Č. LípaSparta
6:5(3:1,2:1,1:3)
ne 6. 10. 2024 17:00 @ SH Česká Lípa, Livesport Superliga, 4. kolo

Sparta ztratila venkovní zápas proti České Lípě, první porážka sezóny

Sparta Praha utrpěla svou první prohru v sezóně Superligy florbalu, když na hřišti České Lípy podlehla 6:5. Zápas byl plný dramatických momentů a Sparta se po špatném vstupu do utkání snažila dotahovat, ale ani závěrečný tlak bez brankáře nestačil na vyrovnání. Česká Lípa se mohla spolehnout na výborný výkon brankáře Jana Dvořáka, který byl pro domácí tým klíčový.

První třetina: Domácí vstupují lépe
Sparta vstoupila do utkání nepřesvědčivě a už v 5. minutě inkasovala první gól, když Radek Krajcigr po přihrávce Ladislava Pekárka překonal brankáře Beneše. O čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Václav Vavruška po nahrávce Ondřeje Hurta. Sparta se však nevzdala a v 15. minutě se prosadil Jiří Curney, kterému asistoval Martin Pražan, a snížil tak na 2:1. Závěr třetiny ale přinesl smolný moment pro Spartu. Střela Jakuba Bíny směřovala mimo branku, ale po závaru před brankářem se nešťastně odrazila a skončila za Benešovými zády, čímž Česká Lípa vedla 3:1.

Druhá třetina: Česká Lípa navyšuje vedení
Ve druhé třetině Česká Lípa pokračovala ve své efektivní hře a už ve 22. minutě Radek Krajcigr přidal svůj druhý gól v zápase a zvýšil na 4:1. Sparta se pokoušela dostat zpět do zápasu, ale i přes několik šancí se dlouho nedařilo překonat Dvořáka v brance. Na 5:1 zvýšil Jakub Bína, který zkompletoval svůj druhý gól v utkání. Až ve 31. minutě se Sparta znovu prosadila, když Lukáš Ujhelyi využil přesilovou hru a po přihrávce Jiřího Curneyho snížil na 5:2.

Třetí třetina: Tlak Sparty, ale nedostatečný
Sparta začala třetí třetinu aktivně a v 52. minutě se prosadil Jakub Gruber po asistenci Matyáše Bláhy a přiblížil Spartu na dostřel – 5:3. Odpověď České Lípy však přišla záhy, když Radek Krajcigr ve 48. minutě zkompletoval hattrick a zvýšil na 6:2. I přes tento nepříznivý stav Sparta nesložila zbraně. Již od 54. minuty, kdy Sparta odvolala brankáře a hrála v šesti, se pokoušela o zvrat. Jiří Curney přidal v 58. minutě gól na 6:4 a poslední minuty zápasu byly napínavé. V 60. minutě Martin Pražan snížil na 6:5 po přihrávce Michaela Wertheima, ale na vyrovnání už nezbyl čas.

Klíčové momenty
Sparta nedokázala proměnit své šance v první části zápasu, což umožnilo domácím dostat se do vedení, které i přes tlak Sparty udrželi. Domácí brankář Jan Dvořák měl několik klíčových zákroků, které zabránily vyrovnání. Sparta také nevyužila dvě trestná střílení, což jí ztížilo cestu k možnému obratu. I když Sparta v závěru hrozila a bez brankáře vytvářela tlak, ztráta z úvodu utkání byla příliš velká na to, aby ji otočila.