1394369524_DSC_0093.JPG

Sparta ve čtvrtfinále skončila! Diváci na Podvinném Mlýně i přes prohru ocenili hru domácích!

Mohl to být jejich poslední zápas v letošní sezóně, avšak na hráčích Sparty to nebylo znát. Domácí si vybudovali čtyřgólové vedení a nebýt hrubky rozhodčích, mohlo to být 4:0 ještě po dvou třetinách. Se štěstím však Tatran dvacet vteřin před koncem druhé třetiny snížil a nastartoval tak velký obrat, který vygradoval v obrovskou bitvu v poslední části. Sparta nakonec podlehla 4:5 a se sezónou 2013/2014 se loučí!

Domácí vletěli do zápasu ve velkém tempu a za 10 minut vyprášili Michala Rebra z branky Tatranu. Ten se poroučel za stavu 3:0 pro Spartu. Nejdříve využil dorážku před brankou Časar, po něm se dalekonosnou střelou prosadil v přesilové hře Marvánek a na tříbrankový rozdíl zvyšoval opět slovinský blesk Časar. Při vyloučení střešovického Fridricha domácí tlačili na čtvrtý gól v brance hostí, to se nakonec s vypětím všech sil však povedlo Tatranu uhájit.

Druhá třetina probíhala mnohem klidněji, hosté se snažili rozbíjet sebevědomou hru domácích a tlačili se do zakončení, avšak bez efektu. Kotouček v brance Sparty podával kvalitní výkon. A tak se role, které byly letos ve čtvrtfinále rozdány, otočily. Sparta bránila a hrozila z protiútoků, po jednom z nich se dostal k zakončení Časar a prostřelil Kafku. Stav 4:0. Zlomový moment přišel na konci druhé třetiny, Duchek bojoval v útočném rohu o balónek, Garčar si počínal nedovoleně a tvrdě atakoval bez snahy hrát balón sparťanského útočníka, který skončil až v reklamních panelech na tribuně. Obránce Sparty tak zůstal neatakovaný a z protiútoku se hráči Tatranu prosadili. Na 4:1 snižoval Kolísko.

Závěrečných dvacet minut se Tatran tlačil do branky domácích a snažil se hru vyrovnat. Sparta se dostala místy pod velký tlak, který dokázal ve druhou branku Střešovic přetavit Kolísko. Na 4:3 snižoval v přesilové hře Garčar a o srovnání se zasloužil Riebauer. Začínalo se tak od znovu, bohužel se domácí nedostali ke své aktivní hře a inkasovali i popáté. Přišel oddechový čas domácích, kteři vrhli všechny své síly do útoku a zamkli Tatran na jeho polovině. Vyrovnávací branku se však Spartě vstřelit nepodařilo a tak po prohře 4:5 ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání v letošní sezóně končí!

Domácí fandové i přes prohru ocenili hráče Sparty obrovským potleskem a poděkovali jim tak za skvělou sezónu a za výborné sportovní zážitky v play-off.

AC Sparta Praha Florbal - Tatran Omlux Střešovice 4:5
branky:
5. Luka Časar, 6. Jan Marvánek, 11. Luka Časar, 36. Luka Časar - 40. Jiří Kolísko, 44. Jiří Kolísko, 47. Milan Garčar, 48. Ondřej Riebauer, 52. Jan Řehoř; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 356; zásahy brankářů: Michal Kotouček 25 - Michal Rebro 0, Tomáš Kafka 9; po třetinách: 3:0, 1:1, 0:4;