Sparta si z Ostravy odváží debakl.

Sparta cestovala k důležitému utkání jedenáctého kola na půdu ostravského FBC. V utkání ovšem sparťané zcela propadli ve třetí třetině a po právu si odváží desetigólový příděl.

Sparťané si hned na začátku utkání vytvořili několik dobrých šancí, v jedné z nich dokonce Vrána nastřelil tyč. První se z gólu ovšem radovali domácí, když nahrávající Trulík a střílející Svačinka, dokonale využili nabídnutý brejk. Ihned po buly se Ostrava do sparťanů opět pustila a zamkla je před jejich bránou. Naštěstí hostům pomohla i branková konstrukce a tak zůstal stav 1:0 pro domácí. Hra se po menším tlaku domácích vyrovnala a šance byly vidět na obou stranách hřiště. Vyrovnání se sparťané dočkali v šestnácté minutě, kdy se ze středu krásně prosadil Ježek. Sparta pak byla do konce třetiny lepším týmem, ovšem další gól přidat nedokázala. Švejkovský k první třetině říká: „Ostrava mě upřímně na úvod překvapila relativně zataženějším napadáním, než jaké jsem od ní osobně očekával.  I přesto ale domácí presovali chytře a poté, co si vždy trpělivě počíhali na nějakou z našich chyb, byli velice nebezpeční.“

Druhou třetinu odstartovali sparťané poměrně dobře. Odměnou za jejich snahu jim byla přesilová hra. Tu sice v jejím dvouminutovém limitu nevyužili, ovšem než stačil vyloučený Šimíček vkročit na hřiště, tak Laju prostřelil Vrána. Vedoucí gól sparťany ještě více nakopl a ti se dále tlačili před bránu domácích. Největší šanci na navýšení vedení měl Ježek, který však před prázdnou bránou selhal. Poté Sparta dostala výhodu druhé přesilové hry v utkání, kterou i přes velké šance využít nedokázala a následoval trest. Nejprve v třicáté šesté minutě srovnal Dombrovský a chvíli o něm poslal Ostravu do vedení Hrabal. Evidentně opaření sparťané přestali Ostravě stíhat a do konce třetiny se spíše bránili. Po dvou třetinách byl tedy stav 3:2 pro Ostravu. „Ve druhém dějství se nám dařilo více ohrožovat branku gólmana Laji. Bohužel jsme ale ve všech případech kromě jednoho zůstali jen u zmíněného ohrožování. Strašně mě pak mrzí má chyba v rozehrávce z konce druhé třetiny, díky níž se Ostrava dostala do vedení 3:2 a která měla teď zpětně po mém soudu fatální následky na celý průběh zbytku utkání.“ říká ke druhé části Švejkovský.

Smazat jednogólové manko nemělo být nic, co by sparťané nemohli v poslední části hry otočit. Navíc hned po začátku třetiny fauloval domácí Vojtíšek a sparťané tak mohli prakticky hned srovnat s Ostravou krok. To se ovšem nestalo a přišel trest. Navrátivší se Vojtíšek našel volného Hrabala a ten se nemýlil. Sparta po Hrabalově brance úplně vyklidila pozice a nechala domácí dělat si na hřišti co chtějí. Ti všech nabídnutých šancí bezezbytku využívali a sypali tak do sparťanské branky jeden gól za druhým. Brankostroj domácích se zastavil až na číslici 10. Na závěr ještě kosmeticky upravil výsledek kapitán Kadoch, který si tak připsal premiérovou trefu v letošním ročníku Superligy. Řízný bek Švejkovský ke třetí třetině říká: „Takovou třetinu dlouho nepamatuji, ba co víc si nejsem jist, že jsem nějakou obdobnou kdy zažil. Chvílemi jsem nás viděl jako zvěř, co jen zmateně pobíhá a marně se snaží bránit střelám lovců. Domácí do naší branky dopravili téměř všechny pokusy, co na ni vyslali. My jsme naopak předvedli bezzubou koncovku. Skvěle v mých očích hráli a dominoval především ostravský Hrabal, který byl pro naši defenzivu nesmírně nebezpečný, a také kapitán Komačka, jenž se dokázal v klidu zbavit i dvou napadajících útočníků.“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - ACEMA Sparta Praha 10:3

branky: 10. Tomáš Svačinka, 36. Michal Dombrovský, 37. Filip Hrabal, 43. Filip Hrabal, 45. Petr Pastor, 46. Tomáš Vojtíšek, 48. Petr Trulík, 54. Patrik Šimíček, 55. Tomáš Řezáč, 58. Marek Klečka - 16. David Ježek, 25. Jakub Vrána, 60. Ondřej Kadoch; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 116; zásahy brankářů: Štěpán Laja 28 - Martin Beneš 10, Michal Kotouček 3; po třetinách: 1:1, 2:1, 7:1;