1385928431_DSC_0412.JPG

Sparta sestřelila pardubické sokoly a po výhře 5:2 se posunula na čtvrté místo!

Ve veledůležitém utkání, kde se rozdávaly klíčové body pro boje o play-off, dokázala Sparta bojovným výkonem porazit Pardubice a posunout se až na čtvrté místo! Extraligová tabulka je však i nadále velmi vyrovnaná, 3 body po vítězství 5:2 jsou tedy před reprezentační přestávkou, kdy se odehraje MS ve florbalu žen v Brně a Ostravě, velmi pozitivní!

Hráči Pardubic vstoupili do utkání velmi aktivně a tlačili se k ohrožení Benešovy brány, z protiútoku se však po nepřehledné situaci v brankovišti prosadil Ondřej Kašpárek a zmrazil tak pokusy "sokolů" o vstřelení úvodní branky zápasu. Hra se vyrovnala, přesto hosté nebezpěčně tlačili domácí na půlku před Benešem. Po rychlém kontru se po zdařilé akci první sparťanské pětice prosadil po nahrávce Šnajdra Petr Němeček. Vsítil tak svou druhou branku v posledních dvou zápasech a potvrdil tak své zlepšené výkony. Pardubice dostaly možnost vrátit se do zápasu při vyloučení Kadocha, jejich přesilovku však Sparta aktivně odbránila a dokonce měla možnost navýšit vedení. Strachota však nezvykle sám před golmanem Levínským zaváhal a samostatný únik gólem nepotvrdil.

"Do utkání oba týmy vstoupily velmi aktivně, nám se úplně nevydařili první střídání, přesto jsme dali šťastné dva góly a dostali se tak do vedení," komentuje prvních dvacet minut obránce David Čermák.

Na úvod druhé části se dostal Vrtiška se Strachotou do úniku, Strachota hledal Vrtišku, přihrávka však ke sparťanskému kapitánovi nedoputovala - hostující Ďopan si nešťastně srazil nahrávku do vlastní branky. Stav 3:0 tak dával Spartě možnost soustředit se na obranu a vyrážet do rychlých brejků, ze kterých mohli domácí navýšit náskok, bohužel se tak nestalo. Když se ke střele dostali Východočeši, byl na místě připraven výborně chytající Beneš. I s jeho pomocí Sparta přežila další dvě oslabení a po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre stav 3:0 pro Spartu.

"Hned zkraje jsme vstřelili gól na 3:0, což byla voda na náš mlýn. Pardubice hrozily z přesilovek, kde nás výborně podržel Beny", upozorňuje na povedený výkon Beneše Čermák.

Ihned na začátku třetí části "pernikáři" zamkli Spartu na obranné polovině a po platonickém tlaku se přece jen prosadili. Nepovedenou střelu Brychty smolně tečoval Vrtiška a letící míček zapadl až do branky domácích. Hosté vycítili šanci a hnali se dopředu, jejich snažení však ukončila dvojice Kašpárek - Šnajdr. Prvně jmenovaný se dostal do úniku, překonal hráče Pardubic a předložil nabíhajícímu Šnajdrovi, který se nechytatelnou ranou prosadil a zvýšil tak na 4:1. Po skrumáži před brankou došťouchal přece jen balónek do branky Bahník, avšak to bylo ze strany Pardubic vše. Poslední šancí na zdramatizování výsledku byla pardubická přesilovka po vyloučení Marvánka, Aktivně bránící Sparta však žádnou vyloženou příležitost hostům neumožnila a konec utkání si pohlídala ve vlastní přesilovce, kterou sparťané sehráli s míčkem na hokejkách. V poslední minutě odvolali hosté golmana, avšak jejich snažení k ničemu nevedlo, po Benešově výhozu se do prázdné branky prosadil Vrána a stanovil tak výsledek utkání na 5:2 pro domácí Spartu!

"Ve třetí třetině se Pardubice hnaly za vyrovnáním, to se jim podařilo, my jsme ale dokázali brzy odpověďět a zlepšenou obranou podpořenou výborným Benešem udržet náskok až do konce", chválí svého spoluhráče v brance David Čermák.

Sparta získala další tři body a posunula se s celkovým ziskem 24 bodů již na čtvrté místo AutoCont extraligy! Další utkání bude slavnostní - před kamerami České televize se v pátek, 20.prosince, utká od 19:00 Sparta v rámci oslav k výročí 20.let florbalového oddílu s historicky nejúspěšnějším florbalovým klubem - Tatranem Střešovice.

PRO VŠECHNY ČLENY KLUBU BUDE PŘIPRAVEN EXKLUZIVNÍ DÁREK!

AC Sparta Praha Florbal - Sokol Pardubice 5:2
branky:
2. Ondřej Kašpárek, 10. Petr Němeček, 21. Marek Ďopan, 43. Miroslav Šnajdr, 60. Jakub Vrána - 41. Karel Brychta, 44. Filip Bahník; rozhodčí: Miroslav Kulhánek - Petr Michálek; vyloučení: 4:2; využití: 1:0; diváků: 183; zásahy brankářů: Martin Beneš 32 - Jakub Levínský 14; po třetinách: 2:0, 1:0, 2:2;