1456705977_DSCN1087.JPG

Sparta v posledním kole na Vítkovice nestačila!

V neděli muži cestovali do dalekých Vítkovic, aby zde sehráli poslední utkání základní části letošní sezóny. Sparťané v utkání nedokázali navázat na předchozí dobré výkony a Vítkovicím podlehli 8:2.

Začátek první třetiny byl oťukávací. Ani jeden z týmů se nepouštěl bezhlavě do útočení. První branku utkání si připsali sparťané. Benešův výhoz našel přesně Ujhelého, který přiťukl balónek Šnajdrovi, který se před odkrytou bránou nemýlil a otevřel tak skóre utkání. Na začátku čtrnácté minuty putoval na trestnou lavici kapitán Sparty Kadoch. Vítkovice početní výhodu využily už po devíti sekundách a srovnaly tak na 1:1. O tři minuty později dostala výhodu přesilové hry také Sparta. Sparťané si vytvořili několik dobrých příležitostí, bohužel žádnou z nich nedokázali využít. Už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, ale čtyři vteřiny před koncem první části našel Nehera mezeru ve sparťanské obraně a strhl tak vedení na stranu Vítkovic.

Branka ze závěru první části nezanechala na sparťanech žádné šrámy a ti se hned od začátku druhé třetiny hnali za vyrovnáním. Žádnou z vytvořených příležitostí však sparťané nedokázali využít a tak udeřili Vítkovice. V polovině dvacáté šesté minuty se po Pešatově přihrávce prosadil Jastřembský. Vítkovice v dalším průběhu třetiny drželi balónek více na svých holých, ale vyložené šance si nevytvářely. Na konci třicáté páté minuty fauloval vítkovický Neher a sparťané tak dostali výhodu druhé přesilové hry v utkání. Sparťané začali početní výhodu dobře. Ježek našel přesně Časara, ten však v dobré pozici nedokázal gólmana domácích Součka překonat. Souček po Časarově střele rychle vyhodil míček na Matejčíka, který na středu hřiště přesně našel Švajného, a ten za přispění teče sparťanského hráče navýšil vítkovické vedení už na 4:1. Sparťané po obdržené brance ve vlastní přesilové hře vypadli z tempa a poslední tři minuty druhé třetiny patřily Vítkovicím. Domácí, i díky Benešovi v brance Sparty, další branku nepřidali a tak se po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 4:1 pro domácí Vítkovice.

Sparta se nehodlala vzdát a chtěla utkání ještě zdramatizovat. Sparťanské naděje však už tři minuty po začátku třetí třetiny zmrazil střelou od půlící čáry Řezanina. Šanci na snížení sparťané dostali na konci čtyřicáté osmé minuty, kdy byl vyloučen vítkovický Vilím. Ani tuto přesilovku však nedokázala Sparta využít. Navíc v ní z hole domácího Bräuera opět inkasovala. Sedmou branku domácích přidal čtyři minuty po Bräuerově brance v oslabení Delong. Sparťané se dočkali korekce skóre v padesáté páté minutě, kdy se po Vránově přihrávce prosadil Svatoš. Poslední slovo v utkání však měli domácí. Minutu a půl před koncem upravil na konečných 8:2 pro Vítkovice Jiří Šebesta. „Pro nás zbytečné utkání, všechno probíhalo až moc v uvolněné a pohodové atmosféře. Přejeme Vítkovicím úspěch v play-off,“ zhodnotil utkání Jaroslav Berka

Ihned po skončení utkání následoval výběr soupeřů do čtvrtfinále play-off. Sparta byla vybrána hned jako první, když na ni ukázal vítěz základní části Tipsport Superligy Florbal Chodov. Sparťany tak ve čtvrtfinále čekají velice těžká pražská derby. Trenér A-týmu Jaroslav Berka zhodnotil výběr soupeře takto: „Chodov jsme jako soupeře doslova čekali. Do série jdeme odhodlaní a těšíme se!“

1. SC Vítkovice Oxdog - ACEMA Sparta Praha 8:2
branky: 14. Lukáš Hájek, 20. Martin Nehera, 27. Lukáš Pešat, 36. Marek Švajný, 44. Lukáš Řezanina, 49. Marek Bräuer, 54. Adam Delong, 59. Jiří Šebesta - 9. Miroslav Šnajdr, 55. Ondřej Svatoš; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 3:1; využití: 1:0; diváků: 196; zásahy brankářů: Lukáš Souček 17 - Martin Beneš 12, Michal Kotouček 5; po třetinách: 2:1, 2:0, 4:1;