Sparťané nedali Havířovu šanci. Sérii vyhráli 3:0 a jdou do baráže!

Žádné drama nepřipustili hráči Sparty v posledním zápase 2. kola play-down. Havířov po skvělém taktickém výkonu přehráli poměrem 7:1 a o setrvání v Extralize si to rozdají s Pardubickým Sokolem.

S bojovnou náladou a vedením v sérii 2:0 odjížděli sparťanští muži do vzdáleného Havířova, kde měli jediný cíl - ukončit co nejrychleji celou sérii. Očekávalo se velmi těžké utkání, protože Torpedo hrálo o bytí a nebytí v příští sezóně florbalové Extraligy. V základní části navíc Sparťané na palubovce svého soupeře nečekaně prohráli, a tak věděli, že je rozhodně nečeká lehký úkol.

Do branky Sparty se tentokrát oproti domácím zápasům od úvodu postavil Martin Beneš. Žádné další změny už trenér Culka st. do vítězné sestavy nedělal na rozdíl od Havířova, který na domácí utkání povolal do boje velezkušeného útočníka Pavla Kožušníka a ostříleného brankáře Štěpána Laja.
Oba týmy odstartovaly utkání aktivně, ale do šancí se v úvodu dostávali především hráči v rudých dresech. Střela Ondřeje Perušiče však mířila těsně mimo a pokus Jiřího Šimůnka a následné dorážky Linharta zlikvidoval havířovský brankář. Havířov se postupně dostával do tempa a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Po střele Filipa Rajnece v 11. minutě dokonce zvonila tyčka sparťanské branky, ale stav zůstával nezměněný. Prvního gólu se diváci dočkali o minutu později a sparťanské fanoušky rozradostnil Jakub Vrána, když jeho dalekonosnou střelu zastavila až síťka Lajovy brány. Gólem povzbuzená Sparta se snažila svůj náskok navýšit. Ve 13. minutě pálil Perušič opět těsně vedle a jedovatou střelu Ondřeje Svatoše zastavil brankář. Ani další šance Sparty se v první třetině neujaly, a tak hráči odcházeli do kabin s nejtěsnějším možným vedením.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a Sparťany v této chvíli musel podržet Martin Beneš, který ve 40. sekundě zmařil šanci Kožušníka a o chvíli později dobře zasáhl proti střele i následným dorážkám Ondřeje Firdy. Pak už ale úřadovali hosté. Ve 24. minutě obral Václav Linhart obránce Torpeda o míček a krásnou přihrávkou našel Ondřeje Perušiče, který doklepával do prázdné brány. Aby toho nebylo málo, tak ihned po rozehrání se po spolupráci s Pavlem Dvořákem dostal do brejku Miroslav Šnajdr a svůj únik nekompromisně zakončil. Sparta vedla 3:0! Havířovu nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku a především v druhé polovině třetiny si dokázali vytvořit silný tlak. Jejich snaha ale končila na vynikajících zákrocích sparťanského brankáře.

Prokletí střelců v žlutočerných dresech prolomil až ve 47. minutě Lukáš Jurčík, když svojí střelu poslal neomylně do růžku sparťanské svatyně. Domácí se v tu chvíli hnali za vyrovnáním, ale zapomněli na zadní vrátka, čehož využili Petr Němeček a Michael Rodina, přičemž druhý jmenovaný úspěšně zakončoval sparťanský brejk. Havířovské trápení podtrhlo další dění, kdy se opět za pouhých 9 sekund do brejku dostala dvojice Šnajdr-Dvořák a opět svojí šancí nepohrdli, jen si vyměnili role. Přihrával Miroslav Šnajdr a zakončoval Pavel Dvořák. Vedení 5:1 v polovině poslední třetiny už vypadlo velmi slibně. Sparta byla ale i dál aktivní. Svůj druhý gól mohl přidat Perušič, ale svojí střelou pouze orazítkoval tyčku domácích.

Domácí se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale po tom, co Beneš vychytal Kožušníka i Starostku a Havířov nedokázal využít ani výhodu přesilové hry, bylo všem v hale jasné, že si Sparta připíše i třetí vítězství v této sérii. Na konečných 7:1 pro sparťany upravovali při power-play Torpeda Petr Duchek a Miroslav Šnajdr.
Sparta tak po dobrém taktickém výkonu dokázala rozhodnout tuto sérii v nejkratším možném čase a o účast v příštím ročníku Extraligy si to rozdá s Pardubickým Sokolem, který podlehl Kladnu ve finále 1. ligy.

Baráž startuje 21. dubna, kdy bude Sparta hostit svého soupeře ve Sparta Aréně na Podvinném Mlýně, a tak neváhejte a přijďte nás podpořit v závěrečném boji o Extraligu! O podrobnostech barážových utkání Vás budeme informovat.