1364687929_IMG_9371.JPG

Sparta rázně vykročila směrem k baráži!

Zajímavý zápas se spoustou gólů dnes viděli diváci v Králově Dvoře. První bitvu o baráž zvládli lépe domácí Sparťané, kteří porazili Havířov 8:4.

Náhradní domov našli dnes sparťanští muži i fanoušci ve sportovní hale v Králově Dvoře. Právě na této palubovce slavili téměř před rokem hráči postup do Extraligy a dnes věřili, že právě zde udělají ten správný krok směrem k baráži a záchraně Extraligy.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně a už v prvních minutách několikrát vyzkoušeli pozornost brankářů, ale žádný z pokusů neměl gólové parametry. Hráči se v dalším průběhu spíše oťukávali a soustředili se především na defenzívu, ale bylo jen otázkou času, kdy jeden z celků využije chybu svého soupeře. Jako prvním se to podařilo sparťanům v 7. minutě, kdy krásnou přihrávku od Honzy Marvánka využil Petr Duchek. Havířov se po obdržené brance snažil více tlačit do útoku, ale stále si musel dávat pozor na rychlé sparťanské protiútoky. Snaha hostů přinesla ovoce v 18. minutě, kdy se po ose Zemánek - Hudec dostal míček až do sparťanské brány.

Druhá třetina začala v mnohem vyšším tempu a brzy se to projevilo i na výsledku. Po jednašedesáti sekundách skóroval Václav Linhart a asistenci si připsal Jiří Šimůnek. Atmosféra utkání se postupně trochu vyostřovala a tvrdost soubojů si mohl na vlastní kůži vyzkoušet i delegát zápasu, na němž tvrdě přistál střelec druhé sparťanské branky zaklíněný mezi dvěma havířovskými hráči. Zkušená rozhodcovská dvojice Černý, Janoušek si ale utkání dobře hlídala a žádné další vyostřování zákroků nepřipustila. Sparťanům vedení z úvodu druhé třetiny nevydrželo dlouho. O vyrovnání se postarali Juhaňák s Jurčíkem. Zlom zápasu přišel ve 34. minutě, kdy si míček vzal Ondřel Perušič, několika rychlými kroky si našel místo pro střelu a svojí dělovku poslal přímo do růžku branky. Sparťané se potřetí v zápase ujali vedení, které si chtěli už pohlídat. V dalším průběhu druhé části oba týmy několikrát nebezpečně prověřily pozornost mužů v masce, ale Ti už byli pozorní.

Do třetí třetiny domácí opět vlétli jako blesk a tentokrát jim na zvýšení skóre stačilo pouhých 21 sekund. Roli nahrávače si opět zahrál Jan Marvánek a Radek Križko zakončoval povedenou akci. O minutu později měli sparťané i trochu štěstí, když dalekonosná střela Martina Císaře zapadla přímo do brány. Tříbrankový rozdíl už vypadal celkem jednoznačně, ale Havířov rozhodně nechtěl složit zbraně. Opět na dostřel přiblížilo hosty duo Juhaňák - Jurčík, kteří sparťanské obraně způsobovali největší problémy. Sparta ale tentokrát nenechala nic náhodě. V 53. minutě se podruhé v zápase prosadil Václav Linhart a vrátil domácím tříbrankové vedení, ale Torpedo díky brance Tomáše Bajgara opět snižovalo na stav 6:4 a vypadalo to, že zápas bude dramatický až do konce. Několik chvilek po snížení se do úniku dostal sparťanský střelec posledních zápasů Václav Linhart a mohl tak dokončit svůj hattrick. V poslední chvíli ale jeho únik nedovoleným způsobem zastavili obránci Havířova, což neuniklo pozornosti sudích, kteří bez váhání nařídili trestné střílení. K exekuci se postavil Jiří Šimůnek, ale jeho efektní zakončení nemělo gólovou koncovku.

Sparta byla dnes při chuti a zejména ve třetí třetině se hráčům v rudých dresech dařilo. V následné přesilovce opět na výbornou zafungovala spolupráce Duchka a Križka. Petr Duchek šikovným krosem našel nejzkušenějšího sparťanského útočníka Radka Križka, který zakončoval do úplně odkryté brány. Při závěrečné power-play Havířová trestal do prázdné branky Petr Duchek a dal dnešnímu výsledku konečnou podobu 8:4.

Sparťané tak vykročili za branami baráže tou správnou nohou a již zítra mohou v druhém domácím zápase získat mečbol v podobě vedení 2:0 na zápasy. Druhé utkání v Králově Dvoře startuje již zítra (neděle 31.3.) od 11:30.