Sparta proměňovala až ve třetí třetině a vyrovnat nestihla

První venkovní utkání sezony 2020/2021 Spartu čekalo ve Vítkovicích. V pondělním utkání Sparťané předvedli velmi soustředěný výkon, své šance ale proměnili až ve třetí třetině a vyrovnat nestihli.

Vítkovice se dostaly do vedení 1:0 díky přesilové hře v závěru úvodní dvacetiminutovky. Náskok dvou branek přišel opět po vyloučení Sparty, kdy na trestnou lavici zamířil Matěj Pruner za hrubost. Třetí třetinu gólově opět otevřely Vítkovice, které odskočily do tříbrankového náskoku a stále držely Spartu bez jediné vstřelené branky.

Spartu nakopl Matěj Pruner, který po vstřelené brance na 1:3 musel po své oslavě gólu zamířit na trestnou lavici z důvodu nesportovního chování. Naději pro Spartu držel Ujhelyi, který v 50. minutě snižoval na 2:3 na což reagovaly také Vítkovice, které odskočily na 2:4. Na rozdíl branky dostal Spartu parádní střelou z půlky Křenek, ve hře 6 na 5 se ale v samotném závěru trefil domácí tým, který zvýšil na konečných 5:3 a Sparta z Vítkovic jede bez bodů.

Další domácí zápas Spartu čeká opět venku. V neděli 4.10. jede Sparta do Liberce.