Sparta porazila Pardubice! Děkuji skvělým divákům, kteří nás hnali za vítězstvím, říká Koščo!

Ve třetím kole Tipsport Superligy dorazili na domácí půdu Sparty Pardubice. Ani jednomu z dnešních soupeřů se v úvodních dvou kolech nepodařilo bodovat, proto se dnes hrálo o velmi důležité body.

Do první třetiny vlétli sparťané jako uragán, když už po dvou minutách a pětadvaceti sekundách vedli už 2:0. Nejprve se trefil mladík Pruner a po něm Vrána. I po těchto dvou brankách měli sparťané navrch a vytvářeli si další gólové šance, bohužel gól z nich nevytěžili a tak se z nenápadné akce prosadili Pardubice. S rychlou odpovědí na Pardubický gól ovšem přispěchal Vrána a tak se šlo do šaten za stavu 3:1 pro Spartu. Slovenský zadák ve službách Sparty, Marek Koščo, k první třetině řekl: „Nemyslím si, že někdo predikoval takové expresní vytvoření si náskoku hned po nástupu na plochu. Postupně se však hra normalizovala, dostala se do stereotypu.“

Začátek druhé třetiny byl ve sparťanském podání pravým opakem vstupu do třetiny první. Nejprve za Pardubice na 3:2 snižoval Teichman a po něm stav utkání srovnal Oubrecht. Naštěstí se sparťané dokázali vzpamatovat a po dvou brankách Marvánka opět odskočili Pardubicím na rozdíl dvou branek. Pardubičtí se ovšem nevzdali a do konce třetiny ještě snížili zásluhou Oubrechta. Ke druhé třetině Koščo poznamenává: „Než jsme se v druhé třetině probudili, Pardubice vstřelili vyrovnávací gól a začínalo se opět od nuly.“

Třetí třetina tedy začínala za stavu 5:4 pro Spartu a dal se očekávat drtivý nápor Pardubic. Ten ale nepřišel, hra byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. V desáté minutě jednu z těchto šancí využil Ujhelyi a Sparta tak odskočila Pardubicím na rozdíl dvou branek. Po tomto gólu byla hra i nadále vyrovnaná. Čtyři minuty před koncem ovšem pardubičtí odvolali gólmana a tento tah se jim vyplatil. V čase 58:25 snižoval na rozdíl jediné branky Ďopan. Hned po následném buly se přes pardubické obránce prodral Časar, ti ho zastavili pouze za cenu faulu, který byl navíc oceněn dvěma minutami. Toto vyloučení se pardubickým vůbec nelíbilo a právě za následné protesty dostali další dvouminutový trest. Sparta tak měla minutu a půl před koncem třetí třetiny výhodu přesilové hry 5:3. Tuto výhodu sparťané využili a stanovili tak konečný stav zápasu na 7:5. Ke třetí třetině Koščo říká: „Každá lajna hrála relativně konzistentně a plnila si svoje povinnosti. Když tyto charakteristiky navíc splynuly s bojovností, která byla z naší strany cítit zejména ve třetí třetině, tak jsme soupeře přehrávali a dávali rozdílové góly. Celkově se mi líbila konsolidovanost naší hry, až na občasné výpadky v koncentraci. Rád bych poděkoval skvělým divákům, kteří nás hnali za vítězstvím. Doufám, že se s Vámi opět uvidíme na dalším zápase!“

Utkání zhodnotil také trenér Sparty, Miroslav Medal, který řekl: „Bohužel jsme po výborném vstupu do utkání trochu polevili a nechali soupeře dotáhnout. Dnes jsme ale jasně chtěli získat 3 body, které jsme svojí bojovností urvali. Děkujeme skvělým fanouškům. Je radost hrát před mladými sparťany!“

ACEMA Sparta Praha - Sokol Pardubice 7:5
branky: 2. Matěj Pruner, 3. Jakub Vrána, 8. Jakub Vrána, 32. Jan Marvánek, 35. Jan Marvánek, 50. Lukáš Ujhelyi, 60. Ondřej Svatoš - 8. Tomáš Dlesk, 25. Ivo Teichman, 29. Václav Oubrecht, 37. Václav Oubrecht, 59. Marek Ďopan; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:4; využití: 2:0; diváků: 520; zásahy brankářů: Martin Beneš 14 - Zdeněk Tvrdý 17; po třetinách: 3:1, 2:3, 2:1;