Sparta v Pardubicích předvedla velký obrat a srovnala sérii!

Po tragickém vstupu do utkání dokázali sparťané v Pardubicích velkou stíhací jízdou zvrátit výsledek utkání a vybojovali si srovnání série. Již teď je jasné, že se o záchraně v Extralize bude rozhodovat ve sparťanské domácí aréně. Pár postřehů z včerejšího utkání i celé série nám poskytl sparťanský útočník Miroslav Šnajdr.

Velmi dramatickou podívanou připravili včera florbalisté Sparty a Pardubic v druhém utkání baráže AutoCont Extraligy. Pardubice se po vítězství na sparťanské palubovce ujaly vedení v sérii a cíl našich hráčů byl jasný - přivést vyvrcholení série zpět před domácí publikum.

Úvod utkání se ale hráčům v rudých dresech ani trochu nepovedl a Pardubice těžily z nedůrazné hry Sparťanů. Prvním varováním byla nebezpečná střela Šťastného, kterou ještě hosté dokázali zblokovat. O minutu později však Michal Janeček našel nepokrytého Filipa Bahníka a ten už svojí střelu poslal přímo do sparťanské brány. Druhou pardubickou ránu zasadil o tři minuty později Tomáš Dlesk, když odražený míček doputoval přímo na jeho hokejku a pardubický útočník nabídnutou šancí nepohrdl. Sparta se postupně dostávala do hry, ale její útoky narážely na pardubickou obranu. Jednu z mála šancí korigovat skóre měl Radek Križko, ale v dobré pozici netrefil bránu.

Nepovedený úvod zápasu vyvrcholil ve 14. minutě, kdy Jakub Burian zvyšoval již na 3:0 pro domácí a sparťanským fanouškům se honily hlavou černé myšlenky. "Pardubice vlétly do utkáni jako uragán. Šly si jasně za svým a třígólový náskok tomu i odpovídal. V tu chvíli si každý z nás uvědomil, že to takhle nepůjde a že je potřeba zabrat" komentoval úvod utkání útočník Miroslav Šnajdr. Do konce utkání však ještě stále zbývalo spoustu času a se opět se v tomto zápase ukázala velká bojovnost a síla našich hráčů. Stíhací jízdu odstartoval v 17. minutě kanonýr Petr Duchek, který po nepovedené pardubické střele získal míček na polovině hřiště a svojí akci zakončil krásnou střelou pod ruku brankáře Pipka. Po vstřelené brance nastoupila do druhé třetiny zápasu vyměněná Sparta.

Najednou byli naši hráči všude o krůček blíže a také důraznějším nasazením dokázali dostat Pardubice pod silný tlak."Hlavně jsme začali ohrožovat branku soupeře, protože do té doby jsme mockrát nevystřelili. To byla asi největší změna - chuť po gólu". Hned v první minutě měl dobrou šanci Dan Moravec, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci. Další šance měli Dvořák a Šnajdr, ale jejich pokusy skončily v rukách pardubického brankáře. Snížení na 3:2 tak přišlo až ve 27. minutě, když dokázal Ondřej Perušič trefit letící přihrávku ještě ve vzduchu a jeho dělovka se zastavila až v síti branky domácích. Velkou šanci srovnat stav dostali Pražané o chvíli později, když byl za nadzvedávání hokejky vyloučen autor prvního gólu Filip Bahník, ale nabídnutou přesilovku nedokázali hosté využít. Sparta i nadále měla více ze hry a dokázala si vytvářet dobré pozice, ke vstřelení vyrovnávací branky však chybělo trochu štěstí.

Vyrovnání tak přinesla až nedisciplinovanost domácích, kteří se z prvního vyloučení nepoučili a ve 35. minutě byl za nadzvedávání hokejky vyloučen i Jan Kareš. Tentokrát zvládli sparťané přesilovku mnohem lépe a hned první akcí, kterou vedli Šimůnek s Perušičem, dokázali srovnat stav zápasu. Z vyrovnání se ale hráči neradovali dlouho. Po nenápadné akci dokázal vrátit vedení do rukou Sokola Jaromír Lisa. Na Sparťanech byla v tomto zápase vidět větší chuť po vítězství a nakonec se na stranu Sparty přiklonilo i trochu štěstí. Vyrovnání přišlo ve 48. minutě z hokejky Miroslava Šnajdra. "Dostal jsem se do své oblíbené pozice a s velkou pomocí Páji Dvořáka jsem předběhl obránce a jen uklidil balonek na přední tyč" popisoval akci střelec vyrovnávací branky. Konečný obrat ve skóre přišel čtyři minuty před vypršením základní hrací doby, když si nešťastně vstřelil vlastní gól kapitán domácích Karel Brychta. Ani závěrečná power-play Pardubic už nepřinesla žádné šance, a tak si Sparta odveze z Pardubic minimálně jeden bod.

Sparta má tak v dosavadním průběhu play down na hřištích soupeřů 100% bilanci. Vyhrála všech 5 venkovních utkání a dnes od 19:00 nastoupí naši hráči k poslednímu venkovnímu utkání této sezóny. "Bohužel si to nikdo z nás nedovede vysvětlit, proč se nám doma nedaří. Venku je jasné, že hostující tým více dře. Musíme se doma víc kousnout a využít domácí prostředí v následujících utkáních" dodává Miroslav Šnajdr. Věříme, že svojí výjimečnou statistiku potvrdí i dnes a do Prahy si budou odvážet mečbol. Utkání startuje dnes od 19:00 ve SH Dašická a můžete ho sledovat pomocí online textového přenosu ZDE.