čtvrtfinále. V něm je ovšem čekal těžký oříšek v podobě slovenského dorosteneckého mistra ATU Košice.

Sparťané se v utkání ujali vedení, ale slovenský mistr skóre utkání rychle otočil a postupně odskočil až do vedení 3:1. Sparťané se naštěstí dokázali včas zmátořit a čtyřmi góly v poslední třetině utkání otočili a postoupili do semifinále.

V něm je čekalo ostravské FBC, které ve čtvrtfinále vyřadilo favorizované Bohemians. Sparťané byli celé utkání o krok napřed a dokráčeli k pohodlnému vítězství 6:2. Opět po roce se tak dorostencům Sparty podařilo postoupit až do finálového utkání. V loňském finále se utkali pražským Chodovem, kterému bohužel podlehli 2:1. Letos ve finále na sparťany čekalo Ústí nad Labem.

Do finálového utkání nevstoupili sparťané příliš dobře. Ústí nad Labem se díky brance Martina Fuchsiga ujalo na konci osmé minuty vedení. Sparťané sice už za šest vteřin dokázali srovnat, ale Ústí si o další dvě minuty později vzalo vedení zpět. První třetina tak skončila 2:1 pro dorostence Ústí nad Labem.

Druhé třetině dominovali sparťané a góly Vebera a Petra Tlapy strhli poprvé v utkání vedení na svou stranu. Do třetí části se tak vstupovalo za vedení Sparty 3:2. Pokud Ústí chtělo pomýšlet na zvrat skóre zpět na svou stranu, tak muselo opět zvýšit obrátky. Vetší útočná aktivita dorostenců Ústí se projevila hned tři minuty po začátku posledního dějství, kdy srovnal svou druhou brankou v utkání Fuchsig. To bylo ovšem od Ústí vše. Další branky už stříleli pouze sparťané. Ty díky rychlým brankám Mutínského a Kovaříka odskočili Ústí na 5:3. V napínavé koncovce se už skóre neměnilo. Sparťané své vedení 5:3 udrželi a mohli tak slavit svůj premiérový titul a prize money v hodnotě 10.000 korun od Komerční banky!

Díky výborným výkonům se navíc do All Star týmu turnaje dostali Jiří Horák a Petr Tlapa, který si navíc odnesl i cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje!