1458253479_DSC_0044.JPG

Sparta si sedmé utkání nezahraje! Sezóna pro ni po velkém boji s favoritem končí ve čtvrtfinále!

Sparťané vstupovali do 6. čtvrtfinále s jasným cílem, a to zahrát si sedmý duel. Sparťané však nezachytili nástup do utkání a po první třetině prohrávali už 3:0. I přes velkou snahu se jim Chodov dotáhnout nepodařilo a favoritovi nakonec podlehli 8:3 a sezóna tak pro ně končí.

Vstup do šestého čtvrtfinále byl z obou stran poměrně opatrný. Mnoho šancí k vidění nebylo. Skóre se poprvé hnulo až na konci desáté minuty, kdy chyby ve sparťanské obraně využil Tyl, který v sérii nastoupil ke svému prvnímu utkání. Vstřelená  branka sparťany rozhodila, naopak hosté začali hýřit větší aktivitou. Výsledkem bylo vyloučení domácí Ježka za blokování hole. Sparťané v oslabení dlouho drželi balónek na svých holých a nepouštěli Chodov do žádných šancí. Nakonec se však hostům podařilo v obraném pásmu Sparty rozestavit a po kombinaci mezi Ondruškem a střílejícím Tylem, také skórovat. Chodov byl po přesilovkové trefě dále při chuti. V šestnácté minutě se ve velké šanci objevil Tyl, který tak mohl završit hattrick, naštěstí však neproměnil. Chvíli po Tylově šanci sparťané faulovali hostujícího hráče, za což rozhodčí nařídili trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Patrik Dóža, domácího gólmana Beneše však překonat nedokázal. Následné oslabení sparťané tentokráte zvládli ubránit. Už to vypadlo, že se do šaten půjde za stavu 2:0 pro hosty, ale v čase 19:51, využil Ondrušek mezery ve sparťanské obraně a zvýšil na 3:0.

Druhou třetinu začali sparťané o poznání aktivněji než tu první. Díky své aktivitě si také vytvořili několik dobrých příležitostí, ke gólu ale žádná dlouho nevedla. V polovině třicáté první minuty byl vyloučen hostující Vávra a nabídnutou příležitost sparťané dokázali využít. Z poměrně velkého úhlu se přesnou střelou prosadil Časar a snížil tak 1:3. Sparta se poté začala ještě více tlačit před gólmana hostí, který však všechny sparťanské pokusy dokázal pokrýt. Stejně jako v závěru první třetiny, tak i na konci té druhé to vypadalo, že už se nic nestane. Bohužel  v čase 19:54 našel Sýkora přesně Ondruška a ten zvýšil na 4:1 pro hosty.

Sparťané byli před začátkem poslední části odhodláni výsledek otočit. Bohužel už po dvou minutách přišla chyba při rozehrávce Sparty, kterou potrestal Chmelíček. Sparťané se i tak nechtěli vzdát a rvali se o prodloužení sezóny. Oproti předchozím utkáním však Chodov svůj náskok dobře bránil. Navíc hostující hráči hrozili nebezpečnými protiútoky. Trpělivou hrou tak hosté postupně navýšili své vedení až na 8:1. Sparťané v posledních třech minutách, díky trefám Jaroše a Krejči, ještě kosmeticky upravili konečné skóre 6. čtvrtfinále na 8:3 pro hosty z Jižního Města. "Sérii rozhodl havířovský bombarďák Miloš Tyl. On převážil dnešní misky vah na stranu Chodova a nám po náročných utkáních odešla hlava. Hosté do utkání dobře vstoupili i díky proměněným přesilovkám a poté pro nás bylo těžké se do zápasu dostat. Snažili jsme se ze všech sil a když už to vypadalo, tak jsme dostali pět vteřin před koncem druhé třetiny lacinou branku. Ta nás asi zlomila. Série to byla pěkná, náročná a jsme za ní rádi. Závěrem bych chtěl smeknout před našimi fanoušky, neuvěřitelné! Za celý tým, všem moc děkujeme a doufám, že vám poděkujeme i osobně na setkání s fanoušky," řekl po utkání trenér domácích Jaroslav Berka.

Sezóna tak pro Spartu po roce končí opět ve čtvrtfinále. Letos však sparťané ukázali, jaký posun oproti minulé sezóně udělali, když dokázali trápit velkého favorita a suveréna základní části. Sparťané dokázali tým plný reprezentantů vyvést z pohody, kterou si držel po celou základní část. Sparta dokázala Chodov dvakrát porazit, v dalších dvou utkáních prohrála pouze 7:6. Celá série se hrála za úžasné podpory sparťanských fanoušků, za což všem patří obrovské díky! Věřte, že Vaše podpora byla vždy obrovsky cítit! Děkujeme a už se na Vás v nové sezóně těšíme!

ACEMA Sparta Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:8
branky: 33. Luka Časar, 58. Jaroslav Jaroš, 58. Jan Krejča - 10. Miloš Tyl, 15. Miloš Tyl, 20. Martin Koutný, 40. Martin Koutný, 43. Filip Chmelíček, 47. Petr Pražák, 52. Miloš Tyl, 52. Petr Pražák; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 512; zásahy brankářů: Martin Beneš 17 - Daniel Mück 19; po třetinách: 0:3, 1:1, 2:4;