Sparta porazila Vinohrady a udělala velký krok k play-off!

V rámci 18. kola Tipsport Superligy se sparťané na Podvinném mlýně, v pražském derby, střetli s Vinohrady. Sparta důležité utkání zvládla, vrátila tak Vinohradům porážku s prvního vzájemného utkání a přiblížila se účasti v play-off!

Vstup do utkání sparťané zaspali. Už v čase 00:49 otevřel skóre vinohradský kapitán Bína a poslal tak Vinohrady do vedení. Sparťany takto rychlý gól nepoložil a už o necelé tři minuty později bylo srovnáno, když na sebe vzal zodpovědnost kapitán domácích Kadoch a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Po vyrovnávací brance převzaly otěže zápasu Vinohrady, které v první třetině měli nad domácím týmem navrch. Jednu z mnoha šancí hostů proměnil v čase 09:00 Zbyněk Stuchlík a Vinohrady opět vedli. Převaha Vinohrad ani po vedoucím gólu nekončila, naštěstí z ojedinělé akce se sparťanům podařilo srovnat. Časar našel před brankou přesně Prunera a ten se v zakončení nemýlil. Necelých pět minut před koncem fauloval domácí Zouzal a Vinohrady tak dostaly možnost první přesilové hry v utkání. Nabídnutou přesilovou hru hosté využili a v osmnácté minutě tak šli potřetí v utkání do vedení. Minutu před koncem první třetiny, dostaly Vinohrady k dispozici svou druhou přesilovou hru. Tu nestačili za minutu zužitkovat a tak si její zbytek přenesli do začátku druhé části. „Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Po celou první třetinu jsme neplnili věci, které jsme si před zápasem řekli. Mohli jsme prohrávat i větším rozdílem,“ poznamenal k první části Kalaš.

Vinohrady vstupovaly do druhé třetiny s jednogólovým náskokem a výhodou minutu dlouhé přesilové hry, která jim zbývala z konce první části. Oslabení sparťané zvládli a mohli spustit svou snahu o vyrovnání. To se jim podařilo na začátku dvacáté deváté minuty, kdy se prosadil Časar. Vinohrady si své vedení vzali zpět už o půl minuty později, když podruhé v utkání zamířil přesně kapitán hostí Bína. Odpověď Sparty na sebe tentokrát nenechala dlouho čekat. Ihned po buly, které následovalo po brance Vinohrad, se k balónku dostal Jaroš a nádhernou bekhendovou střelou do horního růžku branky opět srovnal. Minutu po Jarošově brance se své přesilové hry dočkali také domácí. S výhodou hráče v poli navíc si sparťané dokázali poradit. Marvánek natáhl ke střele, trefil horní tyč, od které se balónek odrazil osamocenému Prunerovi, který se před odkrytou brankou nemýlil. Další branku přidal po další minutě hry Časar a sparťané tak už vedli už 6:4. Přesto, že si Sparta dokázala vypracovat další šance, tak se už skóre ve druhé třetině neměnilo. Kalaš druhou část zhodnotil takto: „O první přestávce jsme si řekli, že bez bojovnosti to rozhodně nepůjde. Za stavu 4:3 byl po buly důležitý Jarošův krásný vykýř, od téhle doby se nám začalo dařit to, co jsme si o přestávce řekli. Proto jsme šli do závěrečné třetiny s dvougólovým náskokem.“

Ve třetí třetině sparťané pokračovali v dobré hře z druhé části, vytvářeli si řadu dobrých příležitostí a drželi tak Vinohrady daleko od Kotoučkovi svatyně. Jednu ze sparťanských šancí využil ve čtyřicáté páté minutě mladík Zouzal a Sparta tak už vedla o tři branky. Sparťanské vedení pak mohli postupně navýšit Jaroš s Rodinou, bohužel ani jeden z nich nedokázal trefit odkrytou branku hostí a tak se o slovo přihlásily Vinohrady. Vinohradský Bína dokázal projít obranou domácích a tváří tvář Kotoučkovi se nemýlil a zkompletoval tak svůj hattrick. Domácí však nehodlali připustit žádné drama a už minutu po Bínovi vrátil Spartě tříbrankový náskok Pruner, který stejně jako kapitán hostí zkompletoval hattrick. Do konce utkání pak padla ještě jedna branka, a to z hole Vrány, který tak stanovil konečný výsledek utkání 9:5 pro domácí Spartu! „Ve třetí třetině bych řekl, že už jsme hru kontrolovali a vždy když se Vinohrady přiblížili tak jsme během chvíle zase skórovali my. Vybojovali jsme opravdu důležité tři body, díky kterým máme náskok na Ostravu osm bodů. V sobotu budeme chtít toto vítězství před vyprodanou halou v Karlových Varech potvrdit. Už se na tento zápas moc těšíme. Na závěr bych rád poděkoval všem divákům, kteří nás dnes v hale podporovali,“ uzavírá své hodnocení utkání předsezónní sparťanská posila Kalaš.

ACEMA Sparta Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:5

branky: 4. Ondřej Kadoch, 15. Matěj Pruner, 29. Luka Časar, 29. Jaroslav Jaroš, 31. Matěj Pruner, 32. Luka Časar, 45. Marek Zouzal, 53. Matěj Pruner, 60. Jakub Vrána - 1. Milan Bína, 10. Zbyněk Stuchlík, 18. Jakub Renčín, 29. Milan Bína, 52. Milan Bína; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 186; zásahy brankářů: Michal Kotouček 7 - Petr Weissgärber 12; po třetinách: 2:3, 4:1, 3:1;