Sparta vyválčila nad Vinohrady pouze bod! Padla po prodloužení!

Pokud chtěli sparťané odčinit nepovedený průběh utkání proti Pardubicím, rozhodně tak neučinili během domácího zápasu s Vinohradama. Průměrné úvodní dvě třetiny, během kterých Sparta prohrávala až o 3 branky, vystřídal tradiční mohutný závěr, kterým sparťané šli do vedení. To bohužel smolně neuhájili, soupeř vyrovnal a bral dokonce i bonusový bod z prodloužení.

Velmi oťukávací mód zvolili na úvod zápasu oba týmy. Snaha neudělat chybu byla zřejmá a ani jeden z týmů nešel do většího rizika. Bezkrevnou pasáž ale rychle vystřídaly brankové hody, nejprve se povedenou individuální akcí prosadil Králík, odpověď Časara na sebe nenechala dlouho čekat a po chybě vinohradských slovinský expres srovnal na 1:1. V nabídnuté přesilové hře sparťané šli do vedení, když se zcela osamocen na středu zjevil Vrána a pohodolně zavěsil - 2:1. Hned v zápětí si ale sparťanská obrana nepohlídala Gregora a ten vrátil zápas na začátek - vyrovnal na 2:2.

Vstup do druhé dvacetiminutovky se domácím nepovedl a po jednoduchých dvou brankách Bíny a jedné Mareše svítil na tabuli stav 2:5 ve prospěch Vinohrad. Snížit se povedlo Marvánkovi, kterého vyzvall ke skórování při špatném střídání soupeře úderem z rohu Časar. Před poslední částí se tak očekávala velká sparťanská stíhací jízda.

Ta na sebe nenechala dlouho čekat, od úvodu třetí třetiny se Sparta tlačila do útoku, branka Šnajdra, který prostřelil tahem od mantinelu vše, co mu stálo v cestě, domácí ještě více nakopla. Parádní brankou se v utkání prosadil také Luka Časar, který trikem zpoza branky překvapil golmana hostů a vyrovnání bylo na světě 5:5. A ve 46.minutě sparťané dokonce vedli, střelou ze střední vzdálenosti se prosadil Martin Rebro. Z následného tlaku však sparťané "pojišťovací" branku nevybojoval, nejblíže jí byli při střele Ježka, která orazítkovala spojnici. Soupeř se se štěstím ubránil i dalším šancím a poté přišel trest. Při nabídnuté přesilové hře se Vinohrady dostali snad poprvé ve třetí třetine k trvalejšímu ohrožení branky domácích a svou šanci využily, 3 minuty před koncem bylo vyrovnáno 6:6.

K nelibosti domácích fanoušku se prodloužení nehrálo příliš dlouho, již po 13 vteřinách hry propálil vše před sebou Rossi a vystřelil hostům bonusový druhý bod.

Sparta si na cestě k zajištění účasti v letošním play-off připsala pouze jeden bod a zkomplikovala si závěr sezóny. Možnost nápravy bude přesně o týden později, ve čtvrtek 12.února dorazí na halu Sparty brněnští Bulldogs a hrát se bude z pohledu obou týmů o veledůležité body.