Sparta v posledním zápase základní části podlehla Boleslavi 3:9

Poslední kolo AutoCont extraligy přitom začalo pro domácí dobře. Po trefách Križka a Dvořáka vedla Sparta v první třetině už 2:0, ale hosté se tímto bleskovým startem domácích nenechali rozhodit a od druhé třetiny už diktovali tempo hry oni. Celkem se prosadili devětkrát, zatímco za domácí ve třetí části korigoval skóre už jen Šimůnek. Konečný stav utkání byl tak 3:9.

Utkání se tentokrát nehrálo ve Sparta Areně na Podvinném mlýně, jak tomu bývá zvykem, ale ve sportovní hale v Radotíně. To se projevilo zejména v návštěvnosti. Nicméně hráči Sparty v úvodu zápasu vykazovali vysokou aktivitu a drali se za vítězstvím. V sedmé minutě se ve velké šanci objevil Dvořák, ale svojí střelou trefil jen gólmana hostí.

Sparta však nadále pokračovala v pressingu ze kterého nakonec vyústil první gól utkání. Petr Duchek se uvolnil z rohu hřiště a poslal laserově přesnou přihrávku Križkovi, který se z velké blízkosti nemýlil a poslal Spartu do vedení. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se radovali podruhé. Smetanovo nahození šikovně tečoval Dvořák a zvýšil už na 2:0.

Boleslavským se do konce první části podařilo snížit střelou Saláta, ale na více se už nezmohli, a tak Sparta ovládla první třetinu 2:1. Nutno říct, že to bylo po velmi dlouhé době, kdy Sparťané po první části vedli.

Těsné vedení z první části se však domácím nedařilo držet dlouho. Během prvních pěti minut druhé třetiny se boleslavským povedl dokonalý obrat, když během tří minut nasázeli soupeři tři branky a otočili skóre ve svůj prospěch.  Tato kanonáda znamenala pro domácí změnu v brankovišti. Místo Kotoučka se do branky podíval Karel Kotoun. Od té doby byla hra zcela v režii hostí a domácí se prosazovali jen ztěžka.

V závěru druhé části hráli hosté přesilovku, ale domácím se ji podařilo i díky několika povedeným zákrokům Kotouna ubránit. Do sirény se však domácím už snížit nepodařilo a po dvou třetinách bylo skóre 2:5 pro hosty z Boleslavi.

Úvod třetího dějství jako by z oka vypadl úvodu z dějství druhého. Hosté vlétli na hřiště jako uragán a během jedné minuty se prosadili hned dvakrát. Znovu se opakovala rošáda se sparťanskými brankáři a na hřiště se dostal opět Kotouček.

Hosté už v poslední desetiminutovce hráli uvolněně a v klidu kontrolovali výsledek. To jim však nebránilo se dostávat do dalších a dalších šancí. Dvě z nich skončily dokonce brankou a minutu před koncem svítilo na výsledkové tabuli hrozivé skóre 2:9 pro Boleslav. Sparta se v úplném závěru vzmohla alespoň na čestný úspěch. Adam Smetana našel dalekonosnou přihrávkou Jirku Šimůnka, ten šikovným lobem přehodil gólmana hostí a snížil na konečných 3:9.

Sparta tak zakončila tuto sezonu AutoCont extraligy na nepostupovém desátém místě se ztrátou propastných patnácti bodů na osmé buldoky z Brna. Sparťany tak čeká nelichotivá soutěž play out, ve které se střetnou s Libercem. O datech, ve kterých se tato utkání odehrají, vás budeme postupně informovat.