1456093180_DSC_0183.JPG

Sparta si vítězstvím nad Otrokovicemi zajistila play-off!

V neděli se na Podvinném mlýně servírovala bitva o play-off. Sparťané se v ní střetli s otrokovickými Panthery. Důležité utkání Sparta s přehledem zvládla a porazili Otrokovice vysoko 9:1!

Vstup do první třetiny patřil Spartě, která se už v páté minutě ujala zásluhou Marvánka vedení. Po vedoucím sparťanské brance zahrozily také Otrokovice. Uhrinovský mířil sám na Kotoučka ten, ovšem vytáhl skvělý zákrok a nedovolil Otrokovicím srovnat. Hra pak byla vyrovnaná a šance se střídali na obou stranách, gólmani však byli bezchybní. Další branka padla až na konci devatenácté minuty, kdy na 2:0 pro Spartu nádherně zvyšoval Ujhelyi. Nic dalšího už se v první třetině nestalo a tak se šlo do šaten za stavu 2:0 pro Spartu. „Do zápasu jsme vstoupili odhodlaně a šli jsme si za svým, dobrou obranou a trpělivou hrou jsme si vybojovali náskok 2:0,“ poznamenal k první třetině Šnajdr.

Druhou část tedy Sparta začínala s dvoubrankovým vedením, které už po třech minutách hry navýšil po krásné Zouzalově přihrávce Hartman. Po třetím sparťanském gólu se na hřišti poměrně přitvrdilo, což vyústilo v první přesilovou hru Sparty v utkání. Sparťané si s početní dokázali poradit, když jednu z mnoha šancí využil Svatoš a zvýšil už na 4:0. Další branku Sparty přidal na konci třicáté páté minuty Ujhelyi, který se tak v utkání trefil už podruhé. Ihned po buly fauloval hostující Sovják a sparťané tak měli další možnost navýšit své vedení. Sparťané si i v této přesilové dokázali vytvořit řadu příležitostí, avšak tentokrát žádnou z nich nedokázali proměnit. Neproměněná přesilová hra nemusela sparťany dlouho mrzet. Na 6:0 ve třicáté deváté minutě zvyšoval po rychlém brejku Vrána. Necelou minutu po Vránově trefě a zároveň minutu před koncem druhé třetiny neudržel otrokovický Kováč důraz v mezích pravidel a putoval tak na trestnou lavici. Sparťané nedokázali přesilovou před koncem druhé třetiny využít a přenesli si tedy minutu hry v početní výhodě na začátek třetí části. Druhou třetinu zhodnotil Šnajdr takto: „Pokračovali jsme v dobrém a trpělivém výkonu, na který soupeř odpověděl až příliš tvrdou hrou, která ho několikrát poslala do oslabení. Naše přesilovkové komando výhodu jednoho muže v poli navíc využili, což nám přidalo více na klidu a po dvou třetinách to bylo už 6:0.“

Třetí třetinu tedy sparťané začali s minutovou výhodou jednoho muže v poli. Sparťané sice přesilovku nevyužili, ale opět je to nemuselo mrzet dlouho. Minutu po skončení početní výhody se totiž prosadil mladík Zouzal a zvýšil tak už na 7:0. V čase 44:00 se své první branky v utkání dočkali také Otrokovice, za které se prosadil Vaněk. Sparťany obdržený gól nerozhodil a už o minutu a půl později zvýšil svou druhou brankou v utkání Hartman na 8:1. Utkání už se poté spíše dohrávalo a moc šancí k vidění nebylo. Sparťané se však ještě jedné branky dočkali, když se prosadil oslavenec Jaroš, který tak stanovil konečny stav utkání na 9:1 pro Spartu. „Ani ve třetí třetině se moc nezměnilo. Soupeř sice jednou skóroval, ale myslím, že jsme si naší chladnou hlavou a neoplácením tvrdých zákroku zápas udrželi v naší režii. Soupeř se snažil už jen spíše o individuální nahodilé akce a to jsme si pokryli a vytvořili si další šance. Jsem rád, že se nám zápas podařil vyhrát takovýmto rozdílem. Důležité také je, že jsme dokázali hrát naši hru celých 60 minut,“ uzavřel své hodnocení utkání Šnajdr.

ACEMA Sparta Praha - Hu-Fa Panthers Otrokovice 9:1
branky: 5. Jan Marvánek, 19. Lukáš Ujhelyi, 24. Kryštof Hartman, 30. Ondřej Svatoš, 35. Lukáš Ujhelyi, 39. Jakub Vrána, 42. Marek Zouzal, 46. Kryštof Hartman, 59. Jaroslav Jaroš - 45. Jaroslav Vaněk; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 384; zásahy brankářů: Michal Kotouček 34 - Radovan Michajlovič 35, Jaromír Malina 2; po třetinách: 2:0, 4:0, 3:1;