Sparťané Otrokovice silně potrápili. Na body to ale nestačilo.

Předposlední kolo základní části bylo na naše muže ve znamení souboje proti Otrokovickým panterům. Sparťané favorita silně potrápili, ale v závěrečné části na svého soupeře nestačili.

Podobně jako v první zápase této sezóny se i od druhého utkání Sparty proti Otrokovicím dal očekávat vyrovnaný duel s velkým počtem šancí a spoustou tvrdých soubojů. Vstup do utkání zvládli lépe domácí, když se ve hned ve  3. minutě prosadil střelou z otočky Tomáš Sovják. Brankou povzbuzení domácí vrhli všechny síly do útoků s cílem rozhodnout utkání už v úvodu, ale Michal Kotouček v brance Sparty byl proti. Postupně zlikvidoval několik šancí Vaňa, Sovjáka a Ďopana, ale v  10. minutě utkání kapitulovala sparťanská občana podruhé. Střelu Koňaříka vyrazil Kotouček smilně na hokejku Lukáše Petříka a ten se před odkrytou bránou nemýlil. Druhá obdržená branka nabudila sparťanské hráče k lepšímu výkonu a Ti se několikrát probojovali k zajímavému zakončení, ale branka už nepadla ani na jedné straně.

Pokud se Sparta chtěla vyhnout další porážce, musela přidat především v ofenzivní fázi a zakončení. Správný recept na otrokovickou obranu našla dvojice Šimůněk, Rodina už po 57. vteřinách druhé třetiny. Michal Rodina přihrával a Jiří Šimůnek nekompromisní střelou zavěsil míček do branky panterů. Snížení na jednogólový náskok vlilo sparťanům novou krev do žil a oba týmy se dokázali vytvořit zajímavé šance, které ale končily nepřesnou střelou nebo zákrokem brankáře. Naneštěstí pro Spartu se střeleckou smůlu podařilo zlomit Otrokovicím a jmenovitě zakončujícímu Juraji Matějkovi, kterému asistoval Jaroslav Spáčil, a tak podobně jako po první třetině odcházeli naši hráči do kabin s dvougólovým mankem.

Na rozdíl od prvních dvou dějství nepřinesl úvod třetí třetiny žádné vyložené šance a Otrokovice se soustředili spíše na obranu, přes kterou se Sparta dostávala jen těžko. Dobrou příležitost ke korekci skóre dostali naši hráči ve 45. minutě po faulu Michala Nagyho. Téměř to vypadlo, že Sparta nedokáže využít ani přesilovou hru, ale 13 sekund před vypršením dvouminutového trestu se přeci jen prosadil Jan Marvánek a Spartu od bodů dělil jediný gól. Domácí panteři nechtěli nechat nic náhodě a aktivní byli především oba bratři Nagyovi, ale jejich střely končily na pohotových zákrocích Michala Kotoučka. Velkou šanci navýšit svůj náskok darovali sparťané svému soupeři dvěma slepenými fauly a následnou přesilovkou pět na tři. Otrokovice ale s dvojnásobnou výhodou naložili mizerně a Sparta stále mohla pomýšlet na body.

V 55. minutě mohl srovnat skóre kapitán Dan Moravec, když mu ukázkově namazal Lukáš Petřík, ale kapitán Sparty si v nečekané šanci nedokázal dostatečně rychle seřídit mušku a svojí střelu poslal těsně nad bránu. Rozhodující část utkání přišla v 57. minutě. Dva slepené góly Lukáše Petříka a Michala Nagyho znamenali navýšení náskoku panterů na tři branky a tento rozdíl již byl nad síly našich hráčů. Utkání se poté již jen dohrávalo a všechny tři body tak zůstávají v Otrokovicích.

V závěrečném kole AutoCont Extraligy bude Sparta hostit třetí tým tabulky Mladou Boleslav a před play-down bude chtít ukázat svojí sílu a rozloučit se s základní částí výhrou. Proto neváhejte a přijďte nás podpořit v neděli 3. března od 17:00 tentokrát netradičně na sportovní halu v Radotíně.