1385331127_DSC_6515.JPG

Sparta veze tři body z nové ostravské arény! FBC – Sparta 4:9

K velmi důležitému utkání odcestovali sparťané do severomoravské metropole. Od začátku velmi aktivní hráči Sparty přehrávali ospalé domácí a vyjma výpadku ve druhé třetině měli celé utkání pod kontrolou. Skvělým výkonem se blýsk střelec hattricku Časar a golman Beneš.

Sparta vstoupila do utkání nabuzená a z prvních střel dokázala určit směr utkání. Nejprve se prosadil Časar a o pár minut po Kašpárkově práci před brankou také Jaroš. Na tříbrankový rozdíl zvyšoval opět Časar a s domácími to nevypadalo dobře. Po kostrbaté akci domácích se ale prosadili také hráči FBC a snížili tak před první pauzou na 1:3.

"Z naší strany to byla dobře odehraná část zápasu, bohužel jsme na konci polevili a dostali jsme kontaktní branku,"přidává svůj pohled na úvodních dvacet minut obránce Jan Marvánek.

Do druhé části vstoupili ostravští s chutí otočit utkání, avšak všechny šance likvidoval spolehlivý Beneš a z protiútoku se prosadil Svatoš. Po faulu Rodiny dostali hráči Ostravy možnost přesilové hry a dokázali se prosadit. Na rozdíl jediného gólu za dvě minuty snižoval Šimíček a následovala po faulu Vrány další přesilovka domácích. Zlomový okamžik zápasu se stal ke konci ostravské přesilovky, Beneš vychytal tutovku domácích a z protiútoku se po individuální akci prosadil do prázdné branky Časar. Tato branka tým trenérského dua Holovka-Vašíček zlomila, a na hřišti už byli pouze sparťané. Na tříbrankový rozdíl zvyšoval po přihrávce Čermáka vládce brankoviště Ondra Kašpárek a nad novou arénou v Ostravě se stahovala mračna.

Druhou třetinu soupeř začal hrát více do těla, klíčový zákrok předvedl Beny a my jsme poté domácím odskočili a tím jsme vlastně celé utkání rozhodli", komentuje druhou část Marvánek.

Na začátku posledního dějství se prosadil Marvánek a když Sparta odskočila již na pětibrankový rozdíl povedeným brejkem Petra Němečka, bylo o zápase rozhodnuto. Domácí se snažili dostat ještě do zápasu, jejich pokusy však byly spíše sporadické, a tak v přesilovce po parádní Marvánkově přihrávce vstřelil devátý gól Strachota. Po dobře odvedené práci Beneš v závěru zápasu přepustil kolegiálně místo v brance Lupoměchovi, ten však z poslední akce domácích inkasoval. Skóre se tak zastavilo na výsledku 4:9.

"Ve třetí třetině jsme si již utkání hlídali a jsme rádi, že si vezeme důležité tři body do Prahy,"uzavírá komentář Marvánek.

Sparta si připsala další tři body do našlapané tabulky a posunula se na páté místo. Další veledůležitý zápas je v plánu již tuto neděli na Podvinném Mlýně! Od 17:00 Sparta přivítá Pardubice!