1446075156_DSC_0289.JPG

Sparta sebrala doposud suverénní Mladé Boleslavi bod!

V sedmém kole na Podvinný mlýn zavítala Mladá Boleslav, která v dosavadním průběhu Tipsport Superligy ani jednou nezaváhala. Před skvělou návštěvou se však sparťané Boleslavi nezalekli a obrali ji o bod!

Začátek utkání byl z obou stran poměrně opatrný a šancí na obou stranách bylo poskromnu. Na konci jedenácté minuty ovšem přišla chyba ve sparťanské rozehrávce, kterou zkušeně potrestal boleslavský kapitán Jelínek. Po obdrženém gólu sparťané trochu vypadli z tempa a více že hry měla Boleslav. Velkou možnost na srovnání dostali sparťané v sedmnácté minutě po vyloučení boleslavského Boušky. Nabídnutou přesilovou hru ovšem nedokázali využít. Do konce třetiny, a to i díky výborně chytajícímu Kotoučkovi, se už skóre neměnilo a tak se odcházelo do šaten za stavu 1:0 pro Boleslav. K první třetině Marvánek říká: „První třetina byla hodně oťukávací, bohužel přišla moje chyba v rozehrávce, kde soupeř zkušeně přečetl přihrávku a trestal. Boleslav měla trochu více ze hry, my se trápili v založení útoku. Měli jsme minimum závarů před bránou.“

Ve druhé třetině bylo na obou stranách k vidění velké množství šancí, ale žádná z těchto šancí neskončila gólovou radostí. Tuto třetinu si pro sebe totiž rezervovali oba gólmani, kteří byli ve své práci bezchybní. „Ve druhé třetině jsme se ve hře dopředu stoprocentně zlepšili, měli jsme několik tutovek, ale se skóre se nám nepodařilo hnout. Soupeř tam měl také šance, ale díky Kotoučovi se mu nepodařilo odskočit do vyššího vedení.“ říká Marvánek.

Třetí třetinu tedy začala Boleslav s jednogólovým náskokem, ten se ovšem sparťanům povedlo rychle smazat. Už ve čtvrté minutě se po přihrávce Časara prosadil Svatoš a bylo tak srovnáno. Chvíli po vyrovnání byli navíc boleslavští podruhé v utkání vyloučeni a sparťané tak mohli utkání otočit. Přestože Sparta přesilovou hru sehrála o poznání lépe než tu první, tak to ke gólu opět nevedlo. Dále byla hra poměrně vyrovnaná, bohužel na konci padesáté druhé minuty se dostal ke střele Natov a Boleslav šla podruhé v utkání do vedení. Tento gól však sparťany nezlomil a ti se hnali za vyrovnáním. To se jim podařilo šestnáct vteřin před koncem třetí třetiny, kdy se při hře v šesti prosadil slovinský kanonýr Časar a nasměroval tak utkání do prodloužení. Ke třetí třetině Marvánek říká: „Třetí třetina začala skvěle, konečně jsme využili protiútok. Mohli jsme jít do vedení v přesilovce, sehráli jsme ji velice slušně, chyběl opravdu kousek. Branka soupeře na 2:1 nás naštěstí nezlomila, šli jsme tvrdě za vyrovnáním, a povedlo se.“

Prodloužení odehrála lépe Mladá Boleslav, která si vytvořila více příležitostí než Sparta. Největší šanci pětiminutového prodloužení měli ovšem sparťané, konkrétně mladý Pruner, který bohužel netrefil odkrytou boleslavskou bránu a tak o osudu utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Na nájezdy vystřídal ve sparťanské bráně, dnes vynikajícího Kotoučka, Beneš. Bohužel ani tento tah boleslavské střelce neznervózněl. Ti se v žádném ze svých nájezdů, oproti sparťanům, nemýlili a tak Mladá Boleslav bere z utkání o bod navíc. K prodloužení Marvánek říká: „V prodloužení nebylo vidět moc šancí na gól, my jsme vydrželi skvěle bránit jako po celý zápas. Nájezdy budeme muset asi trochu potrénovat, v této činnosti jsme zaostali asi nejvíc a proto má Bolka o bod víc než my.“

ACEMA Sparta Praha - Technology Florbal MB 2:3pn
branky: 44. Ondřej Svatoš, 60. Luka Časar - 11. Jan Jelínek, 52. Jan Natov, Jan Jelínek; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 460; zásahy brankářů: Michal Kotouček 19, Martin Beneš 2 - Jakub Koráb 8, David Rytych 2; po třetinách:0:1, 0:0, 2:1, 0:0;