Sparťané Blue poprvé v sezóně padli

Pohledná hra, avšak neproměňování šancí stála borce BLUES první porážku

Sobota 19.10.2013 Sportovní hala Zličín, starší žáci, koš D

Borci Blue vyrazili do mlhy obklopující okraje Prahy  ve snaze pokračovat v postupovém tažení výkonnostními koši pod vedením trenéra Sparty Radka Skaličky.

Sestava: Kaminski – obrana Veber, Plný, Gregor, Malát – centři Žďárský, Lang – křídla Stibor, Krsek, Beneš, Škoda, Štěpánek, Vlček.

Sparta Praha BLUE – FbC Panthers  1 : 1 ( 0 : 0 , 1 : 1 )

V dnešním derby Blues předčili soupeře z Radlic v kombinaci, ale Panteři hráli jednodušeji a snáze se dostávali do zakončení. Proto již ve druhé minutě po skvělých zákrocích našeho gólmana se ozývalo z početného sparťanského kotle známé Dave, Dave, Dave. Až po třech minutách zavelel kapitán Ríša Plný ke střeleckému představení, které však díky zákrokům mohutného gólmana Panterů Babického nevedlo ke gólovému vyjádření snahy o zteč. Narůstající kombinační tlak vyústil ve faul soupeře (blokování hole) dvě a půl minuty před půlí. Blues pálí ze všech pozic, ale gólman je muž na pravém místě a do kabin jdeme za bezbrankového stavu. Jestliže kombinace k vedení nevedla začali po přestávce borci Blues více sólovat, Honza Lang prošel celé hřiště, ale pálí do břevna! V čase 3.57 střílí David Žďárský do gólmana, ten vytahuje superzákrok, vyráží do prostoru brankoviště, kde samozřejmě číhá Šimon Štěpánek, který z voleje rozvlní síťku. Gól však pro výšku hole rozhodčí neuznává. Následuje kontr Panterů, dvakrát po sobě vytahuje superzákroky Dave a ozývá se tradiční pokřik. V čase 6.55 vytahuje Dave další zákrok lapí míček ze vzduchu, rychle rozehrává na Ríšu Plného, ten ťukne do brejku Langovi, ten vyvíjí maximální rychlost, letí jak uragán až před bránu a přes nohu brankáře nekompromisně skóruje, asistence v zápisu utkání připsána Davidu Kaminskému. 46 vteřin před koncem si berou trenéři Panterů oddychový čas. Přichází tvrdý úder odchovance Future Marka Bajtoše, prochází hřištěm á la Lang a od nohy gólmana trefuje 26 vteřin před sirénou branku. Nutno uznat, že dnes jsme sehráli partii se zatím nejsilnějším soupeřem v soutěži.

Sparta Praha BLUE – Tempish Orka  1 : 2 ( 0 : 0 , 1 : 2 )

Opět se sympaticky snažíme o kombinaci, ale na bránu střílí jako první hráči pořádajícího oddílu. V čase 2.18 je utkání přerušeno pro světelnou show, způsobenou neúmyslnou manipulací zády s vypínači osvětlení v hale. Přerušení nakoplo naše borce ke snaze o zdolání soupeřovy branky. Útoky se přelévají od branky k brance, naše střely jsou přesnější, ale dnes si vybíráme opravdu střeleckou smůlu za všechny předchozí zápasy. Domácí fans ženou Orku do útoku za zvuku bubínků, sparťanský kotel kontruje roztleskáváním a skandováním. Výborné atmosféře v hale však chybí koření, totiž góly. Po dvou minutách druhé půle Matěj Stibor zatáhne míček za bránu, zvedá hlavu a s přehledem vyzývá Davida Žďárského ke skórování – 1:0! V čase 3.29 chytá Dave střelu ze střední vzdálenosti, míček poskakuje v brankovišti, odtud ho soupeř posílá do sítě a vyrovnává stav. Znovu a znovu se Blues vrhají do útočení, ale rozhodující gól není nikdo schopný vsítit. Dvě minuty před koncem si vybírá trenér Orky time-out a stejně jako v předchozím zápase následuje gól, tentokrát po chybě v rozehrávce před vlastní brankou. Na stavu už nic nemění ani naše porada týmu s trenéry. Jdeme do boje o záchranu.

Sparta Praha BLUE – FBC Kralupy n. Vlt.  10 : 1 ( 4 : 0 , 2 : 1 , 4 : 0 )

Proti nám se postavil jasně nejslabší protivník na turnaji. Naši hráči však měli velký problém se zakončením. Až po sedmi minutách to z borců spadlo. Honza Lang předkládá tutovku před bránu na Šimona Štěpánka a jdeme do vedení 1:0, sláva!  O minutu později soupeř má zahrávat standardku od vlastní brány, otálí se střídáním, rozhodčí jim odebírají míč. Všeho zmatku využije rychlík Lang, který nekompromisně pálí do vinglu vyděšeného gólmana soupeře. Rozklepanému soupeři vypichuje míč Matěj Stibor, centruje před bránu na Honzu Langa 3:0! Kralupy ještě do přestávky doráží debutant v dresu Blue Aimar Tomáš Vlček po centru Honzy Gregora. A aby toho nebylo málo, Honza Lang vyhrává buly, střílí, doráží Patrik Beneš, míček skáče k Langovi a hattrick je dokonán. Ve čtvrté minutě darují rozhodčí soupeři přesilovku, posílají Ríšu Plného na dvě minuty na trestnou židli za „opakované přestupky“. Během šestnácti vteřin se počet hráčů vyrovnává po vyloučení soupeře za vysokou hůl. Většího prostoru na hřišti pro kombinaci využívají Denis Škoda s Patrikem Benešem, když se dvakrát po sobě dostávají až před gólmana soupeře, nakonec skóruje Denis 6:0. Pak si srážíme střelu do vlastní branky na 6:1. Kombinace Kuby Krska na Langa končí na tyči. V třetí třetině je na hřišti už jen jedno mužstvo, je to Sparta Blue! Kotel vyvolává i jméno trenéra. Nejdřív si Žďárský naběhne na centr od Stibora, Langovi nabije Štěpánek, Honza Lang znovu razítkuje tyč, pak Kuba Malát dává Šimonovi do běhu na 9:1. Skóre zápasu uzavírá symbolicky Honza Lang pátým gólem v utkání. Tomáš Vlček ještě rozezní tyč a jede se domů. Jelikož Bohemka D potřetí za sebou postoupila, potká se s námi na příštím turnaji ve stejném výkonnostním koši. Panteři celý turnaj vyhráli, postupují do třetího koše. Počkáme si tedy, zda budou pořádat příště turnaj v Radlicích, kam bychom samozřejmě rádi zavítali. Díky všem fanouškům Blues za povzbuzování i za nepříznivého stavu.