Sparta veze z Otrokovic tři body! Premiérové vítězství na půdě Panterů v historii!

Poctivý a soustředěný výkon podpořen obrovskou bojovností v závěru utkání. Sparťané svůj náskok získali zejména díky dobře odpracovaným dvěma třetinám a Časarovým hattrickem. V závěru se však domácí hnání frenetickým publikem tlačili za vyrovnáním, Sparta však svůj náskok pohlídala a odváží si z Moravy tři body za vítězství 4:5.

Velmi opatrné utkání bez velkých šancí začínalo pozvolna. Otrokovice se prezentovaly rozvážnou rozehrávkou a nepříjemnou osobní obranou nakousávali útoky Sparty. Když už se jeden z týmů přece jen protlačil do střely, na místě byli oba brankáři - reprezentační Panter Michajlovič i sparťan Kotouček. Šanci na změnu skóre dostali hosté při přesilové hře, nepřesné nahrávky však využili domácí a po drobném faulu na Svatoše skórovali v oslabení. Rozbouřené publikum ale brzy zchladil Časar, který dokončující se přesilovou hru využil - 1:1.

Prostřední část pokračovala opatrnou hrou, kdy dominovaly obrany obou týmů. Byla to však Sparta, kdo se aktivnější hrou dostával do šanci. Zcela zaslouženě tak "rudí" otočili vývoj utkání a šli poprvé v nedělním duelu do vedení. Samostatný únik na Michajloviče proměnil pohotovým bekendovým zakončením Časar a krátce po něm se z dalšího tlaku prosadil kapitán Kadoch, který tak zvyšoval na dvoubrankový náskok 3:1! Opatrná hra v závěru třetiny se ale Spartě vymstila, domácí z ničeho vytěžili kontaktní branku a byli opět na dostřel - na 2:3 snižoval Petřík.

Co se ale nepovedlo Spartě v třetině druhé, napravil začátek té poslední. Po dvou rychlých brankách Časara a Rodiny šla Sparta do rozhodujícího vedení 5:2, které již do konce zápasu nepustila. Zápas se dohrával ve "středním" pásmu, Sparta hrozila z rychlých přečíslení, domácí kontrolovali držení míčku, avšak bez šancí před Kotoučkovou svatyní. Když už to vypadalo, že domácí fandové začnou pomalu opouštět halu, dostal se k odraženému míčku na středu hřiště Večeřa a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Večeřova branka vlila domácím krev do žil a o minutu později bylo po Koňaříkově dalekonosné střele sníženo na 4:5. Hala bouřila a Spartu čekalo nejdelších 5 minut zápasu. V nich se však domácí i přes power-play a v závěru dokonce hru 6 proti 4 dostali pouze ke dvěma závarům před Kotoučkem a zbytek pokryla obětavá sparťanská obrana. Po šedesáti minutách tak na tabuli svítil stav 4:5 a Sparta si odváží z Otrokovic 3 body.

Poprvé v historii si Sparta odváží z Otrokovic výhru. Na horké půdě otrokovických Panterů padl výsledek 5:4 již několikrát, byli to ovšem vždy domácí, kdo zvítězil. V loňském roce si Sparta z horké půdy před bouřlivým publikem odvezla nášup 3:9, stejně jako o rok předtím 2:5. Letošní vítězství 5:4 proto chutná Spartě o to více, že je z moravských Otrokovic premiérové!

Další utkání Sparty je na programu v neděli 11.ledna, kdy ve Sparta Aréně přivítáme od 18:00 FBC Liberec!

Panthers Otrokovice - AC Sparta Praha 4:5
branky: 15. Matěj Koňařík, 40. Lukáš Petřík, 55. Václav Večeřa, 56. Matěj Koňařík - 16. Luka Časar, 34. Luka Časar, 37. Ondřej Kadoch, 42. Luka Časar, 42. Michael Rodina; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:4; využití: 0:1; diváků: 317; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 16 - Michal Kotouček 30; po třetinách: 1:1, 1:2, 2:2;