Sparta v baráži nezačala dobře. Pardubicím doma podlehla 2:3 v prodloužení

Domácí za celý zápas ani jednou nevedli a vždy se na soupeře z Pardubic museli dotahovat. O výsledku zápasu nakonec rozhodlo až prodloužení, ve kterém se tři minuty před sirénou trefil pardubický Ivo Teichman. Zápasová série se teď přesouvá na hřiště Pardubic.

Domácím se v první části příliš nedařilo a ze hry měli více hosté z Pardubic. Gólman Sparty – Martin Beneš - několikrát skvěle zasáhl a podržel tak svůj tým. Útočná hra hostí vygradovala ve třinácté minutě, když byl vyloučen Dan Moravec a pardubičtí zamkli domácí hluboko v jejich obranném pásmu. Branku se však hostům vstřelit nepodařilo a jelikož se ani domácí po ubráněné přesilovce k nějaké větší šanci nedostali, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Druhou část zahájili opět lépe hosté a Beneš se v brance musel pořádně ohánět. Bylo jasné, že pasivní hra se musí domácím někdy vymstít, a tak se i stalo ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil Lisa a Pardubice vedly 1:0. Ukázalo se, že to bylo právě to, co domácí potřebovali, aby se probrali z letargie.

Po obdrženém gólu se hra vyrovnala a navrch měla spíše Sparta. Aktivitu domácích potvrdil přesnou střelou Ondřej Perušič, kterého našel skvělou křižnou přihrávkou Michal Rodina. Stav byl tedy 1:1 a domácí měli následně mnohem více ze hry. Gólmana Pardubic několikrát zachránilo od inkasování i štěstí, když dvě střely domácích skončily na tyčce.

Nicméně to byli hosté, kteří odcházeli do šaten v lepší náladě. Tři a půl minuty před koncem druhé části skóroval pardubický Janeček a hosté byli opět blíže prvnímu barážovému vítězství. Ve zbytku třetiny to byli opět pardubičtí, kteří hýřili aktivitou. Další branka ale už nepadla, a tak byl stav před třetí třetinou 2:1 pro hosty.

Počátek třetí části domácím konečně vyšel a vytvořili si několik slušných příležitostí. Pardubice v této části spíše vyčkávaly na chybu soupeře a hráli defenzivněji. Šanci navýšit svůj náskok měly šestačtyřicáté minutě, když si šel na dvě minuty sednout Ondra Svatoš. Domácí však přesilovku s přehledem ubránili a hnali se za vyrovnáním.

To přišlo dvě minuty před koncem zápasu, když se prosadil Václav Linhart. V závěru zápasu začaly Pardubice opět více útočit, ale skvěle chytající Martin Beneš udržel bezbrankový stav až do šedesáté minuty. Zápas se tak musel prodlužovat.

V prodloužení byli opět aktivnější hosté, kteří měli mnohem více ze hry. Tři minuty před koncem měla Sparta šanci v podobě nacvičené standardky, ale Duchek po nacvičeném signálu těsně minul. Z následného protiútoku Pardubice skórovaly a vezou si tak na svojí palubovku slibný náskok 1:0.