Sparta porazila Ostravu! Velmi důležité tři body, říká Šnajdr!

V utkání sedmnáctého kola se sparťané na Podvinném mlýně v přímém souboji o osmé místo v tabulce střetli s ostravským FBC. Utkání bylo dlouho vyrovnané, ale dobrá druhá třetina a začátek té třetí zajistil Spartě důležité tři body!

Vstup do první třetiny neměli sparťané špatný, když si vytvořili několik dobrých příležitostí na otevření skóre. Proměnit se jim je ale nepodařilo a tak prvním, kdo se radoval z gólu, byla Ostrava. V sedmé minutě se ze středu hřiště prosadil Eichner a Ostrava tak vedla 1:0. Ostrava se po vstřelené brance stáhla na svou polovinu a soustředila se na obranu. To se jim také dařilo, sparťané se na ostravskou polovinu dostávali s problémy, i tak si dokázali vytvořit několik šancí na srovnání. V šestnácté minutě se nechal vyloučit hostující Vojtíšek a dal tak sparťanům výhodu jednoho hráče v poli navíc. Přesilovku sparťané dokázali využít, když Časar našel přesně Vránu a bylo to 1:1. Do konce třetiny už žádný gól nepadl a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu. „První třetina byla vyrovnaná z obou stran, oba týmy hrály opatrně. I přesto, že jsme obdrželi první branku, tak se nám podařilo ještě do konce třetiny vyrovnat v přesilové hře,“ zhodnotil první část Šnajdr.

Ostrava se od začátku druhé třetiny více soustředila na obranu a tak aktivita byla na sparťanech, kteří se více drželi na balónku. Větší aktivita se sparťanům nakonec vyplatila. Ve dvacáté sedmé minutě se prosadil mladík Pruner a poslal tak Spartu do vedení. Pět minut po Prunerovi se prosadil další mladík Krejča, který tak Spartě zařídil dvoubrankového vedení. Sparťané i po těchto brankách byli nadále aktivnější a neustále se tlačili před hostujícího gólmana Laju. Tři minuty po Krejčově brance to ovšem sparťané s útočením přehnali a pozapomněli na obranu. Toho Ostrava využila a z brejku 2 na 1 vstřelila kontaktní branku. O čtyřicet vteřin později však Spartě dvougólové vedení vrátil Zouzal, který zvýšil na 4:2. Tento stav, i přes několik šancí na obou stranách, vydržel až do konce druhé třetiny, ke které Šnajdr říká: „Poctivou defenzívní prací jsme si vypracovali slušné šance, které jsme zužitkovali. Tím jsme vytěžili z třetiny dvoubrankové vedení."

Před třetí třetinou očekávali sparťané nápor Ostravy. Díky dobré obraně Sparty se však Ostrava do žádné vyložené šance nedostala a tak udeřili sparťané. Ve čtyřicáté sedmé minutě se prosadil Šnajdr, o pět minut později se podruhé v zápase prosadil Krejča a Sparta tak vedla už 6:2. Ostrav začala zkoušet hru v šesti. Ta se Ostravě vyplatila v čase 54:16, kdy snížil Lipový. Odpověď Sparty na sebe nenechala dlouho čekat a už o třicet tři vteřin později vrátil Spartě čtyřbrankové vedení Hartman. Ostravě se ještě jednou podařilo snížit, když dvě minuty před koncem proměnil nařízené trestné střílení Vojtíšek. Více už Ostrava nestihla a tak si Sparta mohla užít oslavu důležitých tří bodů! „Přes velmi tvrdou hru soupeře jsme zápas stále kontrolovali. Nějaké branky jsme obdrželi, ale dokázali jsme vždy odpovědět a udrželi jsme tak tříbrankové vedení až do konce zápasu. Jsou to pro nás velmi důležité tři body,“ uzavřel své hodnocení Šnajdr.

Další domácí utkání čeká Spartu v úterý 19. ledna, kdy od 19:30 vyzve pražské Vinohrady!

ACEMA Sparta Praha - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:4
branky: 17. Jakub Vrána, 27. Matěj Pruner, 32. Jan Krejča, 35. Marek Zouzal, 46. Miroslav Šnajdr, 51. Jan Krejča, 55. Kryštof Hartman - 7. Dominik Eichner, 35. Jan Kolajta, 55. Marek Lipový, 58. Tomáš Vojtíšek; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 225; zásahy brankářů: Michal Kotouček 11 - Štěpán Laja 19; po třetinách: 1:1, 3:1, 3:2;