Sparta ve třetí třetině smetla Pardubice!

K utkání 20. kola Tipsport Superligy sparťané vyrazili na palubovku desátých Pardubic. Sparta utkání zvládla a především díky třetí třetině, kterou vyhrála 6:0, zvítězila 9:3!

Vstup do utkání byl z obou stran poměrně opatrný. Mnoho šancí k vidění nebylo. Skóre utkání otevřely v deváté minutě Pardubice, když se po nedůrazu sparťanské obrany před Benešovou brankou dokázal prosadit domácí Bahník. Vedení ovšem Pardubicím dlouho nevydrželo. Už minutu po Bahníkově brance srovnal krásnou střelou Marvánek. Za další dvě minuty bylo u sparťanů ještě veseleji. Rodina našel před brankou osamoceného Svatoše, který nemýlil a poslal tak Spartu do vedení. V čase 14:21 vedla Sparta už 3:1, když se poprvé v nejvyšší soutěži prosadil Smetana. Pardubicím se ovšem do konce první třetiny podařilo snížit. V poslední minutě drželi domácí dlouho balón na svých holých. Čtrnáct vteřin před koncem třetiny našly Pardubice konečně mezeru ve sparťanské obraně a Teichman snížil na 3:2. „První třetina byla velmi vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Naštěstí nám to v lajně klapalo a mě to tam po tolika letech spadlo,“ poznamenal k první třetině premiérový střelec Smetana.

Gól na konci první části jakoby sparťany zmrazil. Pardubice více drželi balónek, vyložené šance si však naštěstí nevytvářely. Nakonec se domácím srovnat přeci jen podařilo. Ve dvacáté deváté minutě se prosadil podruhé v utkání Teichman. Chvíli po vyrovnávací brance Pardubic byl vyloučen Časar. Domácí tak měli velkou šanci utkání otočit. Po necelé minutě hry v oslabení byli po souboji u mantinelu současně vyloučeni sparťan Jaroš a domácí Teichman a Pardubice tak měly výhodu přesilovky čtyř proti třem. Sparta hru v oslabení bez větších problémů zvládla. Necelé tři minuty před koncem třetiny šla ovšem Sparta opět do oslabení. Po faulu na domácího Zozuláka byl vyloučen sparťan Jaroš. I tato přesilová hra se domácím příliš nepovedla a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu 3:3. Smetana druhou třetinu zhodnotil takto: „Druhá třetina nás trochu dostala z tempa, několik vyloučení, trochu smolný vyrovnávací gól - se druhou třetinou nemůžeme být spokojeni.“

Do třetí třetiny se tedy vstupovalo za vyrovnaného stavu 3:3, ten však nevydržel dlouho. Už po třech minutách hry se po Benešově výhozu prosadil Jaroš a Sparta tak opět vedla. Vedoucí gól sparťany nakopl a ti se dál tlačili před bránu domácích. Odměnou za aktivitu jim na konci čtyřicáté čtvrté minuty byla jejich první přesilová hra v utkání. Tu už po čtyřech vteřinách využil po Časarově přihrávce Vrána a Sparta tak vedla o dvě branky. Už půl minuty po Vránově přesilovkové trefě přidal další sparťanský gól Rodina a zvýšil tak na 6:3 pro Spartu. Za další půl minuty byl navíc vyloučen domácí Bahník a dal tak hostům možnost opět navýšit své vedení. Druhou přesilovou hru sparťané ale bohužel nevyužili. Po přesilové hře začaly Pardubice znovu hrozit. Beneš však byl pozorný a Pardubicím snížit nedovolil. Na začátku padesáté první minuty byl vyloučen sparťan Pruner. Pardubice tak měly šanci utkání ještě zdramatizovat. Oslabení sparťané zvládli na výbornou a Pardubicím tak zbývalo pouze osm minut na zvrat utkání. Pardubický odpor definitivně zlomily dva rychlé sparťanské góly z padesáté páté minuty, kdy se postupně trefili Krejča se Zouzalem. Na Krejčovu trefu si připsal asistenci gólman Beneš, pro něhož byla už druhou v utkání. Na konečných 9:3 upravil minutu před koncem Ujhelyi. Sparta si tak z Pardubic odváží velmi cenné tři body, které ji výrazně přiblížily k play-off. „Poslední dějství nám sedlo jak nejlépe mohlo, vyhráli jsme ho 6:0. Jediné, co mě teď doopravdy "štve" je, že Beny má zase víc bodů než já,“ uzavírá své hodnocení Smetana.

Sokol Pardubice - ACEMA Sparta Praha 3:9
branky: 9. Filip Bahník, 20. Ivo Teichman, 29. Ivo Teichman - 10. Jan Marvánek, 12. Ondřej Svatoš, 15. Adam Smetana, 43. Jaroslav Jaroš, 45. Jakub Vrána, 46. Michael Rodina, 55. Jan Krejča, 55. Marek Zouzal, 60. Lukáš Ujhelyi; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 3:4; využití: 0:1; diváků: 425; zásahy brankářů: Jakub Levínský 14, Petr Musil 6 - Martin Beneš 26; po třetinách: 2:3, 1:0, 0:6;